Paskutinį pavasario savaitgalį į vieną gražiausių Kauno miesto gatvių sugrįžta tradicija tapusi bendruomenės šventė – „Putvinskio gatvės diena 2019“
Trečią kartą įvyksiantis renginys gegužės 25-ąją vėl kvies įsilieti į vienos dienos festivalį, kartu pažinti bei kurti spalvingas gatvės istorijas. Šventės programa V. Putvinskio gatvę kasmet užpildo kultūros ir edukacinėmis veiklomis, netikėtomis bendruomenės iniciatyvomis ir naujomis pažintimis su kaimynais, o miestiečiams ir miesto svečiams atsiveria nematyti kiemai, terasos, laiptinės ir įstabūs interjerai.
Praėjusiais metais šventė akcentavo darnos ir ekologijos svarbą. Šiemet kreipiame žvilgsnį į kalbą, istorijas ir bendrystę mūsų kaimynystėje. Kalbos pagalba bendraujame su mus supančiu pasauliu, apibrėžiame savo tapatybę, išreiškiame savo istoriją ir kultūrą bei saugome ir kuriame atmintį.
V. Putvinskio gatvė pilna jos slėpinių:mūsų kaimynystėje vešėjo vynuogynas,veikė pirmasis Kauno miesto muziejus, šalia drąsiai kylančių modernizmo pastatų vaikštinėjo diplomatai ir šurmuliuojančios gausios daugiatautės bendruomenės. Šiandien istoriją tęsia auganti kultūros vietų gausa, kiemuose, gatvelėse naują etapą žymi gatvės menas, tęsiasi architektūriniai pokalbiai ir toliau mezgasi bendruomeniniai,daugiataučiai ryšiai – gatvė turi savo kalbą. Tuo tarpu čia esančių butų gyventojai kaupia dar daugiau individualių istorijų. Atverkime langus, duris, balkonus ir kiemus: gegužės 25 d. susitikime kaimyniškam šurmuliui!
Tradicinę V. Putvinskio g. šventę, kartu su partneriais ir kaimynais, organizuoja Kauno menininkų namai.

_____

2018 m. šventės akimirkos
„Putvinskio gatvės dienos“ ašis – kaimyniškų ir bendruomeninių ryšių skatinimas, nuoširdžiam pokalbiui sukviečiant įvairias miesto bendruomenes: visos dienos metu vyksiančiame renginyje sau įdomaus turinio atrado kiekvienas. 2018 metais šventės dalyviai galėjo mėgautis plačiu kultūrinių ir edukacinių veiklų spektru, įsikūrusiu įvairiose gatvės erdvėse: šlaituose, skveruose, unikaliuose pastatuose bei jų kiemuose ir, be abejo, pačioje žaliuojančioje gatvėje.Dalyviai buvo kviečiami tyrinėti V. Putvinskio gatvės istoriją, išgirsti joje gyvenančių žmonių pasakojimus, įsilieti į įvairiausių veiklų kupiną programą, siūlomą tiek gatvės bendruomenės,tiek miesto kultūros operatorių, menininkų ir kitų iniciatyvų. Dalis šių metų „Putvinskio gatvės dienos“ renginių programos buvo atrinkta atviro kvietimo metu, iš pasiūlymų, pateiktų miesto bendruomenių bei iniciatyvų. Šventės metu vyko profesorių Liudo Mažylio ir Gintauto Mažeikio vedamos paskaitos, įvairios ekskursijos, pasakojusios apie unikalią gatvės ir joje gyvenusių žmonių istoriją, vienos dienos paroda modernistinio namo laiptinėje, grupių „Parranda Polar“, „Unit5“, „MP Origins“ ir Arvydo Joffės džiazo kvarteto „2+2“ koncertai, kūrybinės dirbtuvės, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai bei kitos veiklos.

2017 m. šventės akimirkos
2017-ųjų metų šventės metu V. Putvinskio gatvė buvo suskirstyta į 3 zonas – meno, mokslo bei Levino – jose įgyvendinta per 20 skirtingų renginių: portretų, antrinio dizaino objektų gamybos, kino, dviračių taisymo dirbtuvės, origami meno pamokos, sporto užsiėmimai, ekskursijos, kino peržiūros, pokalbiai apie miesto filosofiją ir V. Putvinskio gatvės viziją, Henrio Parlando kūrybos skaitymai, parodos, kaimynų susitikimai, muzikos grupių „Arklio galia“ ir „Candee Train“ koncertai ir dar daug kitų.

2019-05-25 Putvinskio gatvės diena 2019