2019-10-12 Nepatogus kinas | H. Farockio filmų retrospektyva

Spalio 12-13 d. Kauno menininkų namai ir festivalis „Nepatogus kinas“ pristato vieno įtakingiausių šiuolaikinių vokiečių menininkų Haruno Farockio dokumentinių ir eksperimentinių filmų retrospektyvą. Spalio 12 val. 15 val. programą atidarys kino kritiko Michaelio Bautes paskaita anglų kalba apie H. Farockio kūrybą.

Plačiau...

2019-10-18 Slemas #27 Puotauja Sakramente

Slemas kepa šventinę vištą, kemša ją sąmoju ir džiovintom slyvom, griebia butelį rūšinės kūrybos su dominuojančiom tragikomedijos ir elegantiškom lyrikos gaidomis, ir nusiblizginęs vitražus eina į Sakramentą Puotauti! O kadangi darganotą rudenį progų negali būti per daug, kartu Puotaus ir 27-ojo slemo vedėjas iš užjūrių parsiradęs Domas Raibys. Siūlome peržvelgti Domo Raibio, 2017 m. nugalėjusio […]

Plačiau...
2019-10-16 Common People: The Devil and Daniel Johnston (2005)

Spalio 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose tęsiamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“. Šįkart bus rodomas muzikinis biografinis filmas „The Devil and Daniel Johnston“ (rež. Jeff Feuerzeig, 2005 m.), pasakojantis lo-fi muzikanto, menininko Danielio Johnstono beprotybės, meilės ir kūrybos istoriją.

Plačiau...

2019-10-11 Nepatogus kinas | Atidarymas

Spalio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas Kaune. Festivalį atidarys dokumentinis filmas „Dabar kažkas kitaip“ (rež. Menna Laura Meijer, 2018 m, Olandija).

Plačiau...


2019-10-02 Darbo gamykla (2019) // Tarptautinis Kauno kino festivalis

Kauno menininkų namai ir Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia į menininkų Robert Schlicht ir Romana Schmalischo eksperimentinio filmo „Darbo gamykla“ (angl. „Labour Power Plant“, 2019) nemokamą seansą. Filmą pristatys Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros profesorius filosofas dr. Gintautas Mažeikis.

Plačiau...

2019-09-26 Slemas #26

Kada nors svarstei ar smagu žiurkėnams rate bėgti, ar jie bėga nuo nykios realybės? Aišku, kad svarstei. O ar tavo katė buvo kada įlindus į skalbimo mašinos būgną ir pasileidus ristele? Čia jau komplikuočiau. O kada paskutinį kartą prisegei pūkei pavadėlį ir išėjot į kiemą derėtis dėl turiningo laisvalaikio apibrėžimo?

Plačiau...


2019-09-25 Common People: Sympathy for the Devil (2015)

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir rugsėjo 25 d. 19 val. kviečia į filmą „Sympathy For The Devil: The True Story of The Process Church of the Final Judgment“ (rež. Neil Edwards, 2015 m.).

Plačiau...


2019-09-17 Pyramid | Dirty Deal Theatre (Latvija)

Jausmų potyris dviem Remiantis amerikiečių psichologo Abrahamo Maslovo (1908-1970) išvadomis, žmogaus gyvenimas yra pagrįstas penkių poreikių (fizinio, saugumo, meilės, savigarbos ir savirealizacijos) patenkinimu, ir pateikia išvadą, kad žmogus yra valdomas vidinio noro patenkinti šiuos poreikius, kuris gali būti atliktas tik sąveikaujant su fizine ir socialine aplinka. Spektaklis „Piramidė“ yra eksperimentinė terapinė kelionė į emocinius išgyvenimus, […]

Plačiau...

2019-09-17/18 forma ir turinys

Informacijos pertekliaus amžiuje ypatingai svarbu kovoti už lankytojo, žiūrovo, klausytojo ir net skaitytojo dėmesį. Aktualus turinys privalo turėti patrauklią ir konkurencingą formą. Projektas „Forma ir turinys“ kalbės apie tris realybes:
virtualią -VR,
papildytą – AR,
ir mišriąją – MR.

Plačiau...


2019-09-13 Viskas gerai

Kol mes tarėmės dėl parodos pavadinimo, pasaulio miškai nyko liepsnose, ir vyko dar daug sunkiai suvaldomų reiškinių. Stebėtina, tačiau nauji kūriniai vis tiek atsiranda, nežiūrint į tai, kad niekas niekam nebeturi laiko. Tiesiog kartais norisi daryti atvirkščiai, negu iš manęs tikimasi, ir negu tai, ko aš tikiuosi iš savęs.

Plačiau...

2019-08-31/09-01 Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis 2019

Kauno miesto karilionas – tai 49 varpai, iš bokšto viršūnės pasakojantys muzikines istorijas. Jau 82 metus karilionas miestiečius bei miesto svečius įkvepia pailsėti nuo kasdienės skubos žaliuojančiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir kartu pasinerti į kitokį ritmą – kupiną atradimų, meditatyvaus laiko ir melodingų susitikimų.

Plačiau...

2019-08-28 Common People: Los Sures (1984)

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir šįsyk rugpjūčio 28 d. 21 val. kviečia į filmą „Los Sures“ (rež. Diego Echeverria, 1984 m.).

Plačiau...

2019 08 27 Slemas #25

Nesugerta saulė, neperskaitytos knygos, neišbandytas dangaus nardymas ir vandens slidinėjimas, neatsivalgyta braškių ir neatsižiūrėta į žvaigždes, gniaužiant drungną gėrimą su smėlio nuosėdom, įsivaizduojant, kad tai – tavo ranka.

Plačiau...


2019-07-25 Trenksmas

Kas nutinka, kai žodžiai iš popieriaus perkeliami ant scenos, o plunksna iškeičiama į mikrofoną, trinant ribas ne tik tarp skaitytojų ir klausytojų, bet ir skirtingų meno disciplinų?

Plačiau...

2019-07-24 Common People: Magic Trip (2011)

Platformos „Kitas kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia viešnagę Kauno menininkų namų kiemelyje ir šįsyk liepos 24 d. 20.30 val. kviečia į filmą „Magic trip“ (rež. Alison Ellwood, Alex Gibney, 2011 m.).

Plačiau...


2019-07-08 PUOTA : Creative Writing Workshop ft. Zan Hoffman

PUOTA kviečia aktyviai kuriančius poetus, tuos kurie slepia savo kūrinius stačiuje bei visus, trokštančius pradėti rašyti, į interaktyvias kūrybinio rašymo dirbtuves su menininku iš JAV – Zan Hoffman! Dirbtuvių metu kartu su Zan leisimės atrasti savo,kaip poeto balsą ir jį išlaisvinti, taikant pačius netikėčiausius metodus! Renginio metu sukurtus poezijos kūrinius dalyviai rugpjūtį bus kviečiami įrašyti […]

Plačiau...
2019-06-18 Slemas #23

Daug vaivorykščių, mažai lietaus – prasta vasara ūkininkams, bet puiki mėgstantiems saulę ir spalvas! O kaip tau? Turi nuomonę apie šeimas, tradicijas, Krivicką ar džinsofkes? O gal rapsų derliaus prognozes ar konfliktišką geriausių šaltibarščių recepto klausimą?

Plačiau...

2019-05-28 Kūrybinės Jungtys kviečia kūrėjus

Labas! > Mes – KŪRYBINĖS JUNGTYS > Kas Tu? > Turbūt tavo CV kupinas vaizduotės, smalsumo, atkaklumo, bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, gebėjimo atpažinti ir spręsti iššūkius, ieškoti sprendimų, trumpai tariant – gebėjimo kurti? > Tuomet mes tiesiog privalome susitikti! >

Plačiau...


2019-05-15 Common People: GLOW (2012)

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos Kitas Kinas inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...

2019-05-13 KMN Infocentras: Marina Abramović „Eiti kiaurai sienas“

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėjų, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Ši charizmatiška, paslaptinga, dramatiška asmenybė savo kūryba užmezga gilų ryšį tarp menininko bei žiūrovo, tyrinėja kūno, proto galimybes, provokuoja bei žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Plačiau...


2019-05-10 GWK 2019: Kultūrinis sąbėgis

Gegužės 10 d. 10 – 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks Kultūrinis Sąbėgis, kurio metu bus aptariami Kauno bei kitų Lietuvos miestų galerininkams, ekspozicinių ar kitų kultūrinių erdvių ir iniciatyvų atstovams aktualūs klausimai.

Plačiau...
2019-04-16 Slemas #21

Ar kas apmovė balandžio pirmąją? Ne? Tik gyvenimas? Tik saulė, viena akim flirtuodama, neaišku, su tavim, ar pavasario balom? Kūnelis, išvedęs už nosies į lauką ir paskui šiurpais susigėdusią skūrą namo partempęs? O gal kūrybinės mūzos tiek žadėję, galiausiai gremlinais kikenančios?

Plačiau...


2019-04-05 Lietuva ir Norvegija: bendradarbiavimas, kultūra, paveldas

Kviečiame į diskusiją „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūros srityje: atrandant paveldą (Kauno 8 forto atvejis)“ Balandžio 5 d. 15:00 – 17:00 val. Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, LT-44211 Kaunas Diskusijos dalyviai: Muzikantas ir prodiuseris Pal Isdahl Solberg (Vestfold), Garso menininkas Aleksander Haugen (Vestfold), Prof. Valdas Rakutis, VšĮ „Kauno Tvirtovės Parkas“ direktorius, Egidijus Bagdonas, […]

Plačiau...

2019-03-29 Pokalbiai apie meno leidybą

Kovo 29 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą.

Plačiau...
2019-03-20 Laimės diena | KMN barbekiu

Tradicinis kaimynų barbekiu šiais metais bus dar laimingesnis – vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės vaikams, ekskursijos po KMN su pasakojimais apie įspūdingą, mitais apipintą pastato istoriją, ir, kaip jau įprasta, dalinsimės idėjomis Putvinskio gatvės dienai, šiemet vyksiančiai gegužės 25 dieną.

Plačiau...
2019-03-12 Slemas #20

Jau atsibodo niurkytis su snaigėm ir bacilom? Jau nori lįsti iš paltų kiauto ir ištuštinti šiukšliadėžę pilną nosinių? Palikti dekį katinukui ir šokt į šortus? Atsidaryti langus ir įkvėpti pavasario?..

Plačiau...


2019-02-13 Skaitymo grupė Cwywt! #12 su Monika Kalinauskaite

Vasario 13 d., trečiadienį, 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” kartu su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaitė kviečia į DVYLIKTĄJĄ atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją TEENAGE HEARTBAG. Šį susitikimą kalbėsime apie paauglystę, širdutes, intensyvumą, tėvų melą ir melą tėvams bei kitas karščiavimo pamokas.

Plačiau...

2019-02-12 Slemas #19

Slemo gimdytojams išsilaksčius uždarbiauti į vakarus, sakytinės kūrybos kūdikis lieka auklėms. Liaudies išmintis teigia, kad daug auklių – vaikas be galvos, tad vasario 12 d. šokinėsim ant lovos, pusryčiams valgysim puslapius ir nervais pudruosime žandus Valentynkei.

Plačiau...2019-01-22 CRRNT No. 12

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas gyvai, šiuolaikinei, improvizacinei ir eksperimentinei muzikai. Šioje, dvyliktoje ciklo dalyje, pasirodys vieni aktyviausių ir aktualiausių laisvojo džiazo bei improvizacinės muzikos atlikėjų, kurie trio sudėtyje sugros dvigubą koncertą!

Plačiau...

2019-01-16 Common People: Silence is a Falling Body (2017)

Platforma Kitas Kinas sugrįžta į Kauno menininkų namus, pristatydama dokumentinių filmų seriją „Common People“. Serijos epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Plačiau...

2018-12-11 Slemas #17

Ar žinojote faktą, kad eskimai turi keturis šimtus žodžių, skirtų apibūdinti sniegui? Žinokit, šitas faktas nėra tiesa. Tokie faktai yra kaip juodas ledas, ant kurio žmonės pasimauna. Žiemos ir ateinančių švenčių proga linkiu neužšokti ant plikledžio. 

Plačiau...2018-11-15 CRRNT No. 10

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Pirmajame dviženkliame ciklo koncerte lapkričio 15 d. 19 val. į Kauno menininkų namų sceną kils du projektai: netikėti „DJ Extended“ (feat. Kazimieras Jušinskas) garsynai ir „LloomKK“ energingos improvizacijos. APIE ATLIKĖJUS „DJ Extended“ feat. Kazimieras Jušinskas Kauno menininkų namuose „DJ Extended“ (Kristupas Gikas) gros patefonu. Improvizuojant […]

Plačiau...


2018-11-13 Slemas #16

Slemas #16 – tikrosios linksmybės.
Nuo šešiolikos reikia nejuokauti su įstatymais. Gali grėsti teismas. Dalinamės ištrauka iš vieno įdomiausių teismų, vykusių Kaune. Buvo bandoma nuteisti „Keturis Vėjus”:

Plačiau...


2018-10-01/31 Repertuaras | Spalis

Spalio 7 d. 17 val. „Nemokamų pietų visuomenė“ (rež. Christian Tod, 2017 m.), diskusija „Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus Kinas“ Spalio 9 d. 18.30 val. „Plastikinė Kinija“ (rež. Jiu-Liang Wang, 2016 m.), prezentacija „Atliekų rūšiavimas. Mitai ir realybė“ Renginį pristato: žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis […]

Plačiau...

2018-10-18 CRRNT No. 9

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Spalio 18 d. 19 val. Kauno menininkų namuose viešės du duetai: paslaptingasis projektas „jūra ir mėta“ (Jūra Elena Šedytė ir Mėta Gabrielė Pelegrimaitė) bei muzikinių reakcijų darinys „ach, Ema“ (Dainora Aleksaitė ir Deividas Pakulnis).

Plačiau...2018-09-01/30 REPERTUARAS | RUGSĖJIS

Rugsėjį Kauno menininkų namuose (KMN) svečiuojasi Japonijos kultūra, Romos pastatų fasadai bei sugrįžtančios „Grafolabo“ dirbtuvės. Išeiti į miestą kviečia paskutiniai Kauno kariliono vasaros koncertų ciklo koncertai ir į Laisvės alėją išsikraustantis keturioliktasis KMN slemas, šįsyk vyksiantis Kauno Jaunimo dienų 2018 kontekste. Antrąją rugsėjo mėnesio pusę Kauno menininkų namai kviečia pasitikti su muzika, šokiu ir pokštais: rudens […]

Plačiau...

2018-09-06/7 nowJapan 2018 kūrybinės dirbtuvės Kaune

Sugiharos savaitės metu Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ keliasi į Kauno menininkų namus ir rugsėjo 6-7 dienomis kviečia dalyvauti japoniškose kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais iš Tekančios Saulės šalies: Shota Kotake, Keiko Kikkawa ir Tatsuo Horiuchi. Prieš Japonijos menininkų dirbtuves vyks kūrybiniai japoniškų aitvarų gamybos užsiėmimai jauniesiems festivalio dalyviams. 

Plačiau...


2018-08-01/30 Repertuaras | Rugpjūtis

Rugpjūčio mėnesį Kauno menininkų namai pasitinka su šiuolaikine akademine muzika, nebyliojo kino ir eksperimentinio džiazo dialogu bei dirbtuvėmis ir pokalbiais apie kritinį turizmą. Taip pat laukia sekmadienio kariliono koncertai, atliekami Juliaus Vilnonio ir Austėjos Staniunaitytės.

Plačiau...


2018-08-29 Kitas Kinas: Killer Condom (1996)

Edukacinė kino platforma „Kitas Kinas“ pristato paskutinę kino iškylą šią vasarą: vokiečių režisieriaus Martin Walz filmą „Žudikės gumytės“ (angl. k. „Killer Condom“, 1996 m., 107 min.), rodomą rugpjūčio 29 d. 21 val. Tai – devintoji nepriklausomų filmų ciklo Kauno menininkų namuose dalis. 

Plačiau...

2018-08-28 Slemas #13

„… mašinų juodas dvokas / braškėmis iš pravirų langų / tau kvepia vasara / ir spiečiai širšių, saulėtų vabzdžių / ir nykuma, kuri tave apniks“, rašė poetė Judita Vaičiūnaitė. O kokios buvo jūsų vasaros istorijos? 

Plačiau...

2018-08-23 CRRNT No. 7

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. Rugpjūčio 23 d. 20 val. Kauno menininkų namuose vyks paskutinė – septintoji – ciklo dalis šią vasarą. Joje pasirodys du muzikiniai projektai: „Nesting Boxes and Sound Pipes“ ir „Ąžuoliniai berželiai“. 

Plačiau...


2018-08-04 Lady Blue Beard live

Grupės Lady Blue Beard (Vokietija) vokalas savo ekstravagantišku stiliumi ir unikaliu balsu primena Davidą Bowie ir Lou Reed, tarsi grupė būtų kilusi iš senų gerų laikų, kai Plutonas vis dar buvo visų mėgstamiausia planeta. Dainos, primenančios geriausią „Rolling Stones“ erą („Let it Bleed“), skambančios su ekstatiškais „The Kinks“ „Lolą“ primenančiais pritariančiais balsais, net neminint dainų žodžių, kurie vis veda atgal prie pačių „bitlų“. 

Plačiau...


2018-08-01 Cool People Playing Strange Music

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, vienijantis vienus iš originaliausių jaunosios kartos Lietuvos muzikos atlikėjų, atvyksta į Kauną: rugpjūčio 1 d. 19 val. Kauno menininkų namuose skambės itin retai Lietuvoje atliekamų muzikinių kūrinių programa, atspindinti tarptautines šiuolaikinės muzikos aktualijas. 

Plačiau...


2018-07-24 Slemas #12

Prieš metus laikinasis slemas atvyko į Kauną tikėdamas, jog „nėra nieko amžinesnio už laikiną“… ir nutarė čia pasilikti. Šįsyk kviečiame visus į jubiliejinį, dvyliktąjį Kauno menininkų namų slemą ir pažadame gimtadienio siurprizų.

Plačiau...


2018-07-18 Kitas Kinas: A Bucket of Blood (1959)

Atidariusi lauko kino sezoną, edukacinė platforma „Kitas Kinas“ tęsia pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą ir pristato amerikiečių režisieriaus Rogerio Cormano filmą „Kibiras kraujo“ (angl. k. „A Bucket of Blood“, 1959 m., 66 min). Tai – kultinė juodoji siaubo komedija, satyriškai žvelgianti į meną, bitnikų judėjimą ir jauno vaikino pastangas užsitarnauti genialaus menininko reputaciją: netyčia nužudęs savo namo valdytojos katę, jis paslepia įkalčius šios kūną padengdamas moliu.

Plačiau...

2018-07-17 CRRNT No. 6

CRRNT – tai koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai muzikai. Cikle kartą per mėnesį pasirodo improvizacinės, šiuolaikinės ir eksperimentinės muzikos atlikėjai. 

Plačiau...


2018-07-02 Hera Lindsay Bird poezijos skaitymai

Hera Lindsay Bird kūryboje išsitenka meilė, mirtis, eilės prekybos centruose, Bruce’as Willisas, šlapinimasis viešoje vietoje, meilė, Martinas Heideggeris, biseksualumas, taip pat – meilė. „Tumblr“ ir „Twitter“ iki šiol gausiai dalinamasi eilėraščio apie TV serialo „Draugai“ veikėją Moniką citatomis, o eilėraštyje „Keats is Dead so Fuck Me from Behind“ poetė apmąsto legendinių poetų romantikų – Byron’o, Whitman’o, Keats’o – mirtį brutaliai romantiškoje-komiškoje situacijoje.

Plačiau...


2018-06-28 CRRNT No. 5

CRRNT – tai koncertų ciklas skirtas šiulaikinei muzikai. Ši koncertų ciklo dalis jau penktoji, o joje pasirodys grupės „Džiazlaif“nariai, šį kartą susigrupavę po du, atliks duetus:

Kazimieras Jušinskas (sopraninis saksofonas) x Paulius Vaškas (elektrinė gitara)
Danielius Pancerovas (baritoninis saksofonas) x Ignas Kasikauskas (Būgnai)
Arminas Bižys (altinis saksofonas) x Aurelijus Užameckis (kontrabosas)

Plačiau...

2018-06-27 OLOS: Waterflower, Sovijus

Aktualios šiuolaikinės muzikos ciklas OLOS, 2017 m. prasidėjusi koncertų serija, birželio 27 d., 20 val. vyks vidiniame KMN kieme. Kviečiame toliau tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją.

Plačiau...

2018-06-26 Slemas #11

Vienuoliktasis Kauno menininkų namų slemas toliau iškylauja lauke. Visų, suradusių paparčio žiedą (ar beieškant paklydusių) įspūdžių laukiame birželio 26 d. 19 val. Šį slemą, vyksiantį KMN lauko terasoje, ves Marius Povilas Elijas Martynenko.

Plačiau...

2018-06-21 Clap when you want to ! #7 su Gerda Paliušyte

Birželio 21 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su videomenininke ir kuratore Gerda Paliušytė kviečia į SEPTINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje kalbėsime apie tai, kaip keičiasi istorijos apie juodoadožių patirtis jas pasakojant juodiesiems, taip pat – kas bendro tarp Twin Peaks’o ir hip-hopo bei kodėl 2016-uosius televizijoje būtų galima įvardinti afro-pesimizmo metais.

Plačiau...


2018-06-14 Knygos apie dailės istoriką ir kritiką M. Vorobjovą pristatymas

Šių metų birželio 14 d. 18 val. Kauno menininkų namuose bus pristatomas dvitomis leidinys „Dailės istorikas ir kritikas Mikalojus Vorobjovas (1903–1954)“. Pristatyme dalyvauja knygos sudarytoja, dailės istorikė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė ir tekstų autorė, menotyrininkė prof. dr. Rasa Žukienė. Pristatymą ir diskusiją moderuos prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius. Pasak vieno iš knygos recenzentų Arūno Streikaus: […]

Plačiau...

2018-06-13 Kitas Kinas: Children of the Stars (2012)

„Kitas Kinas“ skelbia lauko kino sezono pradžią: šių metų birželio 13 d. 20 val. Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje bus rodomas filmas „Žvaigždžių vaikai“ (angl. k. „Children of the Stars“, rež. Bill Perrine, 2012 m.). Šis renginys – septintoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...
2018-05-29 CRRNT No. 4

Gegužės 29 d., antradienį,  19 val. ketvirtąjį kartą vyksiančioje „CRRNT“ ciklo dalyje skambės gyvai atliekama elektro-akustinė muzika. 

Plačiau...

2018-05-26 Slemas #10

Dešimtasis Kauno menininkų namų slemas atidaro lauko sezoną! Šis slemas vyks „Putvinskio gatvės dienos” šventės metu gegužės 26 d., nuo 15 val. prie Putvinskio g. („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos”) laiptų. Jį ves Marius Povilas Elijas Martynenko. M. P. E. Martynenko 2015 m. surinko daugiausia taškų Europos slemo poezijos čempionato finale. 2016-ųjų Europos slemo čempionate užėmė III […]

Plačiau...

2018-05-26 Putvinskio gatvės diena 2018

Kauno menininkų namai ir V. Putvinskio gatvės bendruomenė tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją, į šią istorinę miesto erdvę sukvietusią kauniečius ir miesto svečius – „Putvinskio gatvės dieną“. Šiais metais šventė vyks paskutinį pavasario šeštadienį, gegužės 26 dieną.

Plačiau...2018-05-23 Kitas kinas: Young and Healthy as a Rose (1971)

Gegužės 23 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Jaunas ir sveikas kaip rožė“ (angl. k. „Young and Healthy as a Rose“, serb. k. „Mlad i zdrav kao ruža“, rež. Jovan Jovanović, 1971 m.) seansas. Šis renginys – šeštoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. 

Plačiau...


2018-05-17 Grafolabas #5: Skaitymo slėpiniai

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks gegužės 17 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Tai – paskutinis užsiėmimas prieš pertrauką vasaros mėnesiais.

Plačiau...
2018-05-12 Clap When You Want to! #6 su Liza Baliasnaja

Gallery Weekend Kaunas metu, šeštadienį, gegužės 12 d. 15 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs boooks” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja kviečia į ŠEŠTĄJĄ dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. 

Plačiau...

2018-05-12 Zinų piknikas

Rekreacinė zinų zona sugrįžta į Kauno menininkų namų terasą: pernai pirmą kartą specialiai „Gallery Weekend Kaunas“ surengtas zinų piknikas šiemet vėl kviečia domėtis šia nepriklausomos leidybos forma gegužės 12 d., šeštadienį, 13 – 16 val. 

Plačiau...

2018-05-11 KMN rezidencijos: Kauno studija

Šių metų sausio ir balandžio mėnesiais Kauno menininkų namuose rezidavo lietuvių kūrėjai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Rezidencijos metu menininkai siekė įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį.

Plačiau...

2018-05-10/13 Trečiojo „Gallery Weekend Kaunas“ akcentai – Kauno menininkų namuose

Šių metų gegužės 10 – 13 dienomis vyks jau trečiasis „Gallery Weekend Kaunas“ renginys, kurio kontekste Kauno menininkų namuose bus surengta intensyvi, įvairi renginių programa, pristatanti paskutinių šio pavasario KMN rezidentų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio bei Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood projektus, taip pat kviečianti į KMN svečių, šiuolaikinio meno ir teorijos knygyno „Six chairs books“ skaitymus, zinų pikniką ir YouTube vakarėlį.

Plačiau...2018-05-02/04 Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“

Šiuolaikinio šokio seminaras „Free Flow Project“ Veda: Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) Gegužės 2-4 d., 18.30 – 21 val. Kauno menininkų namai Kaina 30EUR (25EUR moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą). Registracija būtina: menas@kmn.lt Vietų skaičius ribotas. Šokio patirtis nebūtina. Šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) vedamas seminaras į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos […]

Plačiau...

2018-04-27 Keistuoliai ir maištininkai: nepaklusnumo kultūros fragmentai

Koks universalus pradas sieja filosofus, literatus, teatralus, studentus ir menininkus? Ką bendro turi Kaunas, Praha ir Paryžius? Kaip maištauja lietuviai? Suburkite 3-5 žmonių komandą ir atsakykite į šiuos ir kitus klausimus bei susipažinkite su Lietuvos ir pasaulio maištininkais protmūšyje Kauno menininkų namuose šių metų balandžio 27 d. 18 val.

Plačiau...

2018-04-26 CRRNT No. 3

„CRRNT“ – tai koncertų ciklas skirtas naujajai gyvai muzikai. Trečiajį kartą vyksiančiame cikle pasirodys kvartetas susibūręs iš atlikėjų atstovaujančių džiazo, improvizacinės ir eksperimentinės muzikos scenas. Ansamblis atliks kompozicijas apjungtas improvizacijos bei triukšmo sinteze.

Plačiau...
2018-04-18 Grafolabas #4: Eseistinis nudizmas

Kviečiame į rašymo dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite, kurios vyks balandžio 18 d., trečiadienį, 18.30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56. Michelis Montaigne‘is, vienas žymiausių Renesanso eseistų, savo milžiniško veikalo įžangoje yra pasakęs, kad išties juo siekia parodyti save tokį, koks yra, ir jeigu laikai būtų kiti, stotų priešais skaitytoją visiškai […]

Plačiau...


2018-04-16 Slemas #9

„Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį“, rašė Saulius Šaltenis – o kokių vitaminų trūksta jums? Išpažinkite savo širdies maudulius, vitaminų stygius ir kasdienius džiaugsmus devintajame Kauno menininkų […]

Plačiau...

2018-04-15 TARPTAUTINĖ KULTŪROS DIENA 2018

Kauno menininkų namai balandžio 15 d. kviečia apsilankyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106, Kaunas), kuriame Tarptautinės kultūros dienos proga įsikurs potyrių erdvės ir bus pristatyta programa „ECHOSISTEMOS“.

Plačiau...2018-04-11 Kitas kinas: Crime Wave (1985)

Balandžio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Nusikaltimų banga“ (angl. „Crime Wave“, 1985 m.) seansas. Šis renginys – penktoji edukacinės platformas „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis. „Nusikaltimų banga“ – tai įstabios vaizduotės, juodojo humoro ir inovatyvių idėjų pilnas kūrinys. Šio filmo istorijos ašis – tylusis Stevenas Penny (pats filmo režisierius […]

Plačiau...

2018-04-10 Brave Noises koncertas

Apkeliavę Jungtinę Karalystę, vilniečių grupė Brave Noises atvyksta į Kauno menininkų namus: šių metų balandžio 10 d. 19 val. įvyks pirmasis jų pasirodymas Kaune.  Brave Noises – tai jaunų, novatoriškų ir veržlių atlikėjų komanda, grojanti muziką, nesiribojančią vieno stiliaus rėmais. 2017 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Between the Dreams“ (liet. „Tarp sapnų“), kuris išsyk […]

Plačiau...

2018-04-06 Reprezentacinio meno albumo „Memorabilia“ pristatymas

Šių metų balandžio 6 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atviras Lietuvos dailininkų sąjungos albumo „Memorabilia“ pristatymas, kuriame dalyvaus projekto iniciatorė ir vadovė, LDS pirmininkė Edita Utarienė, knygos turinio kuratorės, menotyrininkės Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė-Krupavičė, knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė bei kiti svečiai.

Plačiau...

2018-04-05 Clap when you want to ! #4 su Anastasia Sosunova

Balandžio 5 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su menininke Anastasia Sosunova kviečia į KETVIRTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šioje sesijoje – IT IS HARD TO TRUST EACH OTHER – bus daugiau nuoširdumo nei tiesos, o tekstai ir mes drauge su […]

Plačiau...

2018-03-28 CRRNT nr. 2 / dvigubas koncertas

„CRRNT“ koncertų ciklas, skirtas naujajai gyvai šiuolaikinei / eksperimentinei / improvizacinei muzikai, kovo 28 d., trečiadienį, 19 val. jau antrą kartą užpildys Kauno menininkų namų erdvę eksperimentiniais garsais. Šįkart koncerte skambės elektroninė ir akustinė šiuolaikinė muzika.

Plačiau...


2018-03-22 Clap when you want to ! # 3 Atvira skaitymo grupė knygyne

Kovo 22 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kviečia į TREČIĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šį kartą kalbėsime apie Maggie Nelson „Argonautus“ – ironiška, neretai pirmąjį feminizmo skaitymo grupių tekstą.

Plačiau...

2018-03-20 Slemas #8

Toliau augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, vienas iš aktyviausių slemo iniciatorių Lietuvoje, jau dešimt metų slemo renginius inicijuojantis ir 2017 m. slemo nugalėtojas Berlyne Domas Raibys, slemeriams siūlo peržvelgti savo parengtą atmintinę. Joje rasite taisykles ir patarimus, naudingus ruošiantis pristatyti savo kūrybą aštuntajame slemo renginyje.

Plačiau...

2018-03-16 KMN rezidencijos: „Figūros“

Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vysto šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Kovo 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks spektaklio „Figūros“ premjera. 

Plačiau...