Kas būtų, jeigu Salomėja Nėris būtų atkurta? Ką tai reikštų ir kokias naujas savybas reikėtų jai įdiegti, kad ji galėtų išgyventi šiandien?

Nauja Salomėjos Nėries versija instaliuojama interaktyviame spektaklyje-ekskursijoje „Salomėjos genomas“. Tai specialiai Salomėjos Nėries muziejaus erdvėms pritaikytas šiuolaikinio teatro projektas, pasitelkęs genetikos, 3D technologijos ir robotikos specialistus, įkvėptas poetės biografijos ir kūrybos tyrinėjimų.

Salomėja Nėris – ne tik žinomiausia Lietuvos poetė, bet ir viena žinomiausių lietuvių apskritai. Jos figūra veikia mūsų vaizduotę ir yra nuolat atkuriama, naujai interpretuojama. Per ją mes patiriame save. Kuo daugiau jos atkuriame, tuo labiau tolstame nuo jos kaip žmogaus, ji tampa vaizdiniu, įvaizdžiu, archetipu. Patirtinio spektaklio metu Salomėjos androidas atskleidžia savo atkūrimo istoriją.

Spektaklio kūrėjai-tyrėjai: režisierė Saulė Norkutė, dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, balso instruktorė Martyna Gedvilaitė, judesio instruktorė Ieva Ginkevičiūtė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė, kompozitorius Vladas Dieninis, video sprendimų autorius Aurimas Gaižauskas, šviesų dizaineris Narvydas Naujalis.

Projektą „Salomėjos genomas“ inicijuoja Kauno menininkų namai ir Poetų atkūrimo institutas, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Salomėjos Nėries memorialinis muziejus.

Spektaklis rekomenduojamas vyresniųjų klasių moksleiviams. 5 atviri projekto ir spektaklio pristatymai įvyko 2017 m. lapkričio 7-8 dienomis.

Projektą kuruoja kultūrinės veiklos vadybininkas Edvinas Grinkevičius, kontaktai pasiteirauti: edvinas@kmn.lt, (8 37) 223259.

„Salomėjos genomas“: netikėta S. Nėries versija (Kauno diena)

Pažintis su Salomėja Nėrimi – interaktyviame spektaklyje (15 min)

Salomėja Nėris: androidai neturi humoro jausmo (menufaktura.lt)