Edukacija

Kauno menininkų namų edukacija siekia plėsti šiuolaikinio meno ribas didinant jo prieinamumą ir įgalinti jaunimą pasitelkiant netradicinius kūrybinius įrankius. Edukacinėse KMN programose ir renginiuose naudojamos interaktyvios netradicinės kūrybinės praktikos, kurių dėka veiklų dalyviai tampa bendra-kūrėjais. Edukacinės veiklos, vedamos profesionalių ir kylančių skirtingų sričių šiuolaikinio meno atstovų, supažindina su kultūros aktualijomis, suteikia erdvę jaunimui aktualių klausimų nagrinėjimui ir įtraukia į netikėtus kūrybinius procesus. 

Kauno menininkų namų edukaciniuose renginiuose ypatingas dėmesys yra skiriamas sunkiau pasiekiamų jaunimo grupių įtraukimui. Ilgalaikis tikslas – didinti kultūros socialinę atsakomybę ir skatinti kultūrinių, socialinių ir edukacinių darbų sinergiją.

Edukacinė programa „Sociali kultūra“

Šioje programoje, vykdomoje nuo 2019 m., profesionalūs šiuolaikinio meno kūrėjai dirba su jaunimo grupėmis specialiai jiems pritaikoma metodika, kurioje susilieja šiuolaikinio kūrybinio mąstymo bei atlikimo metodai, alternatyvi pedagogika ir įvietintas socialinių klausimų nagrinėjimas. Naudojant kūrybines praktikas šia programa siekiama praplėsti akiratį, įgalinti jaunimą ir suteikti įgūdžių bei patirčių, kurie nėra jiems lengvai pasiekiami jų kasdienybėje.
Programos veiklos yra vykdomos bendradarbiaujant su vaikų ir jaunimo centrais ir kitomis įstaigomis bei organizacijomis, siekiančiomis sumažinti socialinę atskirtį, skatinti mažiau galimybių turinčio jaunimo integraciją ir įgalinimą.

Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“

Nuo 2019 m. Kauno menininkų namuose vykdoma „Trenksmo“ programa siekia parodyti, kad literatūra gali peržengti žanrų ribas ir įgauti netikėtus interaktyvius formatus, o jos kūrėju ir atlikėju gali tapti kiekvienas. Programa pagrįsta sakytinio žodžio poezijos žanru, įtraukiančiu poeziją, komediją ir performatyviuosius menus. „Trenksmo“ programa sutraukia didelę ir nuolat besikeičiančią jaunimo auditoriją ir suteikia jai visokeriopą patirtį – renginiuose dalyviai turi galimybę susipažinti su skirtingais žanrais ir jų išraiškomis, kūrybinės dirbtuvės suteikia įgūdžių išbandyti save kuriant, o Slemo scena sukuria galimybę perskaityti kūrybą bendraminčių publikai.
„Trenksmo“ veiklos įtraukia profesionalius, kylančius kūrėjus ir pradedančiuosius literatūros ir kitų kūrybos laukų atstovus. Betarpišku atlikėjų ir auditorijos santykiu ir sąsajomis tarp klasikinės literatūros ir šiuolaikinių populiariųjų žanrų kuriamas asmeninis santykis su literatūra, suteikiama erdvė ugdytis atsiskleisti jaunimo pasaulėžiūrai.

Kontaktai

Edukacijas kuruoja kultūrinės veiklos vadybininkė-edukatorė Asta Volungė
asta@kmn.lt / (8 37) 22 32 59

Partneriai

Renginiai

Veiklos

Keturių dienų tarptautinė vasaros stovykla, kuri vyks rugpjūčio 19–22 d. Kauno menininkų namuose, kvies kurti rašymo ir skaitymo dirbtuvėse drauge su bendraamžiais iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, naudoti netradicinius literatūros formatus aktualiausių mūsų laikų problemų nagrinėjimui ir savo kūrybą pristatyti stovyklos dalyviams bei „Trenksmo“ renginių programos auditorijai.

2020 m. Kauno menininkų namai įgyvendino Literatūros edukacijos programą „Trenksmas“, kuria buvo siekiama parodyti, kad literatūra gali peržengti žanro ribas ir įgauti netikėtus interaktyvius formatus, o jos kūrėju ir atlikėju gali tapti kiekvienas.

Kaip jaučiamės savo mieste? Kurios erdvės yra mūsų, kur esame kaip namie, o kur atsidūrus nepatogu, kodėl? Jaukiau „Akropolyje“ ar viešojoje bibliotekoje? Kas kuria mūsų miestą? Kaip tai darome mes?

Rodyti daugiau