2019-07-25 Trenksmas

Kas nutinka, kai žodžiai iš popieriaus perkeliami ant scenos, o plunksna iškeičiama į mikrofoną, trinant ribas ne tik tarp skaitytojų ir klausytojų, bet ir skirtingų meno disciplinų?

Plačiau...

2019-07-24 Common People: Magic Trip (2011)

Platformos „Kitas kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia viešnagę Kauno menininkų namų kiemelyje ir šįsyk liepos 24 d. 20.30 val. kviečia į filmą „Magic trip“ (rež. Alison Ellwood, Alex Gibney, 2011 m.).

Plačiau...


2019-07-08 PUOTA : Creative Writing Workshop ft. Zan Hoffman

PUOTA kviečia aktyviai kuriančius poetus, tuos kurie slepia savo kūrinius stačiuje bei visus, trokštančius pradėti rašyti, į interaktyvias kūrybinio rašymo dirbtuves su menininku iš JAV – Zan Hoffman! Dirbtuvių metu kartu su Zan leisimės atrasti savo,kaip poeto balsą ir jį išlaisvinti, taikant pačius netikėčiausius metodus! Renginio metu sukurtus poezijos kūrinius dalyviai rugpjūtį bus kviečiami įrašyti […]

Plačiau...
2019-06-18 Slemas #23

Daug vaivorykščių, mažai lietaus – prasta vasara ūkininkams, bet puiki mėgstantiems saulę ir spalvas! O kaip tau? Turi nuomonę apie šeimas, tradicijas, Krivicką ar džinsofkes? O gal rapsų derliaus prognozes ar konfliktišką geriausių šaltibarščių recepto klausimą?

Plačiau...


2019-05-28 Kūrybinės Jungtys kviečia kūrėjus

Labas! > Mes – KŪRYBINĖS JUNGTYS > Kas Tu? > Turbūt tavo CV kupinas vaizduotės, smalsumo, atkaklumo, bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, gebėjimo atpažinti ir spręsti iššūkius, ieškoti sprendimų, trumpai tariant – gebėjimo kurti? > Tuomet mes tiesiog privalome susitikti! >

Plačiau...


2019-05-15 Common People: GLOW (2012)

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos Kitas Kinas inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...


2019-05-13 KMN Infocentras: Marina Abramović „Eiti kiaurai sienas“

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėjų, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Ši charizmatiška, paslaptinga, dramatiška asmenybė savo kūryba užmezga gilų ryšį tarp menininko bei žiūrovo, tyrinėja kūno, proto galimybes, provokuoja bei žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Plačiau...


2019-05-10 GWK 2019: Kultūrinis sąbėgis

Gegužės 10 d. 10 – 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks Kultūrinis Sąbėgis, kurio metu bus aptariami Kauno bei kitų Lietuvos miestų galerininkams, ekspozicinių ar kitų kultūrinių erdvių ir iniciatyvų atstovams aktualūs klausimai.

Plačiau...


2019-04-16 Slemas #21

Ar kas apmovė balandžio pirmąją? Ne? Tik gyvenimas? Tik saulė, viena akim flirtuodama, neaišku, su tavim, ar pavasario balom? Kūnelis, išvedęs už nosies į lauką ir paskui šiurpais susigėdusią skūrą namo partempęs? O gal kūrybinės mūzos tiek žadėję, galiausiai gremlinais kikenančios?

Plačiau...


2019-04-05 Lietuva ir Norvegija: bendradarbiavimas, kultūra, paveldas

Kviečiame į diskusiją „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūros srityje: atrandant paveldą (Kauno 8 forto atvejis)“ Balandžio 5 d. 15:00 – 17:00 val. Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, LT-44211 Kaunas Diskusijos dalyviai: Muzikantas ir prodiuseris Pal Isdahl Solberg (Vestfold), Garso menininkas Aleksander Haugen (Vestfold), Prof. Valdas Rakutis, VšĮ „Kauno Tvirtovės Parkas“ direktorius, Egidijus Bagdonas, […]

Plačiau...

2019-03-29 Pokalbiai apie meno leidybą

Kovo 29 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą.

Plačiau...
2019-03-20 Laimės diena | KMN barbekiu

Tradicinis kaimynų barbekiu šiais metais bus dar laimingesnis – vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės vaikams, ekskursijos po KMN su pasakojimais apie įspūdingą, mitais apipintą pastato istoriją, ir, kaip jau įprasta, dalinsimės idėjomis Putvinskio gatvės dienai, šiemet vyksiančiai gegužės 25 dieną.

Plačiau...
2019-03-12 Slemas #20

Jau atsibodo niurkytis su snaigėm ir bacilom? Jau nori lįsti iš paltų kiauto ir ištuštinti šiukšliadėžę pilną nosinių? Palikti dekį katinukui ir šokt į šortus? Atsidaryti langus ir įkvėpti pavasario?..

Plačiau...2019-02-22 Diskusija: „Kaip miestas kalba apie save?“

Kaip kalbėti apie miestą taip, kad būtum įdomus ne tik jo gyventojams? Ar spaudos leidiniai gali atstoti suvenyrus? Galų gale, ar žurnalai, pasirodantys kartą į metus, gali spėti į kasdien atsinaujinančio turinio traukinį? Šių klausimų padiktuota diskusija „Kaip miestas kalba apie save?“ vyks knygų mugėje. Pokalbio iniciatoriai – žurnalų „Kaunas pilnas kultūros“ ir „Į“ leidėjai.

Plačiau...

2019-02-13 Skaitymo grupė Cwywt! #12 su Monika Kalinauskaite

Vasario 13 d., trečiadienį, 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” kartu su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaitė kviečia į DVYLIKTĄJĄ atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją TEENAGE HEARTBAG. Šį susitikimą kalbėsime apie paauglystę, širdutes, intensyvumą, tėvų melą ir melą tėvams bei kitas karščiavimo pamokas.

Plačiau...

2019-02-12 Slemas #19

Slemo gimdytojams išsilaksčius uždarbiauti į vakarus, sakytinės kūrybos kūdikis lieka auklėms. Liaudies išmintis teigia, kad daug auklių – vaikas be galvos, tad vasario 12 d. šokinėsim ant lovos, pusryčiams valgysim puslapius ir nervais pudruosime žandus Valentynkei.

Plačiau...Įsimintiniausias Kauno miesto menininkas 2018

Tęsiama ilgametė Kauno menininkų namų tradicija – nuo 1998-ųjų kasmet apdovanojamas labiausiai pasižymėjęs profesionalaus meno kūrėjas (-a) iš Kauno. Šių metų sausio mėnesį kūrybinės sąjungos ir kultūros įstaigos pateikė kandidatus, kurie, jų teigimu, verti įsimintiniausio 2018 m. Kauno miesto menininko titulo.

Plačiau...2019-01-22 CRRNT No. 12

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas gyvai, šiuolaikinei, improvizacinei ir eksperimentinei muzikai. Šioje, dvyliktoje ciklo dalyje, pasirodys vieni aktyviausių ir aktualiausių laisvojo džiazo bei improvizacinės muzikos atlikėjų, kurie trio sudėtyje sugros dvigubą koncertą!

Plačiau...

2019-01-16 Common People: Silence is a Falling Body (2017)

Platforma Kitas Kinas sugrįžta į Kauno menininkų namus, pristatydama dokumentinių filmų seriją „Common People“. Serijos epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...

2019-01-15 Slemas #18

Sausio penkiolikta gali būti diena, kuomet lygiai penkiolika dienų nesilaikote to, ko pažadėjote laikytis nuo naujų metų. Pagūglinę „gulėti lovoj“ gausite apie tris šimtus tūkstančių paieškos rezultatų.

Plačiau...

2019-01-11 PHONĒ

Gyvai: Skeldos  Mirusio kaimo ilgesys, neegzistavusios melodijos atmintis, sustojusio laiko gedulas – Skeldos kuria gilios melancholijos garsovaizdžius, kurie gimsta persipynus dronų masyvams, projekto autoriaus kuriamų instrumentų garsams, poezijai ir efemeriškam balsui. Sala Kartais – vieno žmogaus ansamblis, kartais – kelių asmenų kolektyvas, Sala garsines struktūras konstruoja iš atokiausiose vietovėse, ant žemės ir po ja, surinktų garsų, garsinės […]

Plačiau...

2019-01-10 Daugiabalsis „Daugiakampio“ skaitymas

arba VISI Į GIMTINĘ Sausio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. knygyne „Six chairs books“ (Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56) Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books ir kuratorius, rašytojas Valentinas Klimašauskas kviečia į daugiakampius debiutinės knygyno ir naujausios autoriaus knygos skaitymus. Skaitovai: Salomeja Marcinkeviciute, Valentinas Klimašauskas ir Edvinas Grinkevičius (Edvinas Grin). Antrojo Valentino Klimašausko romano […]

Plačiau...

2019-01-02/10 Skelbiamas kvietimas dalyvauti Kauno karilionininkų atrankoje

Kauno menininkų namai kviečia teikti paraiškas į karilionininkų parinkimo ir koncertinių programų atlikimo Kauno karilionu konkursą. Konkurso laimėtojas (-a) atliks koncertines programas Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu 2019 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Atrankoje kviečiami dalyvauti karilionininkai (-ės) iš visų Lietuvos miestų.

Plačiau...