Kauno menininkų namai ir Kauno architektūros festivalis lapkričio 13 d. 18 val. kviečia į ekskursiją po parodą „Architektas Erik Bryggman (1891-1955): šiaurietiškasis klasicizmas, funkcionalizmas ir naujasis empirizmas“.

Erik Bryggman (1891-1955) – vienas svarbiausių šiaurietiško klasicizmo, funkcionalizmo ir naujojo empirizmo architektų. Savo karjeros pradžioje Turku mieste šiaurietiško klasicizmo stiliumi jis suprojektavo nemažai gyvenamųjų pastatų, kurie yra pripažinti vienais geriausių architekto stiliaus pavyzdžių. E. Bryggman kartu architektais Alvar Aalto ir Hilding Ekelund Suomijos funkcionalizmą pavertė nacionaliniu mastu pripažintu architektūros stiliumi.

Daugiau informacijos apie parodą:
KAFe 2019 | Paroda Architektas Erik Bryggman

Ekskursijos metu gidas Nerijus Babrauskas ne tik apžvelgs parodą, pristatys joje nagrinėjamas kryptis, bet ir atskleis paraleles tarp suomiškosios ir lietuviškosios (Kauno) XX a. I p. architektūros.

N. Babrauskas yra menotyros studentas, internetinės svetainės „Modernizmas ateičiai“ tekstų autorius. Kartu su iniciatyva „Ekskursas“ veda ekskursijas po Kauną ir jo pastatus ne tik miestiečiams, bet ir svečiams iš užsienio. Taip pat užsiima savanoryste, visuomenine veikla įvairiose kultūros ir mokslo įstaigose, šiuo metu yra Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodų gidas.

Ekskursija po parodą vyks lapkričio 13 d. 18 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56).

Registracija el. paštu kmn@kmn.lt arba tel. nr. 8-37 223144.

Ekskursija nemokama. Vietų skaičius ribotas.