Kaip jaučiamės savo mieste? Kurios erdvės yra mūsų, kur esame kaip namie, o kur atsidūrus nepatogu, kodėl? Jaukiau „Akropolyje“ ar viešojoje bibliotekoje? Kas kuria mūsų miestą? Kaip tai darome mes?

Šiose trijų dienų dirbtuvėse-stovykloje dalyviai nagrinėjo privatumo ir viešumo temas Kauno miesto aplinkoje pasitelkdami įvairias kūrybines praktikas. Diskutuodami, keliaudami, fotografuodami, skaitydami, piešdami ir statydami įvietintas instaliacijas dalyviai turėjo galimybę meno pagalba tyrinėti vietų ir žmonių kuriamą emocinį klimatą, ir savo santykį su miestu. Keliaujant po įvairias ne visiems prieinamas ar lankomas vietas, buvo bandoma perbraižyti ribas, nuostatas bei asmeninę erdvę ten, kur, atrodo, nebylios taisyklės yra nusistovėjusios ir nepajudinamos. Kartu mėginome žvelgti į viešąsias erdves ir jas žyminčius simbolius, diskutuoti apie tai, kokios yra mūsų teisės jose ir kodėl mes kartais jaučiamės mieste taip, lyg jam nepriklausytume, bei kaip tai pakeisti.

Rugsėjo 6-8 dienomis vykusių dirbtuvių metu buvo organizuojami pasivaikščiojimai, stebint ir aptariant Kauno miesto kontrastus, istorines detales ir momentinius miesto procesus, buvo atliekamos fotografavimo ir filmavimo užduotys. KMN erdvėse vyko eksperimentai naudojant materiją, objektų ir piešinių kūrimas bei savo įžvalgų ir idėjų įgyvendinimas su dirbtuvių vedėjų pagalba. Ši dirbtuvių dalis baigėsi kūrybine intervencija į miestą paliekant savo žymę jo erdvėse. Dirbtuves vainikavo asmeninės erdvės tema ir jos vizualizacija kuriant laikinus įvietintus objektus ir, aišku, jaukus dirbtuvių aptarimas su užkandžiais ir dalinimusi įspūdžiais.

Dirbtuves vedė:
Anastasija Sosunova
(g. 1993 m.) yra vizualaus meno kūrėja, gyvenanti Vilniuje. Jos kūryba apima skulptūrą, videomeną ir grafiką bei apmąsto „svetimo“ bei „kito“ sąvokas, jų užimamą erdvę mūsų kasdieniame gyvenime. Menininkė baigė grafikos meno bakalauro studijas, įgavo meno pedagogikos išsilavinimą ir apsigynė skulptūros magistrą Vilniaus dailės akademijoje, buvo Rupert alternatyvios edukacijos programos dalyvė, 2018 metais tapo JCDecaux premijos laimėtoja. Ji yra dalyvavusi grupinėse parodose skirtingose Europos šalyse, Kinijoje ir JAV, eksponuodama darbus meno institucijose ir miesto bei gamtos erdvėse. Nuo 2016 metų Anastasija užsiima šiuolaikinio meno edukacija, vesdama dirbtuves skirtingo amžiaus vaikų ir jaunimo grupėms.

Asta Volungė (g. 1985) Kauno menininkų namų edukacinės programos kuratorė yra įgijusi tapybos (VDA KF) ir alternatyvios pedagogikos (DNS, Danija) bakalauro laipsnius bei darbo su socialiai pažeidžiamu jaunimu Danijoje patirtį. Studijas tęsė tarpdisciplininėje lyčių studijų magistro programoje (Linkoping, Švedija), dirba su lyčių lygybės skatinimu, socialinio teisingumo bei socialinio meno ir kultūros projektais.