Kauno menininkų namai (KMN) tęsia tradiciją ir kviečia palydėti vasarą ketvirtajame Tarptautiniame Kauno kariliono muzikos festivalyje, kuris vyks sekmadienį, rugsėjo 6 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (K. Donelaičio g. 64).

Šiųmetinė festivalio programa – ypatinga, nes kaip ir dauguma kultūrinių renginių patyrė pasaulyje siaučiančios pandemijos iššūkius – ne tik įgavo temų bei formų įvairovę, bet ir paskatino sustiprinti partnerystes su kaimyninėmis šalimis.

Karilionierių Gildijos prezidentas, ilgametis Kauno karilionininkas Julius Vilnonis pradės festivalį lygiai vidudienį su specialiai festivaliui parinkta programa, kurioje girdėsime ir klasikinius, specialiai karilionui kurtus kūrinius, ir šiuolaikinių autorių kūrybą, pavyzdžiui, John Cage. Skambės ir lietuvių kompozitorių kurta muzika, tarp jų – paties J. Vilnonio. Programą vainikuos M. K. Čiurlioniui skirtas Giedriaus Kuprevičiaus preliudas.

Nuo 13 val. varpais skambins kauniečių pamiltas klaipėdietis kariliono muzikos maestro Stanislovas Žilevičius, o karo muziejaus kiemelį užlies triptiko karilionui programa, sudaryta iš F. Chopin, A. Piazzolla ir I. Albeniz kūrinių aranžuočių.

Antroje festivalio programos dalyje nuo 16 val. – dvi karilionininkės iš Gdansko, Lenkijos: Monika Kaźmierczak ir Anna Kasprzycka. Jų modernios ir konceptualios programos klausytojams bus pristatytos koncertų video įrašų transliacijų iš Gdansko miesto kariliono bokšto formatu.

Karantino metu M. Kaźmierczak Gdanske ir toliau organizavo vienintelius gyvo garso koncertus mieste ir gyvai juos transliavo per ,,Facebook“. Ši praktika sulaukė dėmesio iš įvairių šalių kompozitorių, tarp jų ir lietuvės Loretos Narvilaitės, kurie jai siuntė specialiai karilionui sukurtus naujus kūrinius. Festivalio publikai Monika gros būtent šias, pandemijos metu sukurtas, kompozicijas iš viso pasaulio.

Antrosios gdanskietės Annos Kasprzyckos kūrinio premjeroje susipins dvi muzikės profesijos: garso inžinierės ir karilionininkės. Šių metų rugpjūčio mėnesį rezidavusi Kaune, karilionininkė siekė pažinti miestą per jo garsus: M. K. Čiurlionio muziejuje vykusio sutartinių maratoną, funikulieriaus bei kitus neįprastus skambesius – pavyzdžiui, skysto muilo aparato. Specialiai festivaliui sukurtas kūrinys, su įrašytais Kauno garsais ir kariliono skambesiu, bus klausytojams pristatytas kaip Laikinosios sostinės audio dienoraštis.

Festivalio metu, 11.30-14 val. ir 15.30-18 val. veiks Kauno menininkų namų koordinuojamas Kauno kultūros infocentras.

PROGRAMA:

I DALIS

09 06 12 val.
FESTIVALIO ATIDARYMO RENGINYS
Julius Vilnonis (LT)
„Gydantys varpai, legendos ir sapnai“
Programą sudaro lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

09 06 13 val.
Stanislovas Žilevičius (LT)
„Triptikas karilionui (F. Chopin – A. Piazzolla – I. Albeniz)“

II DALIS

09 06 16 val.
Monika Kaźmierczak (PL)
„Muzika pandemijos laikais“
Programą sudaro 2019–2020 m. sukurti įvairių pasaulio šalių kompozitorių kūriniai (koncerto iš Gdansko kariliono bokšto video įrašo transliacija).

09 06 17 val.
KŪRINIO PREMJERA
Anna Kasprzycka (PL)
„Širdies garsas“
Įvairių šalių kompozitorių programa bei kūrinio „Kauno garsai“ premjera (koncerto iš Gdansko kariliono bokšto video įrašo transliacija). Kūrinys sukurtas 2020 m. rugpjūtį, rezidencijos Kaune metu. Jame susilieja kariliono instrumento ir miesto garsų įrašai.

*Lankytojai privalo laikytis LR Vyriausybės nustatytų reikalavimų renginių lankymui viešose erdvėse.

Festivalio organizatorius: Kauno menininkų namai / Kaunas Artists’ House
Festivalio globėjas: Kauno savivaldybė
Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Festivalio partneris: Vytauto Didžiojo karo muziejus
Festivalio kava: Caffeine LT
Informaciniai partneriai: Kaunas Pilnas Kultūros, Kauno diena