Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vidinis kiemelis  (V. Putvinskio g. 55)

12.00 – 13.00 val. Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivių vedamos instrumentų dirbtuvės
14.00 – 17.00 val. Aitvarų gamyba
Organizuoja: Lietuvos aitvarų judėjimas
15.00 – 17.00 val. „Tobulėjimo namelis“

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus (Velnių muziejaus) sodelis (V. Putvinskio g. 64)

14.00 – 17.00 val. Dirbtuvės „Atsiminimų lenta“
14.00 – 17.00 val. Dirbtuvės „Grožis amžiaus neturi“
17.00 – 20.00 val. Vakarinis piešimas

Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivių vedamos instrumentų dirbtuvės
Interaktyvaus koncerto „Spalvoti muzikos garsai” Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleiviai kvies kartu groti, dainuoti ir ritmuoti. Šventės dalyviams moksleiviai siūlys kartu tyrinėti ir mėgautis įvairia muzika, susipažįstant su jau daugiau negu pusšimtį metų veikiančios muzikos mokyklos gyvąja istorija.

„Tobulėjimo namelis
„Tobulėjimo namelio“ tikslas – suteikti galimybę „paragauti“ asmeninio tobulėjimo patirties. Tai erdvė, kurioje galima išbandyti įvairaus pobūdžio užduotis, skirtas patikrinti ar patobulinti įgūdžius, kurie dažnai lieka neugdomi. Lankytojai gali ugdytis klausymosi, pasitikėjimo, empatijos, bendravimo, kūrybiškumo ir kitokius įgūdžius. Tai yra potyrių kelionė, kuri vadinasi „Veik – Pajausk – Suprask – Pritaikyk“.

Aitvarų gamyba (renginio partneris – Lietuvos aitvarų judėjimas)
Gerai žinoma, kad lietuvių mitologijoje Aitvaras – laimės, turtų ir gerovės nešėjas. Klubas  „Lietuvos aitvarų judėjimas“ jau beveik 30 metų buvimo su aitvarais patirtimi mielai dalinasi su visais, norinčiais susipažinti su šia padangių stichija: dirbtuvių metų bus galima išmokti pasidaryti lengvai konstruojamus ir patikimus aitvarus. Pradedama bus nuo pasaulyje populiarios, visuose vėjuose išbandytos konstrukcijos „rogutės” (angl. „sled”), taip pat bus galima kurti ir „origami” aitvarėlius, kuriems skraidinti vietos užteks ir kambaryje. Aviacijos istorija prasidėjo nuo aitvaro – gero skrydžio!

Dirbtuvės „Atsiminimų lenta“
„Atsiminimų lentos“ dirbtuvės kviečia atsikratyti paprastai stalčiuje nusėdančių niekučių ir sukurti bendrą atsiminimų asambliažą. Susitvarkykite namus, surinkite viską, su kuo šiek tiek gaila skirtis, tačiau naudoti nebeišeina: tai gali būti bet kokie smulkūs daiktai, pvz. magnetukas su Eifelio bokštu, nulaužta lėlės galva, nutrūkęs auskaras, nebeveikiantis žiebtuvėlis, butelio kamštelis iš Barselonos, saga iš išaugtų marškinių ir taip toliau… Dirbtuvių metu bus kuriamas bendras istorijų, atsiminimų ir pasimiršimų asambliažas: praeities sentimentai susitiks viename meno kūrinyje.

 

Grožis amžiaus neturi
Socialinis estetinis projektas „Grožis amžiaus neturi“ siekia mesti iššūkį visuomenės sąmonėje nusistovėjusiems stereotipams ir neigiamam požiūriui į senatvę. Šiuolaikinė kultūra senėjimą traktuoja vien tik kaip probleminę sritį – sveikatos sutrikimai, socialinė atskirtis, gyvenimo sąlygos, senstantis kūnas, menkesni pažntiniai ir kūrybiniai gebėjimai – visa tai kuria senjorų, kaip visuomenės problemos, įvaizdį. Šis projektas siekia tokį įvaizdį sklaidyti: kalbama apie aktyvų, kūrybišką, žingeidų, linksmą, besididžiuojantį sukaupta patirtimi žmogų. Šis projektas taip pat kalba apie patirties kupiną ir ja su jaunesnėmis moterimis besidalinančią moterį, kuri spinduliuoja vidinį grožį – o šis grožis amžiaus neturi. Projekto vystymui susibūrė jaunų moterų bendruomenė, kurią šiuo metu sudaro Ieva Malukienė, Eglė Bžeskaitė, Monika Gurskytė – Areima ir Kristina Meilutė. Projekto apsilankymas „Putvinskio gatvės dienoje“ – itin ypatingas: šioje gatvėje gyveno I. Malukienės močiutė, itin mėgusi fotografiją… Šis renginys dedikuotas jos atminimui.

Vakarinio piešimo sesija
Tradiciniu tapęs vakarinis piešimas – puiki proga lavintis ir tobulėti piešime su gyvu pozuotoju. Galimos įvairios atlikimo technikos – figūrų lipdymas, tapymas, akademinis piešimas, laisvas piešimas grafitu, pieštukais.