Kauno menininkų namai kviečia teikti paraiškas į karilionininkų parinkimo ir koncertinių programų atlikimo Kauno karilionu konkursą. Konkurso laimėtojas atliks koncertines programas Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu 2018 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Atrankoje kviečiami dalyvauti visų Lietuvos miestų karlionininkai.

Kauno karilionas – tai specifinis iš 35 chromatiškai suderintų varpų susidedantis muzikos instrumentas, kurio pagrindinė paskirtis – varpų muzikos koncertai šiltuoju metų laiku ir specialioms progoms pažymėti. Tai antras pagal svorį muzikos instrumentas pasaulyje, rekordinis kariliono svoris gali siekti net iki 100 t. Karilionas dažniausiai talpinamas pagrindinėse miestų bažnyčiose ar rotušėse. Unikalaus instrumento istorija siekia 500 metų atgal, praeityje karilionu buvo ne tik kviečiama į pamaldas, bet ir informuojama apie stichines nelaimes, karus. Šiandien tai – vienas iš sudėtingiausių muzikos instrumentų pasaulyje, juo grojamų muzikinių kompozicijų įmantrumas tiesiogiai priklauso nuo karilionininko patirties ir profesionalumo.

Kauno karilionas Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšte buvo įkurtas 1937 m. gen. Vlado Nagevičiaus ir kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos iniciatyva. Kauno kariliono varpai buvo išlieti Belgijoje, o viso instrumento svoris net – 12 t. Reguliarūs koncertai Kauno karilionu prasidėjo 1956 m., pirmieji karilionininkai – Viktoras ir Giedrius Kuprevičiai. 2006 m. Kauno karilionas buvo papildytas 14 varpų.

Kauno menininkų namų inicijuojamas konkursas vykdomas vadovaujantis 2016 m. koncertų Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto karilionu rengimo ir karilionininkų bei koncertinių programų parinkimo nuostatais (atsisiųsti).

Pretendentai turi pateikti raštu:

• prašymą dalyvauti konkurse;
• 10 planuojamų koncertų programų (iki 20 proc. koncertų programų gali keistis sezono metu).

Privalomi programos elementai:

a) pavadinimas;
b) kompozitorius;
c) kūrinio pavadinimas;
d) aranžuotės autorius (jei toks yra).

Norintys dalyvauti konkurse paraiškas ir reikalingus dokumentus turi pristatyti iki 2017 m. gruodžio 31 d. (imtinai) adresu: Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas arba el. paštu kmn@kmn.lt.

Kartu su prašymu karilionininkas turi pateikti muzikinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir (arba) grojimu karilionu koncertinę patirtį įrodančius dokumentus. Atrinktų koncertinių programų atlikėjus informuosime asmeniškai iki 2018 m. sausio 5 d.

Informacijai tel. (8 37) 223 144, el. p. kmn@kmn.lt

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar