Lapkričio 29 d., trečiadienį, Kauno menininkų namai kviečia į savo 46-ąjį gimtadienį, kurio programa – tai įžanga į būsimą sezoną: naujai suformuotą komandą, pakitusį Kauno menininkų namų vizualinį identitetą bei siekį tęsti Kauno menininkų namų istoriją, o kartu būti aktualiems ir reikalingiems šiandien.

Visi gimtadienio renginiai nemokami.

Telefonas pasiteirauti: +37060476298; el. paštas: media@kmn.lt

Kauno menininkų namų gimtadienio programa:

12.00 – 14.00 val. Spaudos konferencija
15.00 – 18.00 val. Edukacinė programa „Erdvė mėgintuvėlyje“
16.00 – 20.30 val. Skaitymai knygyne „Six chairs books“ 
17.00 – 18.30 val. Wu Tsang Filmo „Wildness“ (74 min., 2012) peržiūra
20.30 – 22.00 val. Grupių „shishi“ ir „IVTKYGYG“ koncertas

12 val. spaudos konferencija, kurioje tikimasi ne tik žiniasklaidos, bet ir „Kaunas 2022: Kaunas Europos Kultūros Sostinė“ („Kaunas 2022″) atstovų, bus pristatomi ne tik strateginiai Kauno menininkų namų veiklos planai, bet ir bendradarbiavimo su „Kaunas 2022″ ir kitomis Kauno kultūros institucijomis galimybės.

15 val. edukacinė programa „Erdvė mėgintuvėlyje“, kurią ves Milda Šarpnickytė, būsimo Kauno menininkų namų kultūros informacijos centro koordinatorė. Renginyje dalyvaus kauniečių šeimos su mažamečiais vaikais bei Žemųjų Šančių bendruomenės nariai. Užsiėmimo metu dalyviai pritaikys Žemųjų Šančių šešėlio teatro principus Kauno menininkų namų erdvei, kurs erdvinius koliažus. Registracija į edukacinę programą „Erdvė mėgintuvėlyje“ vyksta el. paštu: milda@kmn.lt

16 val. skaitymai šiuolaikinio meno ir teorijos knygyne „Six chairs books“. Kauno menininkų namuose šiuo metu reziduojančiame šiuolaikinio meno ir teorijos knygyne „Six chairs books“, įkurtame tyrinėtojų ir kuratorių Justinos Zubaitės ir Viltės Girdzijauskaitės, gimtadienio proga šalia šiurenamų knygų lapų taip pat girdėsis skaitoma poezija ir skambančios taurės, bus galima įsigyti naujausių šiuolaikinio meno leidinių. „Six chairs books“ yra vienintelis šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Lietuvoje.

17 val. filmo „Wildness“ peržiūra ir Wu Tsang kūrybos pristatymas. Vakaro programos pradžią žymės amerikiečių menininkės Wu Tsang legendinio dokumentinio filmo „Wildness“ (2012) peržiūra. Filme, kuriame pasakojama Los Andžele veikusio bei antraisiais namais emigrantams iš Lotynų Amerikos ir LGBT bendruomenei tapusio baro „Silver Platter“, gyvavusio 1963-2010 m., istorija, kviečiama diskutuoti apie gentrifikaciją, bendruomeniškumą, laiko kaitą, kartų skirtumus, stereotipus ir draugystės ryšius. Intymus, o kartu magiškojo realizmo elementais persunktas pasakojimas – tai ketverius metus kurtas debiutinis Wu Tsang filmas, kurio premjera įvyko Modernaus meno muziejaus Niujorke Dokumentinio kino festivalyje „Moma’s Documentary Fortnight“ ir „Hot Docs“ festivalyje Toronte. Filmas buvo apdovanotas pagrindiniu žiuri prizu „OUTFEST“ festivalyje Los Andžele. Šio filmo peržiūra – tai pirmas kartas, kai Wu Tsang kūryba yra pristatoma Lietuvos žiūrovams. Peržiūrą pristatys videomenininkė ir kuratorė Gerda Paliušytė.

20.30 val. vakaro uždarymas – dvigubas grupių „shi shi“ ir „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ koncertas. Gimtadienį užbaigs net dviejų grupių koncertai: neseniai susikūrusios ir jau būrį gerbėjų turinčios merginų grupės „shi shi“ bei legendinės, jau 30 metų gyvuojančios alternatyvaus psichodelinio roko grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“. Taigi, vakaro pabaigoje Kauno menininkų namuose derės raptrashsurfsoullo-fi nuotaika ir sunkiasvoris avangardas, feminizmas, žemi boso garsai, nostalgija, futurizmas ir blizgučiai.

Šia programa Kauno menininkų namai prisistato kaip atvira organizacija, kurioje kritinės, teorinės diskusijos gali tarpti greta šiuolaikinio meno iniciatyvų – kaip, pavyzdžiui, „Six chairs books“, edukacinių projektų, skirtų vaikams ir vietinėms bendruomenėms, ar gyvo garso koncertų.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar