Putvinskio g. laiptai („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos” laiptai)
15.00 – 18.00 val. Slemas

Levino skveras (šalia Žaliakalnio funikulieriaus)
15.30 – 16.30 val. Performansas „The Clam“
17.00 – 18.30 val. #MĖLYNA: kolaboracinis performansas viešojoje erdvėje (kuruoja: Daina Pupkevičiūtė, dalyvauja: Ąžuolas Aukštuolis, Greta Bernotaitė, Inga Galinytė, Inga Sanakojevaitė, Ingrida Ce, Justė Buslavičiūtė, Vaida Tamoševičiūtė)
19.00 – 20.00 val. Šokio performansas „Private session: wish you were somewhere else“

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
16.00 – 17.00 val. Šešėlių teatras: šešėlinė-muzikinė kompozicija „Čiurlionio Pasaka“ (renginio partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus)

KMN vidinis kiemelis (V. Putvinskio g. 56)
18.00 – 20.00 val. – „Vegan on Acid“: bendruomeninis somatinis performansas, vaflių kepimo ritualas

Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus (Velnių muziejaus) sodelis (V. Putvinskio g. 64)
18.30 – 19.30 val. – „Tolstoyevsky“: eksperimentinio rašymo žurnalo „The Happy Hypocrite“ naujausio numerio pristatymas (renginio partneris – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“)

Slemas #10
Dešimtasis Kauno menininkų namų slemas atidaro lauko sezoną! Šis slemas vyks „Putvinskio gatvės dienos” šventės metu gegužės 26 d., nuo 15 val. prie Putvinskio g. („Juozaičio“, „Saulės“, „Šilelio“, „Pompėjos”) laiptų. Jį ves Marius Povilas Elijas Martynenko.
P. E. Martynenko 2015 m. surinko daugiausia taškų Europos slemo poezijos čempionato finale. 2016-ųjų Europos slemo čempionate užėmė III vietą. Šiemet išleido pirmąją savo knygą „Be penkių pasaulio pradžia“ (2018, Tyto alba).

Performansas „The Clam“
Pauliaus Prievelio performanso „The Clam“ (liet. k. „moliuskas“) idėja buvo pristatyta „Šelteryje“. Šiame performanse menininkas išreiškia nekvėpavimo baimę, lygindamas save su moliusku, turinčiu širdį, kepenis, išangę bei gyvenančiu po vandeniu, bet neturinčiu plaučių. Dėl itin spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo daugybė žmonių patiria vis didėjantį stresą: nerimo, baimės ir susirūpinimo jausmai priverčia mus jaustis įkalintais savuose pasauliuose, įsivaizduojant, jog niekas negali mums padėti. Šiuo solo performansu menininkas siekia apie šiuos jausmus kalbėti viešumoje ir taip kovoti su visuotine vienišumo pajauta.

#MĖLYNA: kolaboracinis performansas viešojoje erdvėje

Putvinskio dienos proga CREATurE sukvietė kolege(a)s kolaboraciniam performansui, kuris įvyks E. Levino skvere greta Žaliakalnio funikulieriaus. Performanso menininkė(a)ms buvo pasiūlyta užduotis imtis eksperimento ir darbuotis su pasirinkta bendra spalva, tyrinėjant aplinkinę erdvę – landšaftą, skulptūras, pasirinktinai bendradarbiaujant arba atliekant individualius veiksmus.
Performansus kuruoja: Daina Pupkevičiūtė Dalyvauja: Ąžuolas Aukštuolis, Greta Bernotaitė, Inga Galinytė, Inga Sanakojevaitė, Ingrida Ce, Justė Buslavičiūtė, Vaida Tamoševičiūtė.

Šokio performansas Private session: wish you were somewhere else
Aistės Adomaitytės bei Pauliaus Prievelio atliekamas šokio performansas, kurtas ir pristatytas šių metų žiemą reziduojant Šelteryje”, po tolimesnių paieškų ir transformacijų atkeliauja į „Putvinskio gatvės dieną”. Pagrindinis performanso įkvėpimo šaltinis – asmeniniai gėdos prisiminimai. Gėda – vienas nepatogiausių jausmų, lengvai tampantis vienu iš priprastų (habitual) jausmų, kurio patirtis yra tokia stipri, jog laikui bėgant nebelieka jausmo priežasties ir konteksto. Naudodami asociacijų metodą, menininkai žvelgia į asmenines patirtis ir jų priešpriešas per įvairius objektus, garsus, fiznius potyrius bei sąmonės būsenas.

Šešėlių teatras: šešėlinė-muzikinė kompozicija „Čiurlionio pasaka“
Muzikinė kompozicija „Čiurlionio pasaka“ į M. K. Čiurlionio kūrybą žvelgia netikėtu kampu – naudodami rankų ir viso kūno šešėlių techniką, teatro aktoriai pasakos jo paveiksluose, muzikiniuose kūriniuose ir drobėse užkoduotas istorijas. Sujungdama šią techniką su M. K. Čiurlionio muzika ir liaudies dainomis, ši kompozicija jo paveikslams kone šešėlinį būvį, kuris, nors ir juodai baltas, perteikia pasaką spalvomis, nuotaikomis ir emocijomis.

Vegan on Acid
„Vegan on acid” yra naujos dietos (gr. Diaita –  gyvensena, režimas) s(t)imuliacija. Tai ritualo laboratorija, kurioje archajinė virtuvės etika derinama su psichodeline estetika. Per somatinį patyrimą ieškoma būsimos virtuvės vizijos. Tyrimas paremtas bazinėmis nuostatomis: a) visas maistas yra psichoaktyvus (maisto sudėtis veikia sąmonę ir jos raidą), b) mityba yra ideologiška (maisto pasirinkimai lemia gyvenimo būdą, socialinius ryšius ir tapatybę). Bendroje vakarienėje sureikšminamas maistas ir jo kilmė, taip pat dalyvaujančių tarpusavio elgesys ir nuotaika. Audžiamas tinklas tarp materijos, sąmonės ir bendruomenės. Čia svarbu ne vien žaidimas stiliumi, bet ir dėmesys tam, kokius (sub)kultūrinius aktualumus jis sujungia / užtrumpina. Esminė šio vyksmo motyvacija yra pats socialumo atvejis ir jo nenuspėjamumas. Kas gali atsitikti, susijungti ar persikeisti, kokie atsitiktinumai ar tikrovės apsireikš?

Tolstoyevsky: eksperimentinio rašymo žurnalo „The Happy Hypocrite“ naujausio numerio pristatymas
Putvinskio gatvės dienos proga šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“ ir kuratorė, „Tolstoyevsky“ redaktorė Virginija Januškevičiūtė kviečia į naujausio eksperimentinio rašymo žurnalo (ir žurnalo apie eksperimentinį rašymą) „The Happy Hypocrite“ pristatymą specialiai šiam renginiui atveriamame memorialinių Antano Žmuidzinavičiaus namų sode.
„Tolstojevskis nėra rusų rašytojas; tai savotiškas  monstras – chimera, sudurstyta iš dviejų dalių ir nelygi nei kuriai jų, nei šių dalių sumai. Jis gali laidyti pokštus (ir grasinimus), kurie skrieja taip greitai, jog peršoka juokingasias atkarpas. Čia jo vardu vadinamas žurnalo numeris, kuriame svarstoma, kaip humoras dažnai nėra humoras, arba kaip kartais jis tiesiog nepavyksta, arba kaip pusė mūsų gyvenimų yra pilni daiktų, kurie neveikia. Kas galbūt reiškia, jog jie veikia – ar ne?“ – Virginija Januškevičiūtė, iš Outro.
„The Happy Hypocrite – Tolstoyevsky“ idealiu atveju yra panašus į kambarį pilną energingų, žaidimą žaidžiančių žmonių, mėginančių padaryti arba pasakyti niekus, verčiančius nepatogumą ir vertimo praradimus mainų dalimi. Didžioji žurnalo dalis yra sudaryta iš atsišaukimų į atvirą kvietimą; tekstai atrinkti atsispyrus nuo dviejų trumpų istorijų: Candice’s Lin „Moles & Mice“ ir Virginijos Januškevičiūtės „Tolstoyevsky“, kuriame pasakojama apie svetingą vyrą ir jo knygų pilnus namus, kuris, paklaustas, ką perskaitęs, sušuko: „skaičiau visus jūsų tolstojevskius!“.
Virginija Januškevičiūtė yra kuratorė, rašytoja ir prodiuserė iš Vilniaus, dirbusi su daugybe solo ir grupinių parodų, naujų meno kūrinių prodiusavimu, leidiniais ir renginiais. Ji dirba šiuolaikinio meno centre (ŠMC) ir yra viena iš platformos „The Baltic Notebooks of Anthony Blunt“ (www.blunt.cc) sudarytojų. 2015 m. ji kuravo XII -ąją Baltijos trienalę.
Pristatymo metu skaitysime menininkės Candice Lin tekstą „Moles & Mice“.
Knygynas veiks menininkų namų kieme (V.Putvinsko g. 56) visą dieną (12:00-20:00), renginio metu bus galima įsigyti „Tolstoyevsky“ (12 EUR). Savo kopijas iš anksto galite rezervuoti info@sixchairsbooks.lt arba www.sixchairsbooks.lt