2018 metų sausio ir balandžio mėnesiais Kauno menininkų namuose rezidavo lietuvių kūrėjai Dalia Mikonytė (g. 1986 m.) ir Adomas Žudys (g. 1988 m.).

Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, grupių „Cooltūristės“ ir LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) narė. Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais, kūryboje pasitelkiantis trafaretus. Pagrindinės abiejų menininkų kūriniams būdingos raiškos priemonės: fotografija, videomedžiaga, 3D grafika ir tekstas. Kūrėjų darbuose su klasikinėmis meno formomis jungiasi technikos bei mokslo atradimai, juos dominančios temos – intymi ir vieša erdvė, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė. Tyrėjus įkvepia istorija, šiuolaikinis menas, teorija ir sentimentai.

Rezidencijos metu Dalia ir Adomas įgyvendino video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį. Menininkai Kaune fotogrametrijos būdu dokumentavo ir renka skirtingus architektūros, skulptūros ir gamtos kūrinių̨ pavyzdžius. Fotogrametrija – tai kūrybinis metodas, kuomet fotografijos ir kompiuterinių technologijų priemonėmis iš plokštuminio vaizdo atkuriamas virtualus trijų dimensijų objektas. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis, sudaromi miestų planai ir žemėlapiai.

Rezidencijos metu prie menininkų projekto „Kauno studija” realizavimo prisidėjo iniciatyva „Ekskursas“ bei architektūros fotografas Lukas Mykolaitis. Balandžio mėnesį Kauno menininkų namuose įvyko rezidencijos proceso ir rezultatų pristatymas, video instaliacijos peržiūra ir gyvas kompozitoriaus Pijaus Džiugo Meižio pasirodymas.

Apie projektą „Miesto studijos“:

Tęstiniame projekte „Miesto studijos“ fotogrametrijos raišką pasitelkiantys menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys į kiekvieną tiriamą miestą ar regioną stengiasi pažiūrėti asmeniškai. Pasak menininkų, jie kuria „daugiasluoksnį kiekvieno miesto maršrutą ir virtualų žemėlapį, kuris kur kas didesnis, nei reali miestų teritorija ar ją atkuriančių technologijų galimybės. Mūsų kuriama erdvė – technologiškai kintantis ir tąsus miestas. Nesistengiame sukurti vientisos erdvės – ji sutrūkinėjusi ir pabirusi, kaip ir mūsų tapatybės. Žemėlapis nebūtinai yra tik realybės atvaizdas, tai ir jos kūrimo priemonė. Pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus perkeliant, „sukabinant“ vieną su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurreali miesto perspektyva, kuri ne tik perkuria urbanistinį peizažą, bet ir užbėga realybei už akių.“

Daugiau informacijos apie kūrėjus:
www.daliamikonyte.lt
www.zudys.lt

„Miesto Studijų“ projekte menininkai bendradarbiavo su kompozitoriumi Pijumi Džiugu Meižiu, kuris įgarsino projekto maršrutus ir žemėlapius. 2017 m. Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų studijos pristatytos menininkų dueto parodoje Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje.