SSSResidencija – tai visą vasarą trukusi virtuali rezidencija, kurią inicijavo menininkės Saulė Noreikaitė (LT) ir Sara Ceruti (IT). Dėl pandemijos kūrėjos nusprendė dirbti kartu per atstumą, užuot susitikę Perudžoje (Italijoje), kaip buvo planuota.

Renginys Kauno menininkų namuose bus akimirka, skirta pasidalinti intymiomis įžvalgomis apie šios rezidencijos kūrybinį procesą, kurio metu menininkės norėjo atkreipti dėmesį į laiko tėkmę ir kūniško sinchronizuoto būvio tyrinėjimą esant net už tūkstančių kilometrų.
Rezidencija vyko menininkėms bendraujant virtualiai įvairiais būdais (siunčiant elektroninius laiškus, žinutes, skambinant vaizdo skambučiais ir pan.), taip pat kelias savaites menininkės vykdė sinchronizuotus veiksmus sutartu laiku. Užrašai, vaizdai ir proceso nuotrupos buvo talpinamos į internetinę svetainę, bendrą dienoraštį, kurį panaršysime renginio metu. Antrojo rezidencijos etapo metu menininkės rinko objektus, kuriais apsimainė ir išsiuntė juos viena kitai paštu. Šis veiksmas materializavo visą ankstesnį virtualų darbo procesą. Rezidencija tapo savotišku atspirties tašku abejoms menininkėms metu, kai nuolat viskas keičiasi ir tampa neaišku, vidiniame ir aplinkiniame pasauliuose.

Ši rezidencija neturi vieno galutinio baigtinio rezultato, veikiau dėmesys skiriamas procesui ir įvairioms jo materializavimo galimybėms bei temoms, kurios buvo svarbiausios rezidencijos metu. Ieškodamos, kaip galima justi ryšį būnant toli vienai nuo kitos, bandydamos atrasti kaip sinchronizuoti laiką, ritualus, veiksmus, kūrėjos tyrinėjo nematomus saitus, siejančius žmones vienus su kitais, su jais supančia aplinka. Sara ir Saulė ieškojo būdų, kaip galima laiku, erdve, juslėmis dalintis tarpusavyje, bei koks ryšys egzistuoja net nebūnant šalia vienas kito.
Renginio metu menininkės ne tik pristatys vizualią medžiagą, tačiau ir gyvai papasakos apie rezidencijos darbo procesą, įterpdamos performatyvių elementų, bei kvies lankytojus diskutuoti, kalbėtis apie buvimą kartu nuotolyje.

Sara Ceruti (IT) ir Saulė Noreikaitė (LT) kartu baigė vizualaus meno studijas Hagos karališkojoje meno akademijoje, Nyderlanduose 2018 m., šiuo metu jos abi gyvena ir kuria savo gimtosiose šalyje. Greta savarankiškų meno praktikų kūrėjos taip pat studijuoja: Sara – scenografijos magistrą Meno akademijoje Perudžoje, o Saulė – socialinės antropologijos magistrą Vytauto Didžiojo universitete. 2019 m. Sara ir Saulė kartu su 7 kitais menininkais organizavo projektą „Getting my friends drunk“, kuris buvo eksponuojamas „Post“ galerijoje, Kaune. Nuo tada abi menininkės bendradarbiauja ir kartu organizuoja projektus, o ši rezidencija yra jų nuolatinių meninių santykių dalis.

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.
Renginys vyks anglų kalba.
Renginio dalyvių skaičius yra ribojamas dėl saugumo, todėl registracija į renginį yra privaloma. Vietas rezervuoti galima užpildžius internetinę formą, kurią paskelbsime FB renginio diskusijoje.