Lapkričio 26 d. 15 val. Kauno menininkų namuose vyks edukacijos programos pristatymas ir atvira diskusija apie šiuolaikinio meno prieinamumą.

Renginyje dalyvaus Vaida Tamoševičiūtė, performanso menininkė ir dėstytoja, vedusi KMN edukacines dirbtuves-stovyklą, skirtą jaunimo centrų lankytojams; Aistė Ulubey, atstovaujanti menų agentūrą Artscape, su kuria bendradarbiaujant vykdytos dirbtuvės-stovykla pabėgėlių jaunimui, ir programos kuratorė Asta Volungė.

Šiuolaikinis menas moko peržengti ribas, jungti tai kas nedera, kritiškai matyti ir kūrybiškai maištauti. Tai primiršus kūryba lieka studijose ir galerijose, o juk jos labiausiai reikia gatvėse, mokyklose, bendruomenėse.

Nebūtina žinoti meno teorijos ar istorijos tam, kad kūrybiškai pažvelgtum į situaciją ar išdrįstum išsakyti savo nuomonę. KMN edukacijos programa ieško būdų paversti profesionalų šiuolaikinį meną prieinamu ir naudingu visiems, o ypatingai jaunimui, nedalyvaujančiam kultūriniame-socialiniame dialoge.

Renginyje kviesime išgirsti apie šiuolaikinio meno metodų taikymą darbui su jaunimu, esančiu socialinės rizikos grupėse, komentuoti, diskutuoti ir dalintis savo patirtimis kultūros edukcijos srityje. Taip pat ieškosime bendrysčių ir telksime pastangas kultūros institucijų prieinamumo ir aktualumo visoms visuomenės grupėms gerinimui.

Pristatymas ir diskusija yra dalis Kauno menininkų namų 48-ojo gimtadienio savaitės renginių.