Sausio 3-5 dienomis, 18.00-20.30 val. Kauno menininkų namuose šiuolaikinio šokio seminaras „Kūniškas kūrybiškumas“. Veda Ugnė Dievaitytė. Kaina 45€ (35€ moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą).

Registracija būtina: dievaityte@gmail.com arba 868545247
Vietų skaičius ribotas.
Šokio patirtis nebūtina.

IŠSAMIAU APIE SEMINARĄ

„Vienas svarbiausių šokio aspektų man yra tai, kad šokdamas jauti, jog esi GYVAS. Šokdamas jauti, kad esi su savimi, kad ir ką bedarytum. Šokis yra pirmapradis, gimstantis prieš žodį, laikinas kaip ši akimirka, kaip pats gyvenimas, todėl jis taip lengvai suartina mus su pačiais savimi, su kitais ir su mūsų egzistencija. “ – Ugnė Dievaitytė.

Ugnė Dievaitytė suvokia kūną kaip kūrybišką tada, kai jis geba čia ir dabar reaguoti į tai, kas vyksta, į tai, ką pastebime, jaučiame ir suvokiame. Kai kūnas geba veikti kaip atsakas į visa tai, greičiausiai spontaniškai. Kūno kūrybingumas yra itin susijęs su sąmoningumu ir gebėjimu sutelkti dėmesį, bet lygiai taip pat ir laisvai jį paleisti. Tai šokėja apibūdina kaip vidinę ir svarbiausią seminaro giją.

Seminaro metu šokis nagrinėjamas iš dviejų perspektyvų: techninės ir kūrybinės. Gilinamasi į tai, kaip natūraliai juda žmogaus kūnas, fiziniu ir mechaniniu požiūriu. Mokomasi, kaip galima judėti remiantis kūno struktūromis (pasinaudojant skeleto, stuburo ir sąnarių artikuliacija – judėjimu, raumenų tonusu, svorio paskirstymu), ir kaip jomis pasinaudoti, kad judėjimas taptų lengvesnis, įvairesnis ir laisvesnis.

Ypač didelė reikšmė teikiama stuburui kaip viso žmogaus judėjimo varikliui ir ašiai, dalyvaujančiai, galima sakyti, kiekviename mūsų judesyje. Per judesį seminaro metu integruojamos nepriklausomybės ir susietumo sąvokos, mokomasi suvokti, kad atskiros kūno dalys gali judėti nepriklausomai, bet kartu yra neišvengiamai sujungtos su kitomis.

Kūrybinėje seminaro dalyje nagrinėjamas trikampis santykis, kuris gimsta šokant: Aš (mano judėjimas), Kiti ir Erdvė. Kaip šokti, kad galėtum būti ištikimas tiek sau, tiek kitiems, tiek ir erdvei, kaip žaisti su šiais trimis elementais. Tyrinėjama kaip erdvė, su joje esančias objektais ir subjektais, daro įtaką ir netgi kuria šokį. Taip pat gilinamasi į tai, kaip galime apibrėžti šokį. Stebima, kas vyksta, kai susiduria meninis entuziazmas (noras padaryti kažką kūrybiško) ir fizinė realybė.

Judesys ir jo parametrai tyrinėjami individualiai, porose ir grupėse. Pradedama tyrinėti šokant individualiai, vėliau dirbant porose ar mažose grupėse, stebint, diskutuojant, apsikeičiant nuomonėmis ir judėjimo kokybėmis.

Kartu su sportine apranga darbui seminare turėti:
• Vieną iš šių daiktų: švarkelį, džemperį su užtrauktuku arba marškinius ilgomis rankovėmis. Tinka bet kas, ką galima užsegti ar atsegti priekyje, ko nereikia mautis per galvą, ir kas turi ilgas rankoves. Drabužis, kurio negaila suprakaituoti.

UGNĖ DIEVAITYTĖ – choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, pastaruosius šešerius metus reziduojanti ir dirbanti Madride, Ispanijoje. Mokėsi šiuolaikinio šokio, šokio improvizacijos technikų, šokio-judesio terapijos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. 2016 m. dalyvavo „DanceWEB“ šokio programoje („Impulstanz“, Viena, Austrija).

Ugnė taip pat įgijo sveikatos psichologijos magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete. Jai yra tekę šokti ir bendradarbiauti su tokiomis šokio trupėmis ir choreografais kaip: „Camille Hanson dance company“ (JAV), Poliana Lima (Brazilija), „Babirusa danza“, Beatriz Palenzuela, Koke Armero (Ispanija), Sharon Fridman (Izraelis), „ARCO Collective“ (Didžioji Britanija), „Aura“, Vytis Jankauskas, Aira Naginavičiūtė (Lietuva).

Tarptautiniu mastu Ugnė tapo žinoma 2014 m., tapusi pasaulinės šokio mugės „Tanzmesse“ veidu. Menininkė yra pelniusi nemažai apdovanojimų (Madrido choreografijos konkurse 2012 m., „Vila-Real en Dansa“ festivalyje 2014 m., „Distrito de Tetuán“ choreografijos konkurse 2017 m. ir kt.).

Menininkės darbai buvo pristatyti tokiose platformose kaip „Edinburgh Fringe’16“, „Aerowaves Spring Forward“, „Mercat de les Flors“ (Barselona), „Teatros del Canal“ (Madridas), „Schwankhalle Bremen“ (Vokietija), „Korzo theater“ (Nyderlandai), „Naujasis Baltijos šokis“, „Menų spaustuvė“, „Kultūros fabrikas“ (Lietuva), „Tripspace“ (Didžioji Britanija).

Ugnė Dievaitytė derina choreografės ir šokėjos darbą su dėstymu, ir veda šokio pamokas bei seminarus Ispanijoje, Lietuvoje bei kitose šalyse.

Daugiau: www.dievaityte.com