Putvinskio g. 32
12.00 – 13.00 val. Ekskursija „Putvinskio gatvė – tarpukario Kauno architektūros ir gyvenimo veidrodis“(veda Žilvinas Rinkšelis, registracija el. paštu zilvinas@kaunas2022.eu – ekskursijos pradžios taškas atskleidžiamas užsiregistravus)
Organizuoja: „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“)
14.00 – 16.00 val. Ekskursija „Gražiausios Kauno durys“ (veda Jonas Oškinis,  ekskursijos pradžia prie Lietuvos banko Kauno filialo (Maironio g. 25)
Organizuoja: „Gražinkime Kauną“)

Kauno menininkų namų vidinis kiemelis (V. Putvinskio g. 56)
12.00 – 18.00 val. Kino archyvas: Lietuvos tarpukario archyvinio kino selekcija

311 auditorija, VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23)
12.30 – 13.30 val. Prof. Liudo Mažylio šeimos istorijos (dalyvauja prof. L. Mažylis)
Organizuoja: Vytauto Didžiojo Universitetas

Putvinskio g. laiptai („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos” laiptai)
13.00 – 18.00 val. Šachmatų mokymai, didelė šachmatų lenta
Organizuoja: Lietuvos šachmatų mokykla

310 auditorija, VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23)
14.00 – 15.30 val. Prof. Gintauto Mažeikio pašnekesys tema „V. Putvinskio gatvės satanizmas“
Organizuoja: Vytauto Didžiojo universitetas

Tėvo ir sūnaus Antinių skulptūrų skveras (šalia KMN)
15.00 – 17.00 Gestų kalbos pamokos
Organizuoja: Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (Velnių muziejus, V. Putvinskio g. 64)
15.30 – 16.30 val. Ekskursijos po A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejų (Velnių muziejų)

Putvinskio gatvė
17.00 – 18.00 val. V. Putvinskio gatvės ekskursija su dr. Mindaugu Balkumi (ekskursijos pradžia – vadinamieji „Liūto“ laiptai V. Putvinskio ir Gedimino gatvių sankryžoje)
Organizuoja: Vytauto Didžiojo universitetas 


Ekskursija „Putvinskio gatvė – tarpukario Kauno architektūros ir gyvenimo veidrodis (veda Žilvinas Rinkšelis, organizuoja – „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“)
Šioje „Kaunas 2022“ platformos „Modernizmas ateičiai“ kuratoriaus Žilvino Rinkšelio vedamoje ekskursijoje bus galima plačiau susipažinti su unikalia V. Putvinskio gatvės istorija ir achitektūra. Ypatingas dėmesys bus skiriamas jos ryšiui su tarpukario laikotarpiu.   Registracija vykdoma el. paštu zilvinas@kaunas2022.eu – ekskursijos pradžios taškas atskleidžiamas užsiregistravus.

Ekskursija „Gražiausios Kauno durys“ (veda Jonas Oškinis, organizuoja – „Gražinkime Kauną“)
Savaitės metu vykusias paveldo statusą turinčių durų restauracijos dirbtuves ir paveldosaugos paskaitas vainikuos pasivaikščiojimas Kauno istorijoje – Jono Oškinio vedama ekskursija „Gražiausios Kauno durys“, kviesianti atidžiau pažvelgti į svarbią kasdienybės detalę, kuri dažnai lieka nepastebėta. Ekskursijos, dirbtuvių bei paskaitų finalas –  16 val. Vyksiantis restauruotų V. Putvinskio g. 32 namo durų pristatymas ir šventinio kaspino kirpimas.

Archyvinis kinas
Šioje archyvinio tarpukario kino selekcijoje figūruoja Kaunas – jo gatvės, šlaitai, upės, pastatai, automobiliai (ar spėsit pamatyti Laisvės alėja skriejančią „konkę”?) ir, visų svarbiausia, žmonės. Jie lėtai vaikšto Muzikinio teatro sodelyje, neša vandenį iš Nemuno, skuba šalia Centrinio Pašto, juokiasi iš jiems vieniems težinomo pokšto… Archyviniame kine atgija tiek istorinės figūros, tiek kasdienybės personažai, Laisvės alėjoje susilieję su minia.

Prof. Liudo Mažylio šeimos istorijos (dalyvauja prof. L. Mažylis, organizuoja – Vytauto Didžiojo Universitetas)
Šiame pašnekesyje profesorius Liudas Mažylis papasakos apie tai, kaip istorinėje V. Putvinskio gatvėje įsikūrė jo šeima, taip pat pasidalins vaizdais iš šeimos ir gatvės archyvo. Pasak L. Mažylio, jo senelis, „medikas Pranas Mažylis turėjo nuostabią nuovoką, į ką investuoti. Jis investavo į besiruošiančias gimti gyvybes, taip pat ir į kai kuriuos nekilnojamojo turto vienetus, taip pat ir Putvinskio gatvėje. Čia pasistatė pastatą – savo gyvenimo svajonę: privačią ligoninę. Po to jau jam teko imtis ir gimusių, gyvų žmonių gyvybių – gelbėjo žūstančiuosius. Beje, tai vyko čia, Putvinskio gatvėje.“

Šachmatų mokymai, didelė šachmatų lenta (organizuoja – Lietuvos šachmatų mokykla)
Šachmatai – vienas seniausių ir populiariausių stalo žaidimų pasaulyje, turintis įspūdingą istoriją, savitą filosofiją ir galybę strategijų. Lietuvos šachmatų mokykla kviečia visus susipažinti su šiuo sportu – nuo figūras pirmąsyk pažinsiančių mėgėjų iki savą žaidimo stilių jau turinčių meistrų. Partijoms didžiaisiais lauko ir mažaisiais stalo šachmatais diriguos ir strateginėmis debiutų bei gambitų paslaptimis dalinsis Lietuvos šachmatų mokyklos treneriai. Popietės eigoje taip pat vyks intensyvaus simultano partijos.

Prof. Gintauto Mažeikio pašnekesys tema „V. Putvinskio gatvės satanizmas“ (organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas)
Profesoriaus Gintauto Mažeikio vedamos paskaitos idėja –  išplėtoti „velnių“, „Liuciferio“, Šėtono vizijas ryšium su Antano Žmuidzinavičius kolekcija, Kauno „Velnių muziejaus“ veikla ir Czesław’o Miłosz’o „Ulro žemės“ aiškinimu.  Miłosz’o Pragaro žemėje vizija buvo inspiruota Adamo Mickiewicz’iaus „Vėlinių“ ir Williamo Blake’o romantinių vizijų. Bus kalbama apie triksterišką liaudies velniavą, jos karnavalinę funkciją ir apie romantinius Liuciferio, Šviesos angelo, paveikslus. Remiantis istorine analize bus diskutuojama apie labai prieštaringas satanizmo interpretacijas šiuolaikinėse Hardcore subkultūrose.

Gestų kalbos pamokos (organizuoja Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras)
Į „Putvinskio gatvės dieną“ kurčiųjų bendruomenė įsitrauks ne tik kaip žiūrovai, bet ir dalyviai: šventėje vyks kurčiųjų kultūros ir gestų kalbos pristatymas bei pamokos, rengiamas Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro, kauniečius ir miesto svečius supažindinsiančios su šios aktyvios bendruomenės veikla bei kultūra.

Ekskursijos po A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejų (Velnių muziejų)
Antano Žmuidzinavičiaus namai svetingai atveria duris „Putvinskio gatvės dienos“ kaimynams. Šventės dalyviai bus kviečiami susipažinti su dailininko biografija, kūryba ir unikalia gyvenamojo Žmuidzinavičių šeimos namo architektūra. Ekskursijos metu taip pat bus atskleidžiama daug įdomių, intriguojančių detalių, jos dalyviai taip pat bus kviečiami apsilankyti ir dailininko sode.

Putvinskio gatvės ekskursija su dr. Mindaugu Balkumi (organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas)
Ekskursijos su dr. Mindaugu Balkumi metu bus apžvelgta V. Putvinskio gatvės istorija nuo XIX a. II pusės iki šių dienų. Bus pristatyti istoriškai ir architektūriškai reikšmingiausi pastatai, juose gyvenę žymūs žmonės, išryškinta gatvės svarba diplomatijos tarpukario Kaune istorijai. Ekskursijos pradžia – vadinamieji „Liūto“ laiptai ties V. Putvinskio ir Gedimino gatvių sankryža.