Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Dirbtuvės: Garsas erdvė{j}

18 rugsėjo/11:00 - 15:00

Industrinės kultūros platforma „Matters“ vėl kviečia į garso dirbtuves. Šįkart Kauno menininkų namuose lankysis trys lektoriai iš trijų Baltijos šalių: Martins Rokis (Baltic Immersive Audio Network; Latvija), Roberto Becerra (Ideas Block; Lietuva) ir Theodore Parker (Estonian Electronic Music Society; Estija).

Martins Rokis (LV) yra tarpdisciplininis menininkas iš Rygos, kurio interesuose susijungia skaitmeninės technologijos, garso dizainas ir audiovizualinių medijų tyrimai. Jis trumpai apžvelgs, ką reiškia sąvoka „immersive sound“ – “įtrauklus garsas”, ir kas yra ambisoninis, binauralinis ir kitokie formatai. Martins aptars, kokią praktinę naudą naujos garso technologijos gali pasiūlyti menininkams ir muzikantams ir ką šioje srityje veikia BIAN (Baltic Immersive Audio Network).

Theodore Parker (EE) aptars erdvės idėją ir jos, kaip parametro, santykį su muzika: „Daugiakanalės garso sklaidos atveju erdvė yra pagrindinis muzikinės patirties parametras. Tačiau ar tai tikrai visiškai aiškus terminas, kurį visi suprantame intuityviai?“ Paskaitoje Theodore kalbės apie tai, kas yra erdvė – ką ši sąvoka reiškia akustinės ekologijos ir fenomenologijos srityse. Theodore kuria elektroakustinę muziką, didelę svarbą teikia įvietintam garsui. Jis yra vienas penkių Estijos elektroninės muzikos ansamblio EMA narių, šiuo metu dėsto Estijos muzikos akademijoje.

Roberto Becerra (LT) yra inžinierius, technologas, garso menininkas ir tarpdisciplininis kūrėjas, „Ideas Block“ kūrybinės erdvės įkūrėjas Vilniuje, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius. Paskaitos metu jis nagrinės garso ir erdvės ryšį, kalbės apie garsą erdvėje ne tik kaip stereo formatą, bet ir kaip garso meno kūrinio įrankį.

Šios kūrybinės dirbtuvės skiriamos įvairių sričių kūrėj*ms, kurie/ios/* domisi garso kūrimo ir pritaikymo galimybėmis. Patirtis garso įrašymo, garso dizaino, montavimo, garso instaliacijų, performanso ir kompozicijos srityse gali būti naudinga, bet nėra privaloma.

Dirbtuvės įvyks rugsėjo 18 d. Kauno menininkų namuose. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, privaloma registruotis: matters@kmn.lt nurodant savo vardą ir pavardę bei telefono numerį. Į dirbtuves, vadovaujantis LRV nutarimais, bus įleidžiami tik galimybių pasą turintys dalyviai.

Dirbtuvių dalyvių skaičius ribotas, dirbtuvės vyks anglų kalba.

Šio bendro dirbtuvių projekto iniciatorius – BIAN, Baltic Immersive Audio Network. BIAN tinklo, įsteigto šiemet, tikslas – susieti įtraukaus (angl. k. immersive) garso kūrėjus ir garso inžinierius Baltijos regione, siekiant dalintis žiniomis, patirtimi ir bendradarbiauti. BIAN inicijuoja ir organizuoja dirbtuves bei kuria atvirą duomenų bazę ir įrankius, paskatinsiančius šios srities žinių mainus bei suteiksiančius prieigą prie jų t*ms, kurie/ios/* jos stinga.

Dirbtuves pristato: industrinės kultūros platforma Matters bendradarbiaudama su Baltic Immersive Audio Network, Kauno menininkų namai ir Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022.

Informacija

Data:
18 rugsėjo
Laikas:
11:00 - 15:00
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/1243439516103072

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

MATTERS