Vasario 28 d. 18 val. Kauno menininkų namų scenoje – formas laužantis nOrmalus teatras projektas, poezijos performansas „Nerkis iš kailio“, jungiantis performanso meną, elektroninę muziką ir klasikinę poeziją, provokuojantis ir keliantis žmogaus identiteto klausimą šiandieninėje populistinėje kultūroje.

Spektaklyje nėra nuoseklios dramaturgijos – kiekvienas eilėraštis pristatomas kaip atskiras pasirodymas, drąsiai, neįprastai ir nestereotipiškai interpretuojantis poezijos kūrinius.

Pasirodymo centre – normalūs KIŠKIAI. Jie kaip įmanydami stengsis įtikti, patikti žiūrovams ir sau, pasidabinę įspūdingomis kaukėmis ir puošniais drabužiais, žavėdami gražiais balsais ir dar gražesniais judesiais. Jie kaip įmanydami stengsis išvengti susitikimo su žiūrovu ir savimi, slėpdami savo depresijos išvargintus veidus ir kūnus, gėdydamiesi išrėktų balsų ir nekontroliuojamų judesių. Nes jie – bijo būti savimi. Galbūt net nežino, ką reiškia būti savimi, nes nežino, kas jie yra. Iš tikrųjų.

Kad tai sužinotų, kiškiai lėtai ir skausmingai, atverdami vis naujas žaizdas turės išsinerti iš kailio, palikdami po savęs išnaras, užaugintas pagal naujausias greito vartojimo ir socialinių tinklų kultūros tendencijas.

Poetai: Henrikas Radauskas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Henrikas Nagys, Hernrikas Radauskas, Liūnė Sutema, Kazys Bradūnas ir Vytautas Mačernis.

Režisierė: Monika Klimaitė
Aktoriai: Jolita Seniūnaitė-Lajauskienė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius
Kompozitorė/atlikėja: Rūta Mur
Kaukių dailininkė: Indrė Kuršvietytė
Šviesų dailininkas: Domas Šiaulytis
Piešinio autorė: Eglė Narbutaitė

Įėjimas laisvas

Poezijos performansas „Nerkis iš kailio“ yra dalis KMN Literatūros edukacijos programos „Trenksmas“, dalinai finansuojamos Lietuvos kultūros tarybos