Zinas tai nedidelio tiražo nepriklausomai leidžiama spauda, išsiskirianti nestandartinėmis temomis, meniniais sprendimais ir DIY (ang. pasidaryk pats) estetika. Šis nepriklausomas informacijos dalinimosi būdas naudojamas kaip aktyvizmo ir meno forma, kuriai nereikia leidimo ar patvirtinimo ir nėra jokių apribojimų. Ziną gali išleisti bet kas, kas turi ką pasakyti ar parodyti ir dažniausiai autorius, redaktorius, iliustratorius ir leidėjas būna vienas ir tas pats žmogus arba nedidelė žmonių grupė.

KMN Zinų dirbtuvės prasideda vartant jau sukurtus zinus ir ieškant savo idėjų, nes svarbiausia dalis – turėti ką pasakyti ar parodyti. Zino atlikimas įtraukia skirtingas technikas – tai gali būti minimalistinis zinas su ranka rašyta aiškia žinute skaitytojams, gali būti piešinių ir koliažų ar laikraščių ir žurnalų ištraukų pripildytas zinas. O gali būti ir fotografijų zinas, dokumentuojantis pačias zinų dirbtuves. Šis formatas neturi taisyklių, tik praktinius apribojimus – zinai spausdinami įprastais spausdintuvais, tad dažniausiai būna juodai balti. Šis formatas leidžia svarbiausią dalyką – iš dirbtuvių išeiti su pluoštu savo kūrybos leidinių ir pasidalinti su tais, kam autorių žinutė svarbi ar reikalinga.

Birželio 12-18 dienomis vykusiose zinų dirbtuvėse dalyvavo dvi vaikų ir jaunimo grupės, jų sukurtus zinus galite rasti Kultūros infocentre Kauno menininkų namuose.

Dirbtuves vedė:
Inga Navickaitė-Drąsutė
(g. 1990) iliustratorė, grafikos dizainerė VDA KF įgijo Taikomosios grafikos specialybės bakalauro ir magistrantūros diplomus, VDA KF Grafikos katedroje dėstė knygrišybos ir personažo dizaino vystymo disciplinas. Menininkė kūryboje pasitelkia tiek šiuolaikines technologijas, tiek klasikinės iškiliaspaudės grafikos technikas, o jos iliustracijų siužetuose dažnai pastebėsime tragikomiškas ir dviprasmiškas situacijas. Esminės iliustracijos gairės – aktuali žinutė bei iliustracijos nuotaikos sodrumas.

Asta Volungė (g. 1985) Kauno menininkų namų edukacinės programos kuratorė yra įgijusi tapybos (VDA KF) ir alternatyvios pedagogikos (DNS, Danija) bakalauro laipsnius bei darbo su socialiai pažeidžiamu jaunimu Danijoje patirtį. Studijas tęsė tarpdisciplininėje lyčių studijų magistro programoje (Linkoping, Švedija), dirba su lyčių lygybės skatinimu, socialinio teisingumo bei socialinio meno ir kultūros projektais.