Spalio 1 d. 18 val. Kauno menininkų namuose pradedame antrąją „Nemigos salono“ ciklo dalį, kurios metu analizuosime mums primesto laiko vadybos modelio padarinius, kiek paros laiko priklauso mums, ir kaip galime kuo daugiau laiko susigrąžinti sau.

Dėl dalyvavimo renginyje prašome užpildyti anketą

Šiandien sunkiai galime atsikvėpti, privalome būti budrūs, produktyvūs ir – vartoti nuolat – nepaisant to, koks dienos laikas, ar kur esame iki tol, kol visiškai palūžtame arba nuolatos jaučiame, kad nepasivejame laiko, kad nepakankamai dar veikiame. Tačiau kai palūžtame, mums sako, kad tai jau yra tik mūsų problema ir nereikėtų apie ją garsiai niekam skelbti.
„Nemigos salono“ renginyje „Ko nori Psichė?“ mes kalbėsime apie vis dar vyraujančią psichinių ligų stigmatizaciją, kurią sustiprina įvairūs instituciniai ir visuomeniniai kontrolės procesai. Kodėl ir kaip psichiatrinio gydymo ir ligų diagnozavimo procese pažeidžiamos žmogaus teisės? Kodėl socialinės ir psichologinės žmonių problemos susiaurinamos iki psichiatrinių diagnozių? Kokias alternatyvas turi pacientas prireikus rimtos pagalbos psichinės sveikatos srityje? Kas nutinka po šizofrenijos diagnozės, su kokiomis problemomis susiduria žmogus gavęs tokią diagnozę?
Diskusijoje dalyvaus: gydytoja psichiatrė, psichoterapeutė Ramunė Mazaliauskienė, menininkė Dovilė Šimonytė ir Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos studijų studentė Monika Višnevska (dalyvių sąrašas gali kisti). Diskusiją moderuos kuratorė Eglė Mikalajūnė.

„Nemigos salono“ renginių ciklo antroji dalis dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos.