2021-01-28 Prisilietimas, bendruomenė ir karantinas

Finalinis Rezidencinio formato laboratorijų pristatymas Prisilietimas, bendruomenė ir artumas karantino metu. Ar galimas kokybiškas santykis? 2020 metais Kauno menininkų namų rezidencijų programoje tyrinėjo trys menininkės, kurių praktikas jungia judesys: Indrė Puišytė-Šidlauskienė, Vilma Pitrinaitė bei Marija Nemčenko. Šią nelengvą užduotį spręsti joms padėjo ekspertai, atstovaujantys bendruomenes, bei Performatyvaus dizaino asociacija. Sausio 28 dieną kviečiame į finalinį […]

Plačiau...

2020-01-17 Meno gimtadienis 2021: pageidavimų koncertas

Mums pasisekė, kad prieš daugiau nei milijoną metų, sausio 17 dieną, kažkam į vandens kibirą įmetus sausą kempinę, atsirado menas. Bent jau taip manė Fluxus menininkas, prancūzas Robert Filliou, 1963 m. sausio 17 d. pradėjęs Meno gimtadienio tradiciją. Prisijungdami prie pasaulinės menininkų bendruomenės, Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) ir […]

Plačiau...

2020-12-15 Keliai į autonomiją #5 | Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“

„Keliai į autonomiją“ – vakarinė mokykla, kurios 5 dalių programoje nuo spalio iki gruodžio mėn. – internetu pasiekiamos diskusijos, pristatymai ir skaitymų grupės apie Rytų ir Vakarų kultūrinio autonomizmo istorijas bei praktikas. * Gruodžio 15 d. 19 val. Vieša diskusija „Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“ su „16 Beaver“ kolektyvo (Niujorkas) nariais bei Arnoldu Stramsku. Diskusija vyks […]

Plačiau...


2020-12-11 Programa Įkūnyti žinojimai | Enacting Knowledges

Programa „Įkūnyti žinojimai” projekte „Simpoziumas „Kritinis įsitraukimas”. Kaip žinojimas (knowledge) yra įkūnytas, įvietintas ir atliekamas? Kas turi teisę jį įgyti ir praktikuoti, ir kaip dalijimasis žinojimu sukuria „mus“ kaip bendruomenę? Mūsų mintis apie simpoziumą apglėbia šie du klausimai, savyje talpinantys tamprias sąvokas, su kuriomis meno lauke nuolat susiduriame – žinojimas, ir bendruomenė. Siūlome šias sąvokas pasiremiant […]

Plačiau...

2020-11-26 Nemigos salonas | Bendruomeniškumas

Paskutiniame Kauno menininkų namų skaityklos ciklo „Nemigos salonas“ renginyje lapkričio 26 d. 19 val. kalbėsime apie bendruomeniškumą. Diskutuosime apie mažesnių bendruomenių formavimosi ir steigimosi ypatumus ir reikšmę karantino laikotarpiu. Saros Ahmed ir Anne-Marie Fortier įžanginis tekstas „Permąstyti bendruomenes“ (2003)* taps pokalbio atspirties tašku, padėsiančiu nepasiklysti plačiame bendruomenės apibrėžimų lauke. Kaip mes apibrėžiame bendruomenes? Kokio bendrumo […]

Plačiau...

2020-11-19/29 Common People: „Milford Graves Full Mantis“

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ persikelia į virtualią „Kino fondo“ platformą, kurioje lapkričio 19 – 29 dienomis bus rodomas filmas „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, Neil Young, 2018). „Milford Graves Full Mantis“ – tai žymaus perkusininko ir impozantiško menininko Milfordo Graveso portretas, tyrinėjantis […]

Plačiau...





2020-10-27 Slemas #36

Ar gavai lipduką? Ar painstagraminai? Ar ilgai laukei? Ar neperšalai? Ar lažinaisi? Ar draskei draugams akis? Ar susiginčijai su močiute, kuris kandidatas gražiausias???

Plačiau...

2020-10-22 Nemigos salonas | Ne(meno)terapija

Ar mes galime atsieti bendrąją meno naudą nuo meno terapinės reikšmės? Ar galime lieti ir taškytis ant scenos ar ant lapo kartu, bendrai kuriant įtraukiančią kultūrą, neįvardijant meno praktikos terapine? Kodėl įtraukimas įvairių auditorijų turėtų tapti įprasta menininkių/ų praktika, o ne mada?

Plačiau...






2020-10-03 Mokumentai ir VDFF | P. Watkinso Paryžiaus komunos interpretacija

17-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) ir Kauno menininkų namų programa „Mokumentai“ kviečia į išplėstinę diskusiją po mokumentikos pradininko Peterio Watkinso filmo „Komuna (Paryžius, 1871)“ (2000). Diskusijoje dalyvauja ir režisierių atstovauja jo sūnus Patrickas Watkinsas ir šio filmo aktoriai Caroline Lensing-Hebben bei Pierre Vernaud. Pokalbį moderuos Agnė Bagdžiūnaitė.

Plačiau...

Common People: „Madame“ | Kaunas/Vilnius

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kvies žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus Kauno menininkų namuose ir Kirtimų kultūros centre, Vilniuje.

Plačiau...

2020-10-03/04 Alexandra Pirici. Pulsas. Kauno IX forto monumento nacizmo aukoms atminti „įgyvinimas“

Šių metų spalio 3-4 dienomis 15:00–17:00 val. Kauno menininkų namai, Kauno IX forto muziejus ir projektų erdvė Swallow kviečia į rumunų menininkės Alexandros Pirici režisuojamą choreografinį projektą „Pulsas“. Projektas skirtas skulptoriaus Alfonso Vincento Ambraziūno (1933-2020 m.) sukurto Kauno IX forto paminklo nacizmo aukoms atminti „įgyvinimui“. Po atviru dangumi paminklo teritorijoje vyksiančiame pasirodyme dalyvaus iki 50-ies atlikėjų grupė.

Plačiau...

2020-10-01 Nemigos salonas | Ko nori Psichė?

Spalio 1 d. 18 val. Kauno menininkų namuose pradedame antrąją „Nemigos salono“ ciklo dalį, kurios metu analizuosime mums primesto laiko vadybos modelio padarinius, kiek paros laiko priklauso mums, ir kaip galime kuo daugiau laiko susigrąžinti sau.

Plačiau...

2020-09-28 Slemas #35

Nekenčiate pirmadienių? Žadintuvo? Kapitalizmo? Susirinkimų? Studijų? Darbo? Širdį glosto tik kava ir memai su niurzgom katinėliais?
Jūsų problemas išspręs slemas!
Atneškite savo nuovargį, melancholiją ir savaitgalio ilgesį ant scenos, išrėkite pagiežą į mikrofoną – kaipmat palengvės!
*Organizatoriai neprisiima atsakomybės už kapitalizmo griūtį ir jūsų studijų kokybę.
Slemo #35 vedėja – Akvilė Matulionytė.

Plačiau...





2020-09-08 Displėjus nr. 1 / parodos atidarymas

Nors vasara ir baigėsi, Kauno menininkų namai siekia ją dar šiek tiek pristabdyti su keliais renginiais iš Vasaros lauko terasos programos. Rugsėjo 8 d. KMN įvyks parodos „Displėjus Nr.1“ atidarymas. Ši paroda – pirmoji galerijos „IRGI“ rengiama paroda, pristatanti aštuonių jaunų menininkų kūrybą.

Plačiau...





2020-08-31 Nemigos salonas | Čia tada, ten dabar

Rugpjūčio 31 d. 19 val. „Nemigos salone“ menininkė Dovilė Dagienė pristatys savo meninį tyrimą „Čia tada, ten dabar“ ir taip užbaigs pirmąją „Nemigos salono“ ciklo dalį, kurios metu gilinomės į nemigos ir kūrybos prisotintus procesus, aiškinomės, kas mus įkvepia naktį arba kaip mus įkvepia pati naktis.

Plačiau...





2020-08-21 XAW III

Rugpjūčio 21 d., penktadienio vakarą, Kauno menininkų namuose vyks trečiasis serijos XAW koncertas, kurį organizuoja Matters. Platform for Industrial Culture. Šįsyk – tamsesnis, kaip ir dera rudeniop. Scena dalinsis iš Rygos atvykstanti Jelena Glazova ir Augustinas Buizina su savo projektu Number Eleven.

Plačiau...




2020-08-13 KMN bičiulių piknikas

Seniai bičiuliavomės ne darbų, o pramogų suvesti (o su kai kuriais gal ir niekada). Tad kviečiame į KMN bičiulių pikniką! Į pikniką kviečiami esami KMN savanoriai bei norintys jais tapti, po pasaulį išsibarstę ir vasarai grįžę buvę KMN savanoriai ir visi bičiuliai, vienaip ar kitaip prisidedantys prie KMN klegesio.

Plačiau...


2020-08-11 Nemigos salonas | Notime

Tęsdamas naktinio gyvenimo epopėją „Nemigos salonas“ šį kartą pristato renginį, kuris buvo atrinktas per Vasaros lauko terasos skelbtą atvirą kvietimą. Jei praėjusiuose „Nemigos salono“ renginiuose kalbėjome apie naktinio gyvenimo praeities išnykusias vietas ir reiškinius bei analizavome jų reikšmę ne tik kultūrine bet ir ekonomine bei politine prasmėmis, tai šis renginys bus labiau apie esamą naktinės kultūros veikėjų trapią situaciją.

Plačiau...

2020-08-07/08 INdisTERNET: from clouds to matter

Kauno menininkų namų Kultūros infocentro ir INdisTERNET svetainė kelioms dienoms fiziškai atkuriama gamtoje! Keletas pastarųjų INdisTERNET renginių vyko internete, o šįkart keliame vėliavą Yaga Absurdistano žemėlapyje ir laukiame jūsų rugpjūčio 7–8 d. skirtingose programos dalyse.

Plačiau...






2020-07-23 XAW II

Liepos 23 d., ketvirtadienio vakarą, Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje vyksta antrasis Matters. Platform for Industrial Culture organizuojamas serijos XAW koncertas. Jame pasirodys Gintė Preisaitė ir id. Prieš renginį atlikėjai papasakos, iš kur ir kaip atsiranda jų garsynai.

Plačiau...



2020-07-21 Nemigos salonas | Naktinė ekskursija

„Ir vis dėlto kokia gi ta „reiverių gentis“? Gal derėtų išskirti jos atstovus į savotiškas „visuomenines mažumas“, juk tiek nedaug žmonių, net ir jaunų, paklūsta pašėlusiai kalantiems šios muzikos ritmams?“ – rašo žurnalistas Virginijus Mizaras „Laikinojoje sostinėje“ 1995 metais.

Plačiau...


2020-07-17 informacinis „Europa piliečiams“ seminaras

Artėjant paskutiniam ES programos „Europa piliečiams“ paraiškų teikimo terminui – 2020 m. rugsėjo 1 d., iki kurio projektų pasiūlymus galite teikti visoms trims 2 krypties priemonėms – Miestų partnerystei, Miestų tinklams ir Pilietinės visuomenės projektams, kartu su Kauno Europe Direct kviečiame sužinoti detales mūsų informaciniame seminare.

Plačiau...


2020-07-16 Ribos

ribos plečiasi: liepos 16 d., 20:30 val, KMN scenoje performatyvūs poezijos skaitymai, sujungiantys muziką, poeziją bei eksperimentinį kiną.

Plačiau...



2020-06-26 XAW I

Birželio 26 dieną Kauno menininkų namų kiemelyje industrinės kultūros platforma MATTERS pradeda nedidelių koncertų seriją XAW.

Plačiau...




Kvietimas garso kūrėj*ms

Industrinės kultūros platforma MATTERS skelbia atvirą kvietimą, skirtą garso meninink*ms / noizer*ms / eksperimentinio garso kūrėj*ms / garsų rankiotoj*ms / industrijos (de)kompozitor*ms / chaoso inžinier*ms ir kit*ms, kuri* save sieja su industrine (kultūra/estetika): kviečiame jus dalyvauti atrankoje į kompiliaciją -SCAPE, kurios numatyta forma – virtualus albumas, prieinamas Matters. Platform for Industrial Culture Bandcamp paskyroje.

Plačiau...






2020-04-30 Slemas #Karantinas

““tik Dievas gali sustabdyti pandemiją“““infekcija“kreipėsi į senjorus: prašo pakentėti“““trumpai ir aiškiai: kaip išsikepti tobulai sultingą kepsnį“““““seimas svaidosi beprotiškais teiginiais“tuoktis su kaukėmis nori ne visi““Eurovizijos rengėjai nutraukė tylą“kaip pašalinti ilgalaikį nagų laką namų sąlygomis““trylikametis estas – tarptautinės neonacių grupuotės lyderis““““““darželių atidarymas yra didysis klausiams“

Plačiau...

Informacija lankytojams ir partneriams

Mieli draugai, nuo kovo 30 d. Kauno menininkų namų veikla sustabdyta tolesniam karantino laikotarpiui. Šiuo metu nevykdysime jokių veiklų ir negalėsime atsakyti į jūsų laiškus. Savo veiklas pristabdo pagrindinės KMN platformos: menininkų rezidencijų programos, Kultūros infocentras, edukacijų platforma, nevyks ir projektinės veiklos. Kauno menininkų namai neatnaujins informacijos savo koordinuojamuose kanaluose: Facebook puslapyje Kauno menininkų namai […]

Plačiau...




2020-03-13 Galva su daug minčių: videoprograma

Videoprograma „Galva su daug minčių“ – tai keliaujanti to paties pavadinimo parodos, kuri šiuo metu veikia Vilniaus Šiuolaikinio meno centre, versija. Pirmoji programos peržiūra vyks Kaune, Kauno menininkų namuose, kovo 13 dieną nuo 19 val.

Plačiau...




2020-02-24 DeMo rezidencijos: Atvykimas iš kitur

Kauno menininkų namuose startuoja nauja kuruojamų rezidencijų programa „DeMo“ (Dekoduojant modernybę/Decoding Modernity). Pirmoji šios programos rezidentė menininkė Niamh Seana Meehan (Š. Airija) vasario 24 d. 18 val. pristatys interaktyvų performansą/skaitymus „Atvykimas iš kitur“.

Plačiau...

2020-02-28 Poezijos performansas „Nerkis iš kailio“

Vasario 28 d. 18 val. Kauno menininkų namų scenoje – formas laužantis nOrmalus teatras projektas, poezijos performansas „Nerkis iš kailio“, jungiantis performanso meną, elektroninę muziką ir klasikinę poeziją, provokuojantis ir keliantis žmogaus identiteto klausimą šiandieninėje populistinėje kultūroje.

Plačiau...

2019-02-14 Slemas #Valentynkė

Visada norėjai parašyti apie meilę, bet bijai būti cheesy? Kartais rašai apie dešreles ir depresiją, nors pilve drugeliai, ir užsimerkęs matai, kaip drauge su juo bėgate rasotom pievom?

Plačiau...



2020-02-04 Kultūros iniciatyvų finansavimo šaltinis – žmonės

Vasario 4 d. 18 val. Kauno menininkų namai organizuoja diskusiją „Kultūros iniciatyvų finansavimo šaltinis –žmonės: mecenatystė ir sutelktinis finansavimas“. Joje dalyvaus kultūros vadybininkė ir menotyrininkė Rasa Antanavičiūtė bei LRT Klasika radijo programos vadovas Julijus Grickevičius. Diskusiją moderuos kultūros vadybininkė Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.

Plačiau...


2020-01-28 Slemas #29

Sakoma, kad „Pinokio“ autorius ilganosį melagį berniuką sukūrė prasilošęs ir prispirtas skolų. Ar skoloms padengti kūrinio užteko, neskaičiau, patys pasigooglinkit. O pirmo 2020-ųjų slemo proga linkiu, kad pavasariop neimtų tįsti naujametinę naktį pasižadėjimuose išmirkyta nosis!

Plačiau...


2020-01-29 Synaesthesis: Vortex Temporum | Kaunas

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ tęsia draugystę su Kauno menininkų namais, kur sausio 29 d. 19 val. pristatys projektą „Vortex Temporum“. Koncerte skambės vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių, prancūzų spektralisto Gerard Grisey kūrinys.

Plačiau...

2020-01-17 Meno gimtadienis

Vieną sausio 17-tąją, gimė Menas. Pagal prancūzų menininką Robertą Filliou, tai įvyko prieš milijoną metų, kažkam į vandens kibirą įmetus sausą kempinę. Tokia, dar 1963 m. Fluxus įkvėpta tradicija, pasaulyje iki šiol švenčiamas Meno gimtadienis, prie kurio šiemet prisijungia ir Lietuva. Sausio 17 d. 19 val. Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56, Kaunas), bendra […]

Plačiau...



2019-12-19 KMN rezidencijos: Archyvinis impulsas / Archival Impulse

2019 m. Kauno menininkų namų rezidencijų programa „Unlearning Eastern Europe“* buria kviestinius kuratorius iš Baltijos šalių ir siekia permąstyti regionui aktualias problematikas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonializacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų. Gruodį KMN reziduoja trečioji programoje dalyvaujanti kuratorė Anete Skuja (LV).

Plačiau...



2019-12-12 Seminaras. Autorinės teisės – scenarijai iš realybės

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts kartu su Kauno menininkų namai / Kaunas Artists’ House pristato seminarą audiovizualinių kūrinių autoriams, projektų atstovams apie autorinių teisių praktiką Lietuvoje ir užsienyje. Tai atviras renginys tiek pradedantiesiems kūrėjams, tiek profesionalams norintiems sužinoti apie autorinių, intelektinės nuosavybės teisių gynimo scenarijus ir realius pavyzdžius iš kasdienybės.

Plačiau...






2019-11-26 Projekto „(Ne)matoma architektūra“ pristatymas

Lapkričio 26 d. 17 val. Kauno menininkų namai ir architektė Rasa Chmieliauskaitė kviečia į projekto „(Ne)matoma architektūra“ pristatymą. Į renginį kviečiami aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariai, praktikuojantys architektai ir dizaineriai, viešųjų erdvių operatoriai bei visi, besidomintys architektūra ir jos pažinimo galimybėmis.

Plačiau...



2019-11-22 Slemas #28

Nei drabužiai, nei lapas ar telefonas, iš kurio skaitoma, negali atlikti pagrindinio vaidmens pasirodyme. Dainuoti leidžiama.
Beatboxinti, repuoti ir atlikti liaudies dainas leidžiama.

Plačiau...


2019-11-13 Ekskursija po parodą „Architektas Erik Bryggman“

Kauno menininkų namai ir Kauno architektūros festivalis lapkričio 13 d. 18 val. kviečia į ekskursiją po parodą „Architektas Erik Bryggman (1891-1955): šiaurietiškasis klasicizmas, funkcionalizmas ir naujasis empirizmas“. Erik Bryggman (1891-1955) – vienas svarbiausių šiaurietiško klasicizmo, funkcionalizmo ir naujojo empirizmo architektų. Savo karjeros pradžioje Turku mieste šiaurietiško klasicizmo stiliumi jis suprojektavo nemažai gyvenamųjų pastatų, kurie yra […]

Plačiau...


2019-11-06 „Scanorama“ rodo: Tūkstantį kartų labanakt

Artėjant Europos šalių kino forumui „Scanorama“, lapkričio 6 d. kviečiame į apšilimo seansą Kauno menininkų namuose. Seansas nemokamas. TŪKSTANTĮ KARTŲ LABANAKT (2013, Norvegija, rež. Erik Poppe, 117 min.) Rebeka yra viena geriausių karo fotografių pasaulyje. Jos profesija vieniša ir mirtinai pavojinga. Moteris keliauja į karščiausius pasaulio taškus, kad parodytų nepagražintą tiesą. Tačiau namuose jos laukia […]

Plačiau...


2019-10-25 Blyksniai | Kaunas

Spalio 25 d. 18 val. Kirtimų kultūros centras kviečia į videomeno peržiūrų ciklą „Blyksniai“ Kauno menininkų namuose. Tai lietuvišką videomeną pristatanti renginių serija, kurioje dėmesys skiriamas vieniems žymiausių mūsų šalies menininkų ir jų videokūriniams.

Plačiau...

2019-10-12 Nepatogus kinas | H. Farockio filmų retrospektyva

Spalio 12-13 d. Kauno menininkų namai ir festivalis „Nepatogus kinas“ pristato vieno įtakingiausių šiuolaikinių vokiečių menininkų Haruno Farockio dokumentinių ir eksperimentinių filmų retrospektyvą. Spalio 12 val. 15 val. programą atidarys kino kritiko Michaelio Bautes paskaita anglų kalba apie H. Farockio kūrybą.

Plačiau...

2019-10-18 Slemas #27 Puotauja Sakramente

Slemas kepa šventinę vištą, kemša ją sąmoju ir džiovintom slyvom, griebia butelį rūšinės kūrybos su dominuojančiom tragikomedijos ir elegantiškom lyrikos gaidomis, ir nusiblizginęs vitražus eina į Sakramentą Puotauti! O kadangi darganotą rudenį progų negali būti per daug, kartu Puotaus ir 27-ojo slemo vedėjas iš užjūrių parsiradęs Domas Raibys. Siūlome peržvelgti Domo Raibio, 2017 m. nugalėjusio […]

Plačiau...




2019-10-16 Common People: The Devil and Daniel Johnston (2005)

Spalio 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose tęsiamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“. Šįkart bus rodomas muzikinis biografinis filmas „The Devil and Daniel Johnston“ (rež. Jeff Feuerzeig, 2005 m.), pasakojantis lo-fi muzikanto, menininko Danielio Johnstono beprotybės, meilės ir kūrybos istoriją.

Plačiau...

2019-10-11 Nepatogus kinas | Atidarymas

Spalio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas Kaune. Festivalį atidarys dokumentinis filmas „Dabar kažkas kitaip“ (rež. Menna Laura Meijer, 2018 m, Olandija).

Plačiau...


2019-10-02 Darbo gamykla (2019) // Tarptautinis Kauno kino festivalis

Kauno menininkų namai ir Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia į menininkų Robert Schlicht ir Romana Schmalischo eksperimentinio filmo „Darbo gamykla“ (angl. „Labour Power Plant“, 2019) nemokamą seansą. Filmą pristatys Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros profesorius filosofas dr. Gintautas Mažeikis.

Plačiau...

2019-09-26 Slemas #26

Kada nors svarstei ar smagu žiurkėnams rate bėgti, ar jie bėga nuo nykios realybės? Aišku, kad svarstei. O ar tavo katė buvo kada įlindus į skalbimo mašinos būgną ir pasileidus ristele? Čia jau komplikuočiau. O kada paskutinį kartą prisegei pūkei pavadėlį ir išėjot į kiemą derėtis dėl turiningo laisvalaikio apibrėžimo?

Plačiau...


2019-09-25 Common People: Sympathy for the Devil (2015)

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir rugsėjo 25 d. 19 val. kviečia į filmą „Sympathy For The Devil: The True Story of The Process Church of the Final Judgment“ (rež. Neil Edwards, 2015 m.).

Plačiau...


2019-09-17 Pyramid | Dirty Deal Theatre (Latvija)

Jausmų potyris dviem Remiantis amerikiečių psichologo Abrahamo Maslovo (1908-1970) išvadomis, žmogaus gyvenimas yra pagrįstas penkių poreikių (fizinio, saugumo, meilės, savigarbos ir savirealizacijos) patenkinimu, ir pateikia išvadą, kad žmogus yra valdomas vidinio noro patenkinti šiuos poreikius, kuris gali būti atliktas tik sąveikaujant su fizine ir socialine aplinka. Spektaklis „Piramidė“ yra eksperimentinė terapinė kelionė į emocinius išgyvenimus, […]

Plačiau...

2019-09-17/18 forma ir turinys

Informacijos pertekliaus amžiuje ypatingai svarbu kovoti už lankytojo, žiūrovo, klausytojo ir net skaitytojo dėmesį. Aktualus turinys privalo turėti patrauklią ir konkurencingą formą. Projektas „Forma ir turinys“ kalbės apie tris realybes:
virtualią -VR,
papildytą – AR,
ir mišriąją – MR.

Plačiau...


2019-09-13 Viskas gerai

Kol mes tarėmės dėl parodos pavadinimo, pasaulio miškai nyko liepsnose, ir vyko dar daug sunkiai suvaldomų reiškinių. Stebėtina, tačiau nauji kūriniai vis tiek atsiranda, nežiūrint į tai, kad niekas niekam nebeturi laiko. Tiesiog kartais norisi daryti atvirkščiai, negu iš manęs tikimasi, ir negu tai, ko aš tikiuosi iš savęs.

Plačiau...

2019-08-31/09-01 Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis 2019

Kauno miesto karilionas – tai 49 varpai, iš bokšto viršūnės pasakojantys muzikines istorijas. Jau 82 metus karilionas miestiečius bei miesto svečius įkvepia pailsėti nuo kasdienės skubos žaliuojančiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir kartu pasinerti į kitokį ritmą – kupiną atradimų, meditatyvaus laiko ir melodingų susitikimų.

Plačiau...

2019-08-28 Common People: Los Sures (1984)

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir šįsyk rugpjūčio 28 d. 21 val. kviečia į filmą „Los Sures“ (rež. Diego Echeverria, 1984 m.).

Plačiau...

2019 08 27 Slemas #25

Nesugerta saulė, neperskaitytos knygos, neišbandytas dangaus nardymas ir vandens slidinėjimas, neatsivalgyta braškių ir neatsižiūrėta į žvaigždes, gniaužiant drungną gėrimą su smėlio nuosėdom, įsivaizduojant, kad tai – tavo ranka.

Plačiau...










2019-07-25 Trenksmas

Kas nutinka, kai žodžiai iš popieriaus perkeliami ant scenos, o plunksna iškeičiama į mikrofoną, trinant ribas ne tik tarp skaitytojų ir klausytojų, bet ir skirtingų meno disciplinų?

Plačiau...

2019-07-24 Common People: Magic Trip (2011)

Platformos „Kitas kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia viešnagę Kauno menininkų namų kiemelyje ir šįsyk liepos 24 d. 20.30 val. kviečia į filmą „Magic trip“ (rež. Alison Ellwood, Alex Gibney, 2011 m.).

Plačiau...


2019-07-08 PUOTA : Creative Writing Workshop ft. Zan Hoffman

PUOTA kviečia aktyviai kuriančius poetus, tuos kurie slepia savo kūrinius stačiuje bei visus, trokštančius pradėti rašyti, į interaktyvias kūrybinio rašymo dirbtuves su menininku iš JAV – Zan Hoffman! Dirbtuvių metu kartu su Zan leisimės atrasti savo,kaip poeto balsą ir jį išlaisvinti, taikant pačius netikėčiausius metodus! Renginio metu sukurtus poezijos kūrinius dalyviai rugpjūtį bus kviečiami įrašyti […]

Plačiau...




2019-06-18 Slemas #23

Daug vaivorykščių, mažai lietaus – prasta vasara ūkininkams, bet puiki mėgstantiems saulę ir spalvas! O kaip tau? Turi nuomonę apie šeimas, tradicijas, Krivicką ar džinsofkes? O gal rapsų derliaus prognozes ar konfliktišką geriausių šaltibarščių recepto klausimą?

Plačiau...









2019-05-28 Kūrybinės Jungtys kviečia kūrėjus

Labas! > Mes – KŪRYBINĖS JUNGTYS > Kas Tu? > Turbūt tavo CV kupinas vaizduotės, smalsumo, atkaklumo, bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, gebėjimo atpažinti ir spręsti iššūkius, ieškoti sprendimų, trumpai tariant – gebėjimo kurti? > Tuomet mes tiesiog privalome susitikti! >

Plačiau...


2019-05-15 Common People: GLOW (2012)

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos Kitas Kinas inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...

2019-05-13 KMN Infocentras: Marina Abramović „Eiti kiaurai sienas“

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėjų, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Ši charizmatiška, paslaptinga, dramatiška asmenybė savo kūryba užmezga gilų ryšį tarp menininko bei žiūrovo, tyrinėja kūno, proto galimybes, provokuoja bei žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Plačiau...


2019-05-10 GWK 2019: Kultūrinis sąbėgis

Gegužės 10 d. 10 – 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks Kultūrinis Sąbėgis, kurio metu bus aptariami Kauno bei kitų Lietuvos miestų galerininkams, ekspozicinių ar kitų kultūrinių erdvių ir iniciatyvų atstovams aktualūs klausimai.

Plačiau...




2019-04-16 Slemas #21

Ar kas apmovė balandžio pirmąją? Ne? Tik gyvenimas? Tik saulė, viena akim flirtuodama, neaišku, su tavim, ar pavasario balom? Kūnelis, išvedęs už nosies į lauką ir paskui šiurpais susigėdusią skūrą namo partempęs? O gal kūrybinės mūzos tiek žadėję, galiausiai gremlinais kikenančios?

Plačiau...


2019-04-05 Lietuva ir Norvegija: bendradarbiavimas, kultūra, paveldas

Kviečiame į diskusiją „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūros srityje: atrandant paveldą (Kauno 8 forto atvejis)“ Balandžio 5 d. 15:00 – 17:00 val. Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, LT-44211 Kaunas Diskusijos dalyviai: Muzikantas ir prodiuseris Pal Isdahl Solberg (Vestfold), Garso menininkas Aleksander Haugen (Vestfold), Prof. Valdas Rakutis, VšĮ „Kauno Tvirtovės Parkas“ direktorius, Egidijus Bagdonas, […]

Plačiau...

2019-03-29 Pokalbiai apie meno leidybą

Kovo 29 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą.

Plačiau...




2019-03-20 Laimės diena | KMN barbekiu

Tradicinis kaimynų barbekiu šiais metais bus dar laimingesnis – vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės vaikams, ekskursijos po KMN su pasakojimais apie įspūdingą, mitais apipintą pastato istoriją, ir, kaip jau įprasta, dalinsimės idėjomis Putvinskio gatvės dienai, šiemet vyksiančiai gegužės 25 dieną.

Plačiau...




2019-03-12 Slemas #20

Jau atsibodo niurkytis su snaigėm ir bacilom? Jau nori lįsti iš paltų kiauto ir ištuštinti šiukšliadėžę pilną nosinių? Palikti dekį katinukui ir šokt į šortus? Atsidaryti langus ir įkvėpti pavasario?..

Plačiau...






2019-02-13 Skaitymo grupė Cwywt! #12 su Monika Kalinauskaite

Vasario 13 d., trečiadienį, 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” kartu su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaitė kviečia į DVYLIKTĄJĄ atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją TEENAGE HEARTBAG. Šį susitikimą kalbėsime apie paauglystę, širdutes, intensyvumą, tėvų melą ir melą tėvams bei kitas karščiavimo pamokas.

Plačiau...

2019-02-12 Slemas #19

Slemo gimdytojams išsilaksčius uždarbiauti į vakarus, sakytinės kūrybos kūdikis lieka auklėms. Liaudies išmintis teigia, kad daug auklių – vaikas be galvos, tad vasario 12 d. šokinėsim ant lovos, pusryčiams valgysim puslapius ir nervais pudruosime žandus Valentynkei.

Plačiau...







2019-01-22 CRRNT No. 12

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas gyvai, šiuolaikinei, improvizacinei ir eksperimentinei muzikai. Šioje, dvyliktoje ciklo dalyje, pasirodys vieni aktyviausių ir aktualiausių laisvojo džiazo bei improvizacinės muzikos atlikėjų, kurie trio sudėtyje sugros dvigubą koncertą!

Plačiau...

2019-01-16 Common People: Silence is a Falling Body (2017)

Platforma Kitas Kinas sugrįžta į Kauno menininkų namus, pristatydama dokumentinių filmų seriją „Common People“. Serijos epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...





2018-12-11 Slemas #17

Ar žinojote faktą, kad eskimai turi keturis šimtus žodžių, skirtų apibūdinti sniegui? Žinokit, šitas faktas nėra tiesa. Tokie faktai yra kaip juodas ledas, ant kurio žmonės pasimauna. Žiemos ir ateinančių švenčių proga linkiu neužšokti ant plikledžio. 

Plačiau...



2018-11-15 CRRNT No. 10

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Pirmajame dviženkliame ciklo koncerte lapkričio 15 d. 19 val. į Kauno menininkų namų sceną kils du projektai: netikėti „DJ Extended“ (feat. Kazimieras Jušinskas) garsynai ir „LloomKK“ energingos improvizacijos. APIE ATLIKĖJUS „DJ Extended“ feat. Kazimieras Jušinskas Kauno menininkų namuose „DJ Extended“ (Kristupas Gikas) gros patefonu. Improvizuojant […]

Plačiau...


2018-11-13 Slemas #16

Slemas #16 – tikrosios linksmybės.
Nuo šešiolikos reikia nejuokauti su įstatymais. Gali grėsti teismas. Dalinamės ištrauka iš vieno įdomiausių teismų, vykusių Kaune. Buvo bandoma nuteisti „Keturis Vėjus”:

Plačiau...


2018-10-01/31 Repertuaras | Spalis

Spalio 7 d. 17 val. „Nemokamų pietų visuomenė“ (rež. Christian Tod, 2017 m.), diskusija „Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus Kinas“ Spalio 9 d. 18.30 val. „Plastikinė Kinija“ (rež. Jiu-Liang Wang, 2016 m.), prezentacija „Atliekų rūšiavimas. Mitai ir realybė“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis […]

Plačiau...





2018-10-18 CRRNT No. 9

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Spalio 18 d. 19 val. Kauno menininkų namuose viešės du duetai: paslaptingasis projektas „jūra ir mėta“ (Jūra Elena Šedytė ir Mėta Gabrielė Pelegrimaitė) bei muzikinių reakcijų darinys „ach, Ema“ (Dainora Aleksaitė ir Deividas Pakulnis).

Plačiau...







2018-09-01/30 REPERTUARAS | RUGSĖJIS

Rugsėjį Kauno menininkų namuose (KMN) svečiuojasi Japonijos kultūra, Romos pastatų fasadai bei sugrįžtančios „Grafolabo“ dirbtuvės. Išeiti į miestą kviečia paskutiniai Kauno kariliono vasaros koncertų ciklo koncertai ir į Laisvės alėją išsikraustantis keturioliktasis KMN slemas, šįsyk vyksiantis Kauno Jaunimo dienų 2018 kontekste. Antrąją rugsėjo mėnesio pusę Kauno menininkų namai kviečia pasitikti su muzika, šokiu ir pokštais: rudens […]

Plačiau...









2018-09-06/7 nowJapan 2018 kūrybinės dirbtuvės Kaune

Sugiharos savaitės metu Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ keliasi į Kauno menininkų namus ir rugsėjo 6-7 dienomis kviečia dalyvauti japoniškose kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais iš Tekančios Saulės šalies: Shota Kotake, Keiko Kikkawa ir Tatsuo Horiuchi. Prieš Japonijos menininkų dirbtuves vyks kūrybiniai japoniškų aitvarų gamybos užsiėmimai jauniesiems festivalio dalyviams. 

Plačiau...


2018-08-01/30 Repertuaras | Rugpjūtis

Rugpjūčio mėnesį Kauno menininkų namai pasitinka su šiuolaikine akademine muzika, nebyliojo kino ir eksperimentinio džiazo dialogu bei dirbtuvėmis ir pokalbiais apie kritinį turizmą. Taip pat laukia sekmadienio kariliono koncertai, atliekami Juliaus Vilnonio ir Austėjos Staniunaitytės.

Plačiau...


2018-08-29 Kitas Kinas: Killer Condom (1996)

Edukacinė kino platforma „Kitas Kinas“ pristato paskutinę kino iškylą šią vasarą: vokiečių režisieriaus Martin Walz filmą „Žudikės gumytės“ (angl. k. „Killer Condom“, 1996 m., 107 min.), rodomą rugpjūčio 29 d. 21 val. Tai – devintoji nepriklausomų filmų ciklo Kauno menininkų namuose dalis. 

Plačiau...

2018-08-28 Slemas #13

„… mašinų juodas dvokas / braškėmis iš pravirų langų / tau kvepia vasara / ir spiečiai širšių, saulėtų vabzdžių / ir nykuma, kuri tave apniks“, rašė poetė Judita Vaičiūnaitė. O kokios buvo jūsų vasaros istorijos? 

Plačiau...

2018-08-23 CRRNT No. 7

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. Rugpjūčio 23 d. 20 val. Kauno menininkų namuose vyks paskutinė – septintoji – ciklo dalis šią vasarą. Joje pasirodys du muzikiniai projektai: „Nesting Boxes and Sound Pipes“ ir „Ąžuoliniai berželiai“. 

Plačiau...


2018-08-04 Lady Blue Beard live

Grupės Lady Blue Beard (Vokietija) vokalas savo ekstravagantišku stiliumi ir unikaliu balsu primena Davidą Bowie ir Lou Reed, tarsi grupė būtų kilusi iš senų gerų laikų, kai Plutonas vis dar buvo visų mėgstamiausia planeta. Dainos, primenančios geriausią „Rolling Stones“ erą („Let it Bleed“), skambančios su ekstatiškais „The Kinks“ „Lolą“ primenančiais pritariančiais balsais, net neminint dainų žodžių, kurie vis veda atgal prie pačių „bitlų“. 

Plačiau...


2018-08-01 Cool People Playing Strange Music

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, vienijantis vienus iš originaliausių jaunosios kartos Lietuvos muzikos atlikėjų, atvyksta į Kauną: rugpjūčio 1 d. 19 val. Kauno menininkų namuose skambės itin retai Lietuvoje atliekamų muzikinių kūrinių programa, atspindinti tarptautines šiuolaikinės muzikos aktualijas. 

Plačiau...


2018-07-24 Slemas #12

Prieš metus laikinasis slemas atvyko į Kauną tikėdamas, jog „nėra nieko amžinesnio už laikiną“… ir nutarė čia pasilikti. Šįsyk kviečiame visus į jubiliejinį, dvyliktąjį Kauno menininkų namų slemą ir pažadame gimtadienio siurprizų.

Plačiau...


2018-07-18 Kitas Kinas: A Bucket of Blood (1959)

Atidariusi lauko kino sezoną, edukacinė platforma „Kitas Kinas“ tęsia pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą ir pristato amerikiečių režisieriaus Rogerio Cormano filmą „Kibiras kraujo“ (angl. k. „A Bucket of Blood“, 1959 m., 66 min). Tai – kultinė juodoji siaubo komedija, satyriškai žvelgianti į meną, bitnikų judėjimą ir jauno vaikino pastangas užsitarnauti genialaus menininko reputaciją: netyčia nužudęs savo namo valdytojos katę, jis paslepia įkalčius šios kūną padengdamas moliu.

Plačiau...

2018-07-17 CRRNT No. 6

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. 

Plačiau...


2018-07-02 Hera Lindsay Bird poezijos skaitymai

Hera Lindsay Bird kūryboje išsitenka meilė, mirtis, eilės prekybos centruose, Bruce’as Willisas, šlapinimasis viešoje vietoje, meilė, Martinas Heideggeris, biseksualumas, taip pat – meilė. „Tumblr“ ir „Twitter“ iki šiol gausiai dalinamasi eilėraščio apie TV serialo „Draugai“ veikėją Moniką citatomis, o eilėraštyje „Keats is Dead so Fuck Me from Behind“ poetė apmąsto legendinių poetų romantikų – Byron’o, Whitman’o, Keats’o – mirtį brutaliai romantiškoje-komiškoje situacijoje.

Plačiau...


2018-06-28 CRRNT No. 5

CRRNT – tai koncertų ciklas skirtas šiulaikinei muzikai. Ši koncertų ciklo dalis jau penktoji, o joje pasirodys grupės „Džiazlaif“nariai, šį kartą susigrupavę po du, atliks duetus:

Kazimieras Jušinskas (sopraninis saksofonas) x Paulius Vaškas (elektrinė gitara)
Danielius Pancerovas (baritoninis saksofonas) x Ignas Kasikauskas (Būgnai)
Arminas Bižys (altinis saksofonas) x Aurelijus Užameckis (kontrabosas)

Plačiau...

2018-06-27 OLOS: Waterflower, Sovijus

Aktualios šiuolaikinės muzikos ciklas OLOS, 2017 m. prasidėjusi koncertų serija, birželio 27 d., 20 val. vyks vidiniame KMN kieme. Kviečiame toliau tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją.

Plačiau...

2018-06-26 Slemas #11

Vienuoliktasis Kauno menininkų namų slemas toliau iškylauja lauke. Visų, suradusių paparčio žiedą (ar beieškant paklydusių) įspūdžių laukiame birželio 26 d. 19 val. Šį slemą, vyksiantį KMN lauko terasoje, ves Marius Povilas Elijas Martynenko.

Plačiau...

2018-06-21 Clap when you want to ! #7 su Gerda Paliušyte

Birželio 21 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su videomenininke ir kuratore Gerda Paliušytė kviečia į SEPTINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje kalbėsime apie tai, kaip keičiasi istorijos apie juodoadožių patirtis jas pasakojant juodiesiems, taip pat – kas bendro tarp Twin Peaks’o ir hip-hopo bei kodėl 2016-uosius televizijoje būtų galima įvardinti afro-pesimizmo metais.

Plačiau...


2018-06-14 Knygos apie dailės istoriką ir kritiką M. Vorobjovą pristatymas

Šių metų birželio 14 d. 18 val. Kauno menininkų namuose bus pristatomas dvitomis leidinys „Dailės istorikas ir kritikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954)“. Pristatyme dalyvauja knygos sudarytoja, dailės istorikė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė ir tekstų autorė, menotyrininkė prof. dr. Rasa Žukienė. Pristatymą ir diskusiją moderuos prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius. Pasak vieno iš knygos recenzentų Arūno Streikaus: […]

Plačiau...

2018-06-13 Kitas Kinas: Children of the Stars (2012)

„Kitas Kinas“ skelbia lauko kino sezono pradžią: šių metų birželio 13 d. 20 val. Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje bus rodomas filmas „Žvaigždžių vaikai“ (angl. k. „Children of the Stars“, rež. Bill Perrine, 2012 m.). Šis renginys – septintoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...




2018-05-29 CRRNT No. 4

Gegužės 29 d., antradienį,  19 val. ketvirtąjį kartą vyksiančioje „CRRNT“ ciklo dalyje skambės gyvai atliekama elektro-akustinė muzika. 

Plačiau...

2018-05-26 Slemas #10

Dešimtasis Kauno menininkų namų slemas atidaro lauko sezoną! Šis slemas vyks „Putvinskio gatvės dienos” šventės metu gegužės 26 d., nuo 15 val. prie Putvinskio g. („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos”) laiptų. Jį ves Marius Povilas Elijas Martynenko. M. P. E. Martynenko 2015 m. surinko daugiausia taškų Europos slemo poezijos čempionato finale. 2016-ųjų Europos slemo čempionate užėmė III […]

Plačiau...

2018-05-26 Putvinskio gatvės diena 2018

Kauno menininkų namai ir V. Putvinskio gatvės bendruomenė tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją, į šią istorinę miesto erdvę sukvietusią kauniečius ir miesto svečius – „Putvinskio gatvės dieną“. Šiais metais šventė vyks paskutinį pavasario šeštadienį, gegužės 26 dieną.

Plačiau...



2018-05-23 Kitas kinas: Young and Healthy as a Rose (1971)

Gegužės 23 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Jaunas ir sveikas kaip rožė“ (angl. k. „Young and Healthy as a Rose“, serb. k. „Mlad i zdrav kao ruža“, rež. Jovan Jovanović, 1971 m.) seansas. Šis renginys – šeštoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...


2018-05-17 Grafolabas #5: Skaitymo slėpiniai

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks gegužės 17 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Tai – paskutinis užsiėmimas prieš pertrauką vasaros mėnesiais.

Plačiau...




2018-05-12 Clap When You Want to! #6 su Liza Baliasnaja

Gallery Weekend Kaunas metu, šeštadienį, gegužės 12 d. 15 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs boooks” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja kviečia į ŠEŠTĄJĄ dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. 

Plačiau...

2018-05-12 Zinų piknikas

Rekreacinė zinų zona sugrįžta į Kauno menininkų namų terasą: pernai pirmą kartą specialiai „Gallery Weekend Kaunas“ surengtas zinų piknikas šiemet vėl kviečia domėtis šia nepriklausomos leidybos forma gegužės 12 d., šeštadienį, 13 – 16 val. 

Plačiau...

2018-05-11 KMN rezidencijos: Kauno studija

Šių metų sausio ir balandžio mėnesiais Kauno menininkų namuose rezidavo lietuvių kūrėjai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Rezidencijos metu menininkai siekė įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį.

Plačiau...

2018-05-10/13 Trečiojo „Gallery Weekend Kaunas“ akcentai – Kauno menininkų namuose

Šių metų gegužės 10 – 13 dienomis vyks jau trečiasis „Gallery Weekend Kaunas“ renginys, kurio kontekste Kauno menininkų namuose bus surengta intensyvi, įvairi renginių programa, pristatanti paskutinių šio pavasario KMN rezidentų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio bei Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood projektus, taip pat kviečianti į KMN svečių, šiuolaikinio meno ir teorijos knygyno „Six chairs books“ skaitymus, zinų pikniką ir YouTube vakarėlį.

Plačiau...



2018-05-02/04 Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“

Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“ Veda: Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) Gegužės 2-4 d., 18.30 – 21 val. Kauno menininkų namai Kaina 30EUR (25EUR moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą). Registracija būtina: menas@kmn.lt Vietų skaičius ribotas. Šokio patirtis nebūtina. Šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) vedamas seminaras į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos […]

Plačiau...

2018-04-27 Keistuoliai ir maištininkai: nepaklusnumo kultūros fragmentai

Koks universalus pradas sieja filosofus, literatus, teatralus, studentus ir menininkus? Ką bendro turi Kaunas, Praha ir Paryžius? Kaip maištauja lietuviai? Suburkite 3-5 žmonių komandą ir atsakykite į šiuos ir kitus klausimus bei susipažinkite su Lietuvos ir pasaulio maištininkais protmūšyje Kauno menininkų namuose šių metų balandžio 27 d. 18 val.

Plačiau...

2018-04-26 CRRNT No. 3

„CRRNT“ – tai koncertų ciklas skirtas naujajai gyvai muzikai. Trečiajį kartą vyksiančiame cikle pasirodys kvartetas susibūręs iš atlikėjų atstovaujančių džiazo, improvizacinės ir eksperimentinės muzikos scenas. Ansamblis atliks kompozicijas apjungtas improvizacijos bei triukšmo sinteze.

Plačiau...




2018-04-18 Grafolabas #4: Eseistinis nudizmas

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks balandžio 18 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Michelis Montaigne‘is, vienas žymiausių Renesanso eseistų, savo milžiniško veikalo įžangoje yra pasakęs, kad išties juo siekia parodyti save tokį, koks yra, ir jeigu laikai būtų kiti, stotų priešais skaitytoją visiškai […]

Plačiau...


2018-04-16 Slemas #9

„Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį“, rašė Saulius Šaltenis – o kokių vitaminų trūksta jums? Išpažinkite savo širdies maudulius, vitaminų stygius ir kasdienius džiaugsmus devintajame Kauno menininkų […]

Plačiau...

2018-04-15 TARPTAUTINĖ KULTŪROS DIENA 2018

Kauno menininkų namai balandžio 15 d. kviečia apsilankyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106, Kaunas), kuriame Tarptautinės kultūros dienos proga įsikurs potyrių erdvės ir bus pristatyta programa „ECHOSISTEMOS“.

Plačiau...



2018-04-11 Kitas kinas: Crime Wave (1985)

Balandžio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Nusikaltimų banga“ (angl. „Crime Wave“, 1985 m.) seansas. Šis renginys – penktoji edukacinės platformas „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. „Nusikaltimų banga“ – tai įstabios vaizduotės, juodojo humoro ir inovatyvių idėjų pilnas kūrinys. Šio filmo istorijos ašis – tylusis Stevenas Penny (pats filmo režisierius […]

Plačiau...

2018-04-10 Brave Noises koncertas

Apkeliavę Jungtinę Karalystę, vilniečių grupė Brave Noises atvyksta į Kauno menininkų namus: šių metų balandžio 10 d. 19 val. įvyks pirmasis jų pasirodymas Kaune.  Brave Noises – tai jaunų, novatoriškų ir veržlių atlikėjų komanda, grojanti muziką, nesiribojančią vieno stiliaus rėmais. 2017 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Between the Dreams“ (liet. „Tarp sapnų“), kuris išsyk […]

Plačiau...

2018-04-06 Reprezentacinio meno albumo „Memorabilia“ pristatymas

Šių metų balandžio 6 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atviras Lietuvos dailininkų sąjungos albumo „Memorabilia“ pristatymas, kuriame dalyvaus projekto iniciatorė ir vadovė, LDS pirmininkė Edita Utarienė, knygos turinio kuratorės, menotyrininkės Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė-Krupavičė, knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė bei kiti svečiai.

Plačiau...

2018-04-05 Clap when you want to ! #4 su Anastasia Sosunova

Balandžio 5 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su menininke Anastasia Sosunova kviečia į KETVIRTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šioje sesijoje – IT IS HARD TO TRUST EACH OTHER – bus daugiau nuoširdumo nei tiesos, o tekstai ir mes drauge su […]

Plačiau...

2018-03-28 CRRNT nr. 2 / dvigubas koncertas

„CRRNT“ koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai šiuolaikinei / eksperimentinei / improvizacinei muzikai, kovo 28 d., trečiadienį, 19 val. jau antrą kartą užpildys Kauno menininkų namų erdvę eksperimentiniais garsais. Šįkart koncerte skambės elektroninė ir akustinė šiuolaikinė muzika.

Plačiau...


2018-03-22 Clap when you want to ! # 3 Atvira skaitymo grupė knygyne

Kovo 22 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kviečia į TREČIĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šį kartą kalbėsime apie Maggie Nelson „Argonautus“ – ironiška, neretai pirmąjį feminizmo skaitymo grupių tekstą.

Plačiau...

2018-03-20 Slemas #8

Toliau augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, vienas iš aktyviausių slemo iniciatorių Lietuvoje, jau dešimt metų slemo renginius inicijuojantis ir 2017 m. slemo nugalėtojas Berlyne Domas Raibys, slemeriams siūlo peržvelgti savo parengtą atmintinę. Joje rasite taisykles ir patarimus, naudingus ruošiantis pristatyti savo kūrybą aštuntajame slemo renginyje.

Plačiau...

2018-03-16 KMN rezidencijos: „Figūros“

Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vysto šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Kovo 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks spektaklio „Figūros“ premjera. 

Plačiau...