2019-03-20 Laimės diena | KMN barbekiu

Tradicinis kaimynų barbekiu šiais metais bus dar laimingesnis – vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės vaikams, ekskursijos po KMN su pasakojimais apie įspūdingą, mitais apipintą pastato istoriją, ir, kaip jau įprasta, dalinsimės idėjomis Putvinskio gatvės dienai, šiemet vyksiančiai gegužės 25 dieną.

Plačiau...
2019-03-12 Slemas #20

Jau atsibodo niurkytis su snaigėm ir bacilom? Jau nori lįsti iš paltų kiauto ir ištuštinti šiukšliadėžę pilną nosinių? Palikti dekį katinukui ir šokt į šortus? Atsidaryti langus ir įkvėpti pavasario?..

Plačiau...2019-02-22 Diskusija: „Kaip miestas kalba apie save?“

Kaip kalbėti apie miestą taip, kad būtum įdomus ne tik jo gyventojams? Ar spaudos leidiniai gali atstoti suvenyrus? Galų gale, ar žurnalai, pasirodantys kartą į metus, gali spėti į kasdien atsinaujinančio turinio traukinį? Šių klausimų padiktuota diskusija „Kaip miestas kalba apie save?“ vyks knygų mugėje. Pokalbio iniciatoriai – žurnalų „Kaunas pilnas kultūros“ ir „Į“ leidėjai.

Plačiau...

2019-02-13 Skaitymo grupė Cwywt! #12 su Monika Kalinauskaite

Vasario 13 d., trečiadienį, 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” kartu su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaitė kviečia į DVYLIKTĄJĄ atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją TEENAGE HEARTBAG. Šį susitikimą kalbėsime apie paauglystę, širdutes, intensyvumą, tėvų melą ir melą tėvams bei kitas karščiavimo pamokas.

Plačiau...

2019-02-12 Slemas #19

Slemo gimdytojams išsilaksčius uždarbiauti į vakarus, sakytinės kūrybos kūdikis lieka auklėms. Liaudies išmintis teigia, kad daug auklių – vaikas be galvos, tad vasario 12 d. šokinėsim ant lovos, pusryčiams valgysim puslapius ir nervais pudruosime žandus Valentynkei.

Plačiau...Įsimintiniausias Kauno miesto menininkas 2018

Tęsiama ilgametė Kauno menininkų namų tradicija – nuo 1998-ųjų kasmet apdovanojamas labiausiai pasižymėjęs profesionalaus meno kūrėjas (-a) iš Kauno. Šių metų sausio mėnesį kūrybinės sąjungos ir kultūros įstaigos pateikė kandidatus, kurie, jų teigimu, verti įsimintiniausio 2018 m. Kauno miesto menininko titulo.

Plačiau...2019-01-22 CRRNT No. 12

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas gyvai, šiuolaikinei, improvizacinei ir eksperimentinei muzikai. Šioje, dvyliktoje ciklo dalyje, pasirodys vieni aktyviausių ir aktualiausių laisvojo džiazo bei improvizacinės muzikos atlikėjų, kurie trio sudėtyje sugros dvigubą koncertą!

Plačiau...

2019-01-16 Common People: Silence is a Falling Body (2017)

Platforma Kitas Kinas sugrįžta į Kauno menininkų namus, pristatydama dokumentinių filmų seriją „Common People“. Serijos epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...

2019-01-15 Slemas #18

Sausio penkiolikta gali būti diena, kuomet lygiai penkiolika dienų nesilaikote to, ko pažadėjote laikytis nuo naujų metų. Pagūglinę „gulėti lovoj“ gausite apie tris šimtus tūkstančių paieškos rezultatų.

Plačiau...

2019-01-11 PHONĒ

Gyvai: Skeldos  Mirusio kaimo ilgesys, neegzistavusios melodijos atmintis, sustojusio laiko gedulas – Skeldos kuria gilios melancholijos garsovaizdžius, kurie gimsta persipynus dronų masyvams, projekto autoriaus kuriamų instrumentų garsams, poezijai ir efemeriškam balsui. Sala Kartais – vieno žmogaus ansamblis, kartais – kelių asmenų kolektyvas, Sala garsines struktūras konstruoja iš atokiausiose vietovėse, ant žemės ir po ja, surinktų garsų, garsinės […]

Plačiau...

2019-01-10 Daugiabalsis „Daugiakampio“ skaitymas

arba VISI Į GIMTINĘ Sausio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. knygyne „Six chairs books“ (Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56) Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books ir kuratorius, rašytojas Valentinas Klimašauskas kviečia į daugiakampius debiutinės knygyno ir naujausios autoriaus knygos skaitymus. Skaitovai: Salomeja Marcinkeviciute, Valentinas Klimašauskas ir Edvinas Grinkevičius (Edvinas Grin). Antrojo Valentino Klimašausko romano […]

Plačiau...

2019-01-02/10 Skelbiamas kvietimas dalyvauti Kauno karilionininkų atrankoje

Kauno menininkų namai kviečia teikti paraiškas į karilionininkų parinkimo ir koncertinių programų atlikimo Kauno karilionu konkursą. Konkurso laimėtojas (-a) atliks koncertines programas Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu 2019 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Atrankoje kviečiami dalyvauti karilionininkai (-ės) iš visų Lietuvos miestų.

Plačiau...2018-12-18 CRRNT No. 11

CRRNT – improvizacinės, šiuolaikinės bei eksperimentinės muzikos koncertų ciklas. Vienuoliktojoje ciklo dalyje gruodžio 13 d. 19 val. pasirodys naujai susibūręs kvintetas – „Aurelijus Užameckis Axiom“.

Plačiau...


2018-12-15 kariliono koncertas VDKM liūtų gimtadienio proga

Šiemet Vytauto Didžiojo karo muziejaus liūtai, vienas iš ryškiausių Kauno simbolių, švenčia savo 80-metį: 1938 m., per Kalėdas, paskutinis Astravo dvaro paveldėtojas Jonas Jurgis Tiškevičius padovanojo šias skulptūras, kurios džiugina jau kelias kauniečių kartas ir kasdien saugo muziejaus vartus.

Plačiau...2018-12-11 Slemas #17

Ar žinojote faktą, kad eskimai turi keturis šimtus žodžių, skirtų apibūdinti sniegui? Žinokit, šitas faktas nėra tiesa. Tokie faktai yra kaip juodas ledas, ant kurio žmonės pasimauna. Žiemos ir ateinančių švenčių proga linkiu neužšokti ant plikledžio. 

Plačiau...


2018-12-06 K. Lušo stipendijos teikimo vakaras

Šių metų gruodžio 6 d. 18 val. Kauno menininkų namuose bus įteikiama pirmoji Kęstučio Lušo stipendija, šiemet skiriama Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos džiazo fortepijono specializacijos IV kl. mokinei Evelinai Miknytei (mokytojas Arnas Mikalkėnas).

Plačiau...

2018-11-15 CRRNT No. 10

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Pirmajame dviženkliame ciklo koncerte lapkričio 15 d. 19 val. į Kauno menininkų namų sceną kils du projektai: netikėti „DJ Extended“ (feat. Kazimieras Jušinskas) garsynai ir „LloomKK“ energingos improvizacijos. APIE ATLIKĖJUS „DJ Extended“ feat. Kazimieras Jušinskas Kauno menininkų namuose „DJ Extended“ (Kristupas Gikas) gros patefonu. Improvizuojant […]

Plačiau...


2018-11-13 Slemas #16

Slemas #16 – tikrosios linksmybės.
Nuo šešiolikos reikia nejuokauti su įstatymais. Gali grėsti teismas. Dalinamės ištrauka iš vieno įdomiausių teismų, vykusių Kaune. Buvo bandoma nuteisti „Keturis Vėjus”:

Plačiau...


2018-10-01/31 Repertuaras | Spalis

Spalio 7 d. 17 val. „Nemokamų pietų visuomenė“ (rež. Christian Tod, 2017 m.), diskusija „Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus Kinas“ Spalio 9 d. 18.30 val. „Plastikinė Kinija“ (rež. Jiu-Liang Wang, 2016 m.), prezentacija „Atliekų rūšiavimas. Mitai ir realybė“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis […]

Plačiau...


2018-10-18 CRRNT No. 9

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Spalio 18 d. 19 val. Kauno menininkų namuose viešės du duetai: paslaptingasis projektas „jūra ir mėta“ (Jūra Elena Šedytė ir Mėta Gabrielė Pelegrimaitė) bei muzikinių reakcijų darinys „ach, Ema“ (Dainora Aleksaitė ir Deividas Pakulnis).

Plačiau...2018-09-01/30 REPERTUARAS | RUGSĖJIS

Rugsėjį Kauno menininkų namuose (KMN) svečiuojasi Japonijos kultūra, Romos pastatų fasadai bei sugrįžtančios „Grafolabo“ dirbtuvės. Išeiti į miestą kviečia paskutiniai Kauno kariliono vasaros koncertų ciklo koncertai ir į Laisvės alėją išsikraustantis keturioliktasis KMN slemas, šįsyk vyksiantis Kauno Jaunimo dienų 2018 kontekste. Antrąją rugsėjo mėnesio pusę Kauno menininkų namai kviečia pasitikti su muzika, šokiu ir pokštais: rudens […]

Plačiau...

2018-09-06/7 nowJapan 2018 kūrybinės dirbtuvės Kaune

Sugiharos savaitės metu Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ keliasi į Kauno menininkų namus ir rugsėjo 6-7 dienomis kviečia dalyvauti japoniškose kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais iš Tekančios Saulės šalies: Shota Kotake, Keiko Kikkawa ir Tatsuo Horiuchi. Prieš Japonijos menininkų dirbtuves vyks kūrybiniai japoniškų aitvarų gamybos užsiėmimai jauniesiems festivalio dalyviams. 

Plačiau...2018-08-01/30 Repertuaras | Rugpjūtis

Rugpjūčio mėnesį Kauno menininkų namai pasitinka su šiuolaikine akademine muzika, nebyliojo kino ir eksperimentinio džiazo dialogu bei dirbtuvėmis ir pokalbiais apie kritinį turizmą. Taip pat laukia sekmadienio kariliono koncertai, atliekami Juliaus Vilnonio ir Austėjos Staniunaitytės.

Plačiau...


2018-08-29 Kitas Kinas: Killer Condom (1996)

Edukacinė kino platforma „Kitas Kinas“ pristato paskutinę kino iškylą šią vasarą: vokiečių režisieriaus Martin Walz filmą „Žudikės gumytės“ (angl. k. „Killer Condom“, 1996 m., 107 min.), rodomą rugpjūčio 29 d. 21 val. Tai – devintoji nepriklausomų filmų ciklo Kauno menininkų namuose dalis. 

Plačiau...

2018-08-28 Slemas #13

„… mašinų juodas dvokas / braškėmis iš pravirų langų / tau kvepia vasara / ir spiečiai širšių, saulėtų vabzdžių / ir nykuma, kuri tave apniks“, rašė poetė Judita Vaičiūnaitė. O kokios buvo jūsų vasaros istorijos? 

Plačiau...

2018-08-23 CRRNT No. 7

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. Rugpjūčio 23 d. 20 val. Kauno menininkų namuose vyks paskutinė – septintoji – ciklo dalis šią vasarą. Joje pasirodys du muzikiniai projektai: „Nesting Boxes and Sound Pipes“ ir „Ąžuoliniai berželiai“. 

Plačiau...


2018-08-04 Lady Blue Beard live

Grupės Lady Blue Beard (Vokietija) vokalas savo ekstravagantišku stiliumi ir unikaliu balsu primena Davidą Bowie ir Lou Reed, tarsi grupė būtų kilusi iš senų gerų laikų, kai Plutonas vis dar buvo visų mėgstamiausia planeta. Dainos, primenančios geriausią „Rolling Stones“ erą („Let it Bleed“), skambančios su ekstatiškais „The Kinks“ „Lolą“ primenančiais pritariančiais balsais, net neminint dainų žodžių, kurie vis veda atgal prie pačių „bitlų“. 

Plačiau...


2018-08-01 Cool People Playing Strange Music

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, vienijantis vienus iš originaliausių jaunosios kartos Lietuvos muzikos atlikėjų, atvyksta į Kauną: rugpjūčio 1 d. 19 val. Kauno menininkų namuose skambės itin retai Lietuvoje atliekamų muzikinių kūrinių programa, atspindinti tarptautines šiuolaikinės muzikos aktualijas. 

Plačiau...


2018-07-24 Slemas #12

Prieš metus laikinasis slemas atvyko į Kauną tikėdamas, jog „nėra nieko amžinesnio už laikiną“… ir nutarė čia pasilikti. Šįsyk kviečiame visus į jubiliejinį, dvyliktąjį Kauno menininkų namų slemą ir pažadame gimtadienio siurprizų.

Plačiau...


Ekskursijų festivalyje „L6“ – ekskursijos gestų kalba

Liepos 6-ąją, penktadienį nuo 10 val. iki 16 val. Kaune, Laisvės alėjos pabaigoje (ties 103 namu) vyksiančio festivalio „L6“ organizatoriai suplanavo 28 nemokamas ekskursijas, skirtas kauniečiams ir miesto svečiams. Festivalis, rengiamas Kauno menininkų namų partnerių „Ekskursas“ ir organizacijos „Gražinkime Kauną“ kvies susipažinti su unikaliais Kauno objektais.

Plačiau...

2018-07-18 Kitas Kinas: A Bucket of Blood (1959)

Atidariusi lauko kino sezoną, edukacinė platforma „Kitas Kinas“ tęsia pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą ir pristato amerikiečių režisieriaus Rogerio Cormano filmą „Kibiras kraujo“ (angl. k. „A Bucket of Blood“, 1959 m., 66 min). Tai – kultinė juodoji siaubo komedija, satyriškai žvelgianti į meną, bitnikų judėjimą ir jauno vaikino pastangas užsitarnauti genialaus menininko reputaciją: netyčia nužudęs savo namo valdytojos katę, jis paslepia įkalčius šios kūną padengdamas moliu.

Plačiau...

2018-07-17 CRRNT No. 6

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. 

Plačiau...


2018-07-02 Hera Lindsay Bird poezijos skaitymai

Hera Lindsay Bird kūryboje išsitenka meilė, mirtis, eilės prekybos centruose, Bruce’as Willisas, šlapinimasis viešoje vietoje, meilė, Martinas Heideggeris, biseksualumas, taip pat – meilė. „Tumblr“ ir „Twitter“ iki šiol gausiai dalinamasi eilėraščio apie TV serialo „Draugai“ veikėją Moniką citatomis, o eilėraštyje „Keats is Dead so Fuck Me from Behind“ poetė apmąsto legendinių poetų romantikų – Byron’o, Whitman’o, Keats’o – mirtį brutaliai romantiškoje-komiškoje situacijoje.

Plačiau...


2018-06-28 CRRNT No. 5

CRRNT – tai koncertų ciklas skirtas šiulaikinei muzikai. Ši koncertų ciklo dalis jau penktoji, o joje pasirodys grupės „Džiazlaif“nariai, šį kartą susigrupavę po du, atliks duetus:

Kazimieras Jušinskas (sopraninis saksofonas) x Paulius Vaškas (elektrinė gitara)
Danielius Pancerovas (baritoninis saksofonas) x Ignas Kasikauskas (Būgnai)
Arminas Bižys (altinis saksofonas) x Aurelijus Užameckis (kontrabosas)

Plačiau...

2018-06-27 OLOS: Waterflower, Sovijus

Aktualios šiuolaikinės muzikos ciklas OLOS, 2017 m. prasidėjusi koncertų serija, birželio 27 d., 20 val. vyks vidiniame KMN kieme. Kviečiame toliau tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją.

Plačiau...

2018-06-26 Slemas #11

Vienuoliktasis Kauno menininkų namų slemas toliau iškylauja lauke. Visų, suradusių paparčio žiedą (ar beieškant paklydusių) įspūdžių laukiame birželio 26 d. 19 val. Šį slemą, vyksiantį KMN lauko terasoje, ves Marius Povilas Elijas Martynenko.

Plačiau...


2018-06-21 Clap when you want to ! #7 su Gerda Paliušyte

Birželio 21 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su videomenininke ir kuratore Gerda Paliušytė kviečia į SEPTINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje kalbėsime apie tai, kaip keičiasi istorijos apie juodoadožių patirtis jas pasakojant juodiesiems, taip pat – kas bendro tarp Twin Peaks’o ir hip-hopo bei kodėl 2016-uosius televizijoje būtų galima įvardinti afro-pesimizmo metais.

Plačiau...


2018-06-14 Knygos apie dailės istoriką ir kritiką M. Vorobjovą pristatymas

Šių metų birželio 14 d. 18 val. Kauno menininkų namuose bus pristatomas dvitomis leidinys „Dailės istorikas ir kritikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954)“. Pristatyme dalyvauja knygos sudarytoja, dailės istorikė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė ir tekstų autorė, menotyrininkė prof. dr. Rasa Žukienė. Pristatymą ir diskusiją moderuos prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius. Pasak vieno iš knygos recenzentų Arūno Streikaus: […]

Plačiau...

2018-06-13 Kitas Kinas: Children of the Stars (2012)

„Kitas Kinas“ skelbia lauko kino sezono pradžią: šių metų birželio 13 d. 20 val. Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje bus rodomas filmas „Žvaigždžių vaikai“ (angl. k. „Children of the Stars“, rež. Bill Perrine, 2012 m.). Šis renginys – septintoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...Nuo paslaptingų rezidencijų Pekino hutonguose iki milijoninių kolekcijų Šanchajuje

Grupė Lietuvos meno rezidencijų kuratorių gegužės 16-22 d. vyko tiriamojo vizito į Kiniją. Ekspertų vizito programą organizavo Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir nepriklausoma meno rezidencija Pekine „i: project space”. Vizite dalyvavo Nidos meno kolonijos meno direktorius Vytautas Michelkevičius, Kauno menininkų namų rezidencijų programų kuratorius Edvinas Grinkevičius ir Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos rezidencijų erdvės „Sodų 4” […]

Plačiau...


2018-05-29 CRRNT No. 4

Gegužės 29 d., antradienį,  19 val. ketvirtąjį kartą vyksiančioje „CRRNT“ ciklo dalyje skambės gyvai atliekama elektro-akustinė muzika. 

Plačiau...


2018-05-26 Slemas #10

Dešimtasis Kauno menininkų namų slemas atidaro lauko sezoną! Šis slemas vyks „Putvinskio gatvės dienos” šventės metu gegužės 26 d., nuo 15 val. prie Putvinskio g. („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos”) laiptų. Jį ves Marius Povilas Elijas Martynenko. M. P. E. Martynenko 2015 m. surinko daugiausia taškų Europos slemo poezijos čempionato finale. 2016-ųjų Europos slemo čempionate užėmė III […]

Plačiau...

2018-05-26 Putvinskio gatvės diena 2018

Kauno menininkų namai ir V. Putvinskio gatvės bendruomenė tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją, į šią istorinę miesto erdvę sukvietusią kauniečius ir miesto svečius – „Putvinskio gatvės dieną“. Šiais metais šventė vyks paskutinį pavasario šeštadienį, gegužės 26 dieną.

Plačiau...2018-05-23 Kitas kinas: Young and Healthy as a Rose (1971)

Gegužės 23 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Jaunas ir sveikas kaip rožė“ (angl. k. „Young and Healthy as a Rose“, serb. k. „Mlad i zdrav kao ruža“, rež. Jovan Jovanović, 1971 m.) seansas. Šis renginys – šeštoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...


2018-05-17 Grafolabas #5: Skaitymo slėpiniai

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks gegužės 17 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Tai – paskutinis užsiėmimas prieš pertrauką vasaros mėnesiais.

Plačiau...


2018-05-15 Poezijos pavasaris 2018: Valanda su poete Erika Drungyte

Gegužės 15 d., antradienį, 18 val. – Valanda su poete Erika Drungyte. Poetę kalbins rašytojas Gasparas Aleksa. Kaunietė E. Drungytė nuo 1998 m. yra išleidusi 5 poezijos knygas, verčia iš latvių kalbos, aktyviai dalyvauja kultūriniame ir politiniame miesto ir Respublikos gyvenime, šiuo metu dirba žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktore. Poetė ne sykį įvertinta festivalyje „Poezijos pavasaris“ – 1997 […]

Plačiau...2018-05-12 Clap When You Want to! #6 su Liza Baliasnaja

Gallery Weekend Kaunas metu, šeštadienį, gegužės 12 d. 15 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs boooks” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja kviečia į ŠEŠTĄJĄ dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. 

Plačiau...

2018-05-12 Zinų piknikas

Rekreacinė zinų zona sugrįžta į Kauno menininkų namų terasą: pernai pirmą kartą specialiai „Gallery Weekend Kaunas“ surengtas zinų piknikas šiemet vėl kviečia domėtis šia nepriklausomos leidybos forma gegužės 12 d., šeštadienį, 13 – 16 val. 

Plačiau...

2018-05-11 KMN rezidencijos: Kauno studija

Šių metų sausio ir balandžio mėnesiais Kauno menininkų namuose rezidavo lietuvių kūrėjai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Rezidencijos metu menininkai siekė įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį.

Plačiau...

2018-05-10/13 Trečiojo „Gallery Weekend Kaunas“ akcentai – Kauno menininkų namuose

Šių metų gegužės 10 – 13 dienomis vyks jau trečiasis „Gallery Weekend Kaunas“ renginys, kurio kontekste Kauno menininkų namuose bus surengta intensyvi, įvairi renginių programa, pristatanti paskutinių šio pavasario KMN rezidentų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio bei Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood projektus, taip pat kviečianti į KMN svečių, šiuolaikinio meno ir teorijos knygyno „Six chairs books“ skaitymus, zinų pikniką ir YouTube vakarėlį.

Plačiau...2018-05-02/04 Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“

Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“ Veda: Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) Gegužės 2-4 d., 18.30 – 21 val. Kauno menininkų namai Kaina 30EUR (25EUR moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą). Registracija būtina: menas@kmn.lt Vietų skaičius ribotas. Šokio patirtis nebūtina. Šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) vedamas seminaras į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos […]

Plačiau...


2018-04-27 Keistuoliai ir maištininkai: nepaklusnumo kultūros fragmentai

Koks universalus pradas sieja filosofus, literatus, teatralus, studentus ir menininkus? Ką bendro turi Kaunas, Praha ir Paryžius? Kaip maištauja lietuviai? Suburkite 3-5 žmonių komandą ir atsakykite į šiuos ir kitus klausimus bei susipažinkite su Lietuvos ir pasaulio maištininkais protmūšyje Kauno menininkų namuose šių metų balandžio 27 d. 18 val.

Plačiau...

2018-04-26 CRRNT No. 3

„CRRNT“ – tai koncertų ciklas skirtas naujajai gyvai muzikai. Trečiajį kartą vyksiančiame cikle pasirodys kvartetas susibūręs iš atlikėjų atstovaujančių džiazo, improvizacinės ir eksperimentinės muzikos scenas. Ansamblis atliks kompozicijas apjungtas improvizacijos bei triukšmo sinteze.

Plačiau...
2018-04-18 Grafolabas #4: Eseistinis nudizmas

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks balandžio 18 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Michelis Montaigne‘is, vienas žymiausių Renesanso eseistų, savo milžiniško veikalo įžangoje yra pasakęs, kad išties juo siekia parodyti save tokį, koks yra, ir jeigu laikai būtų kiti, stotų priešais skaitytoją visiškai […]

Plačiau...


2018-04-16 Slemas #9

„Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį“, rašė Saulius Šaltenis – o kokių vitaminų trūksta jums? Išpažinkite savo širdies maudulius, vitaminų stygius ir kasdienius džiaugsmus devintajame Kauno menininkų […]

Plačiau...

2018-04-15 TARPTAUTINĖ KULTŪROS DIENA 2018

Kauno menininkų namai balandžio 15 d. kviečia apsilankyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106, Kaunas), kuriame Tarptautinės kultūros dienos proga įsikurs potyrių erdvės ir bus pristatyta programa „ECHOSISTEMOS“.

Plačiau...2018-04-11 Kitas kinas: Crime Wave (1985)

Balandžio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Nusikaltimų banga“ (angl. „Crime Wave“, 1985 m.) seansas. Šis renginys – penktoji edukacinės platformas „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. „Nusikaltimų banga“ – tai įstabios vaizduotės, juodojo humoro ir inovatyvių idėjų pilnas kūrinys. Šio filmo istorijos ašis – tylusis Stevenas Penny (pats filmo režisierius […]

Plačiau...

2018-04-10 Brave Noises koncertas

Apkeliavę Jungtinę Karalystę, vilniečių grupė Brave Noises atvyksta į Kauno menininkų namus: šių metų balandžio 10 d. 19 val. įvyks pirmasis jų pasirodymas Kaune.  Brave Noises – tai jaunų, novatoriškų ir veržlių atlikėjų komanda, grojanti muziką, nesiribojančią vieno stiliaus rėmais. 2017 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Between the Dreams“ (liet. „Tarp sapnų“), kuris išsyk […]

Plačiau...

2018-04-06 Reprezentacinio meno albumo „Memorabilia“ pristatymas

Šių metų balandžio 6 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atviras Lietuvos dailininkų sąjungos albumo „Memorabilia“ pristatymas, kuriame dalyvaus projekto iniciatorė ir vadovė, LDS pirmininkė Edita Utarienė, knygos turinio kuratorės, menotyrininkės Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė-Krupavičė, knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė bei kiti svečiai.

Plačiau...

2018-04-05 Clap when you want to ! #4 su Anastasia Sosunova

Balandžio 5 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su menininke Anastasia Sosunova kviečia į KETVIRTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šioje sesijoje – IT IS HARD TO TRUST EACH OTHER – bus daugiau nuoširdumo nei tiesos, o tekstai ir mes drauge su […]

Plačiau...


2018-03-28 CRRNT nr. 2 / dvigubas koncertas

„CRRNT“ koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai šiuolaikinei / eksperimentinei / improvizacinei muzikai, kovo 28 d., trečiadienį, 19 val. jau antrą kartą užpildys Kauno menininkų namų erdvę eksperimentiniais garsais. Šįkart koncerte skambės elektroninė ir akustinė šiuolaikinė muzika.

Plačiau...


2018-03-22 Clap when you want to ! # 3 Atvira skaitymo grupė knygyne

Kovo 22 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kviečia į TREČIĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šį kartą kalbėsime apie Maggie Nelson „Argonautus“ – ironiška, neretai pirmąjį feminizmo skaitymo grupių tekstą.

Plačiau...

2018-03-21 Grafolabas #3: Fotografinis rašymas

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks kovo 21 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Novelė yra nedidelės apimties prozos kūrinys, kuriame gali būti aprašytas tik vienas vaizdinys, vienas portretas, viena situacija, vietovė ar nuotaika. Pradėsime rašyti novelę nuo vaizdinių, kuriuos rasime atmintyje ir fotografijose.

Plačiau...

2018-03-20 Slemas #8

Toliau augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, vienas iš aktyviausių slemo iniciatorių Lietuvoje, jau dešimt metų slemo renginius inicijuojantis ir 2017 m. slemo nugalėtojas Berlyne Domas Raibys, slemeriams siūlo peržvelgti savo parengtą atmintinę. Joje rasite taisykles ir patarimus, naudingus ruošiantis pristatyti savo kūrybą aštuntajame slemo renginyje.

Plačiau...

2018-03-16 KMN rezidencijos: „Figūros“

Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vysto šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Kovo 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks spektaklio „Figūros“ premjera. 

Plačiau...

2018-03-14 Kitas kinas: Deadlock (1970)

Kovo 14 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Aklavietė“ („Deadlock“, 1971 m.) peržiūra. Šis renginys – tai ketvirtasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas.

Plačiau...


KMN infocentras Vilniaus knygų mugėje

Šių metų vasario mėn. 22-25 dienomis Kauno menininkų namų kultūrinės informacijos centras pirmą kartą startuos fizinėje erdvėje – Vilniaus knygų mugės stende Nr. 3.27. Čia pristatysime aktualiausią Kauno miesto kultūrinę informaciją, kurią rengia žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“.

Plačiau...

2018-02-27 Slemas#7

Augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, pastarajame sleme Kauno menininkų namuose pasirodė rekordinis slemerių skaičius.

Plačiau...


2018-02-22 Seseriški knygynai! „Page Five“ ir Nadia Sheshukova

Vasario 22 d., ketvirtadienį, 19 val. „Six chairs books“ kviečia į nepriklausomo knygyno ir leidybinės platformos „Page Five“, įsikūrusios Prahoje, naujausių leidinių pristatymą ir neformalų pokalbį apie mažosios leidybos iššūkius ir rūpesčius. Kalbėsime apie nepriklausomos leidybos lauko vikrumą, santykinį meninės leidybos tvarumą, nuolatinius nepriklausomų knygų erdvių finansinius iššūkius. 

Plačiau...

2018-02-21 CLAP WHEN YOU WANT TO! ATVIRA SKAITYMO GRUPĖ KNYGYNE

Vasario 21 d., trečiadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books pradeda pirmąją dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją, kurios metu kviečia skaityti ir drauge spręsti margus moterų, gamtinės aplinkos ir technologijų kūnus kamuojančias problemas, bei patirti malonumą pažindinantis su planetos paslaptimis. 

Plačiau...

2018-02-20 CRRNT No. 1 | Dvigubas koncertas

Šių metų vasario 20 d. 19 val. Kauno menininkų namuose prasideda koncertų ciklas „CRRNT“, skirtas naujajai gyvai šiuolaikinio / eksperimentinio / laisvojo džiazo muzikai. Ciklo, kuriame gros Lietuvos ir užsienio atlikėjai, pasirodymai kas mėnesį numatomi Vilniuje ir Kaune. Pirmajame „CRRNT“ koncerte gros du ansambliai, vienas jų – tarptautinis.

Plačiau...

2018-02-20 KMN rezidencijos: Limitation Piece

Kauno menininkų namai kviečia į choreografių, KMN rezidencijų programos dalyvių Grėtės Šmitaitės (Vokietija/Lietuva) ir Hannos Kritten Tangsoo (Vokietija/Estija) choreografinio tyrimo „Limitation Piece“ pristatymą, kuris vyks šių metų vasario 23 d. 19 val.

Plačiau...2018-02-14 KITAS KINAS: THE TELEPHONE BOOK (1971)

Vasario 14 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Telefonų knyga“ („The Telephone Book“, 1971 m.) (N-18) peržiūra. Šis renginys – tai trečiasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas.

Plačiau...


2017-IEJI KAUNO KULTŪROS METAI VOS TILPO Į 300 PUSLAPIŲ

Trečius metus leidžiamas žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“ 2018-uosius pasitiko solidžiu leidiniu. Jau antrąkart parengtas Kauno kultūros metraštis pristato aktualius praėjusiais metais įvykusius renginius, inicijuotus projektus, šių kūrėjus, menininkus, kitus Kaunui svarbius, iš jo įkvėpimo besisemiančius žmones.

Plačiau...
2018-01-23 Slemas #6

Sausio 23 d., antradienį, 19 val. traukiam naujų metų rezoliucijų įkvėptus užrašus ir susitinkam prie mikrofono arba klausytojų gretose susprogdinti dar vieną literatūrinę bombą, jau pusę metų Kauno menininkų namuose vykstančiame šeštajame sleme!

Plačiau...

2018-01-22 Atvira diskusija „Meno premijų nauda ir gausa Lietuvoje”

Sausio 22 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atvira diskusija „Meno premijų nauda ir gausa Lietuvoje”, moderuojama architektūrologės, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentės, šių metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narės Jūratės Tutlytės. Diskusijos dalyviai: POST galerijos direktorius, menininkas Andrius Pukis ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika.

Plačiau...


2018-01-13/14 Rezidencijos: atviros šiuolaikinio šokio dirbtuvės

Kauno menininkų namai kviečia į atviras choreografių Grėtės Šmitaitės (Vokietija/Lietuva) ir Hanna Kritten Tangsoo (Vokietija/Estija) kūrybines dirbtuves, kurios vyks šių metų sausio 13-14 d., abi dienas 12-16 val. Jų metu choreografės sieks pasidalinti savo šokio tyrimo procesais su vietine Lietuvos šokėjų bendruomene.

Plačiau...2018-01-10 Kitas kinas: The World’s Greatest Sinner (1962)

Sausio 10 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Didžiausias pasaulio nusidėjėlis“ („The World’s Greatest Sinner“, 1962 m.) peržiūra. Šis renginys – tai antrasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas. Programą pradėjo siurrealaus trilerio „Kalėdų blogis“ (1980) pristatymas, įvykęs praėjusių metų gruodį.

Plačiau...


2017-12-31 Naujametinis Kauno kariliono muzikos koncertas

2017 m. gruodžio 31 d. 23 val. 30 min. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (K. Donelaičio g. 66, Kaunas) įvyks Naujametinis Kauno kariliono muzikos koncertas. Programoje, atliekamoje karilionininkės Austėjos Staniunaitytės, skambės Kalėdinės giesmės ir dainos, klasikinių kūrinių aranžuotės.

Plačiau...

Istorinis Kauno karilionas laukia atlikėjų iš visos Lietuvos

Kauno menininkų namai kviečia teikti paraiškas į karilionininkų parinkimo ir koncertinių programų atlikimo Kauno karilionu konkursą. Konkurso laimėtojas atliks koncertines programas Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu 2018 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Atrankoje kviečiami dalyvauti visų Lietuvos miestų karlionininkai.

Plačiau...


2017-12-21 koncertas „Violončelės ir fortepijono dialogai“

Gruodžio 21 d. 18.30 val. Kauno menininkų namai maloniai kviečia į klasikinės muzikos koncertą „Violončelės ir fortepijono dialogai“, kuriame savo kūrybą atliks viena ryškiausių savo kartos violončelininkių, amerikiečių ir italų kilmės muzikantė Natania Hoffman ir lietuvė pianistė Monika Daržinkevičiūtė.

Plačiau...

2017-12-20 Kitas kinas: Kalėdų blogis/Christmas Evil (N-14)

Gruodžio 20 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks speciali filmo „Kalėdų blogis“ („Christmas Evil“, 1980 m.) peržiūra. Šis renginys – tai įžanga į nuo 2018 metų sausio mėnesio Kauno menininkų namuose prasidėsiantį filmų ciklą, kurį pristato edukacinė platforma „Kitas Kinas“.

Plačiau...


2017-12-15 ŽIBURĖLIS: BOOKS NIGHT OUT / VEGAN ON ACID / FILOMINO DJ’S

Šių metų gruodžio 15 dieną, 19 val. Kauno menininkų namai ir knygynas „Six chairs books“ maloniai kviečia į BOOKS NIGHT OUT – naujų šiuolaikinio meno leidinių išpardavimą ir kalėdinį žiburėlį, kurį lydės menininko Sauliaus Leonavičiaus ir Gabrielės Nemirskytės organizuojama psichodelinė „Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid“ ir šokiai su „Filomino DJ’s“.

Plačiau...2017-12-06 Kažkas rimto / performanso peržiūra

Gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. vyks vieša VDA KF tapybos katedros 4 kurso studentų performanso peržiūra „Kažkas rimto“. Renginys yra baigiamoji lektorės Vaidos Tamoševičiūtės performanso meno paskaitų VDA KF 4 kurso tapybos katedros studentams Kauno menininkų namuose dalis.

Plačiau...

2017-12-05 MENININKŲ AUDIOVIZUALINĖS KŪRYBOS BEI SKLAIDOS YPATUMAI

Gruodžio 5 d., antradienį, 17.30 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks menininkių Anouk De Clercq ir Rebecca Jane Arthur paskaita-diskusija: Menininkų audiovizualinės kūrybos bei sklaidos ypatumai. Paskaita-diskusija vyks anglų kalba. Renginys – užsiregistravusiems dalyviams nemokamas, tačiau vietų kiekis ribotas. Kviečiame registruotis čia iki gruodžio 2 dienos: http://bit.ly/2A7TDVu

Plačiau...

2017-12-04 MOON CLOWN MOON ANIMALS #3

MĖNULIO KLOUNAS, MĖNULIO GYVŪNAI – iškart po ištisą šių metų rugpjūtį Teksaso valstijoje (JAV) siautusio uragano Harvey laiške rašė poetas CA Conrad. Kyla pagundų teigti, jog Harvey nuniokojo Teksaso žemes, išvargino ir išgąsdino vietos gyventojus, suardė vietos infrastruktūrą, tačiau – žvelgiant iš ekopoetinės perspektyvos (CA Conrad neretai žvalgosi būtent iš jos) – Harvey taip pat yra […]

Plačiau...

2017-11-29 KAUNO MENININKŲ NAMŲ GIMTADIENIS/PROLOGAS!

Lapkričio 29 d., trečiadienį, Kauno menininkų namai kviečia į savo 46-ąjį gimtadienį, kurio programa – tai įžanga į būsimą sezoną: naujai suformuotą komandą, pakitusį Kauno menininkų namų vizualinį identitetą bei siekį tęsti Kauno menininkų namų istoriją, o kartu būti aktualiems ir reikalingiems šiandien.

Plačiau...