Lapkričio 26 d. 17 val. Kauno menininkų namai ir architektė Rasa Chmieliauskaitė kviečia į projekto „(Ne)matoma architektūra“ pristatymą. Į renginį kviečiami aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariai, praktikuojantys architektai ir dizaineriai, viešųjų erdvių operatoriai bei visi, besidomintys architektūra ir jos pažinimo galimybėmis.

„(Ne)matoma architektūra“ – KMN ir R. Chmieliauskaitės inicijuotas projektas, siekiantis nevizualiomis priemonėmis pristatyti Lietuvos architektūros raidą nuo gotikos iki postmodernizmo neregiams bei silpnaregiams. Projekto pradžia – liepos mėnesį, jis vystomas trimis etapais: ekskursijomis ir dirbtuvėmis, vykusiomis liepos-rugpjūčio mėnesiais, edukacinių leidinių kūrimu ir atviru pristatymu.

Vakaro metu R. Chmieliauskaitė bei projekto dalyviai pristatys jo eigą, taip pat bus galima susipažinti su „(Ne)matomos architektūros“ dokumentacija bei dirbtuvių metu sukurtų darbų ir projekto leidiniu. Vienas kertinių renginio akcentų – architektūros pažinimo problematikos aptarimas bei alternatyvių pažinimo būdų galimybės.

Renginio eiga:

17-18 val. projekto pristatymas, video peržiūra, parodos prezentacija.
18-19 val. paskaita „Stilingas saugumas: aplinkos dizaino sprendimai neregiams ir silpnaregiams“. Skaito Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovai Ramunė Balčikonienė ir Justinas Kilčiauskas.
19-20 val. laisvas parodos lankymas KMN galerijoje.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Kauno architektūros festivalis (KAFe 2019).