Kauno menininkų namai ir festivalis „Pirmoji banga“ spalio 23 d. 19 val. kviečia į Vladislovo Starevičiaus trumpametražių animacinių filmų programą su gyvu akompanimentu. Filmams akompanuos nebylaus kino taperis – Viktoras Orestas Vagusevičius. Renginys – nemokamas.

Animacinių filmų kūrėjas Vladislovas Starevičius žinomas iš jo prancūziškųjų filmų, kuriuos sukūrė po 1920-ųjų. Iki tol jis gyveno carinės Rusijos imperijoje – pirmiausiai Kaune, o po 1910 m. – Maskvoje. Nors pirmieji – Kaune kurti – filmai neišliko, Maskvos laikotarpis jau turtingas lėline ir vabalų animacija. Vladislovas niekad negrįžo atgal į Kauną, bet jo filmams grįžti niekas netrukdo.

Seanso metu bus rodomi filmai „Kinematografo operatoriaus kerštas“ (Месть кинематографического оператора, 1911), „Laumžirgis ir skruzdėlė“ (Стрекоза и муравей, 1911), „Belgijos lelija“ (Лилия Бельгии, 1915) likę fragmentai iš vaidybinio filmo „Kelionė į Mėnulį“ (Путешествие на луну, 1912) ir pirmasis Prancūzijoje kurtas filmas „Voro gniaužtuose“ (Dans Les Griffes De L’araignee, 1920).

Festivalis „Pirmoji banga“ siekia pristatyti XX a. pradžios kiną plačiai auditorijai, akcentuojant kino ištakų ir istorijos svarbą.

Kino seansas vyks spalio 23 d. 19 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56). Renginys nemokamas.

Rusiškų filmų kopijas suteikė „Era film“