Rugpjūčio 21 d., penktadienio vakarą, Kauno menininkų namuose vyks trečiasis serijos XAW koncertas, kurį organizuoja Matters. Platform for Industrial Culture. Šįsyk – tamsesnis, kaip ir dera rudeniop. Scena dalinsis iš Rygos atvykstanti Jelena Glazova ir Augustinas Buizina su savo projektu Number Eleven.

(Please scroll down for the English version)

Vaizdo ir garso menininkė ir poetė Jelena Glazova tyrinėja, kaip pasitelkiant skirtingus įrankius (tekstinius, vaizdinius ar garsinius) galima atskleisti skirtingas kūrinio plotmes. Jelenos kūrybiniai procesai perpina ne tik įvairias medijas, jie dialogiški – tai žymi tiek split’ai su kitomis kūrėjomis ir kūrėjais, gausios kolaboracijos, išsisėjusios per leidybinį žemėlapį, tiek jos kūriniai, dedikuojami kit*ms kūrėj*ms, kaip kad „the malady of death,“ skirtas prancūzų rašytojai Marguerite Duras. Jos garsų paletė plati, tačiau tiek Jelenos kuriamas noizas, tiek trapios ambient’o gijos persmelktos melancholija.

Jelenos Glavozos garsai čia:
https://jelenaglazova.bandcamp.com/album/bardo-thodol-eliane-radigue-tribute
http://www.jelena-glazova.com/sound/

Augustinas Buizina yra vienas žmonių, kuriančių ir palaikančių garso „leiblą“ Electron Emitter, kuriame susibūrė didelis ratas gana įvairaus eksperimentinio garso kūrėjų. Ant scenos Augustinas tampa Number Eleven ir dalindamasis griežtai kontroliuojamu ritmingu triukšmu bei ranka kadras po kadro supieštais video, tikrina klausančiųjų atsparumo ritmingam triukšmui ribas. Number Eleven srautas – kintančios struktūros, aštrūs kampai, atviri lūžiai ir nerimas.

Number Eleven albumus klausyti čia

XAW koncertų serija skirta pristatyti įvairias elektroninės muzikos prieigas, skatinant / kviečiant eksperimentui tiek jos kūrėj*s, tiek klausytoj*s. Renginio formatas atviras klaidai ir nemalonumams.

Vakaro planas:
19:00 pradžia: pokalbis su Jelena Glazova ir Augustinu Buizina (anglų kalba)
20:00 garsas
22:00 pabaiga

Renginys nemokamas, tačiau dėl koronaviruso grėsmės siekiame užtikrinti saugius atstumus tarp lankytojų, todėl lankytojų skaičius ribojamas, o registracija į renginį yra privaloma.

Vietą galima rezervuoti spaudžiant „Reserve a Spot“ mygtuką arba KMN telefonu (8 37) 22 31 44. Jeigu matote, kad atvykti negalėsite, prašome pranešti / atšaukti rezervaciją.

BYOB (baro nėra, atsineškite savo gaiviuosius gėrimus). Koncertas vyks KMN galiniame kieme, lietaus atveju – salėje. Renginiui persikėlus į vidų, apsauginės kaukės griežtai rekomenduojamos.

Koncerto kava: Caffeine LT
Koncerto partneris: Electron Emitter
Renginį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, organizuoja – Industrinės kultūros platforma Matters.