Gruodžio 8 dieną, 18 val. Kauno menininkų namuose vyks susitikimas su menininkėmis Anouk De Clercq ir Emilija Škarnulyte. Vakaro programą sudaro susitikimas su menininkėmis, prasidėsiantis 18 val., vakarą tęs 19 val. rodoma rinktinė jųdviejų programa, kurią lydės pokalbio su menininkėmis pratęsimas.

Apibendrinant, galima teigti, jog abiems menininkėms rūpi regimybės bei neregimybės temos, supančio pasaulio suvokimas mikroskopiniu bei makroskopiniu lygmenimis. Tiek Anouk, tiek Emilija savo kūrybos procese bendradarbiauja su mokslininkais ir turi savo atpažįstamą braižą. Idėja pakviesti jas kūrybiniam pokalbiui kilo įžvelgus netiesioginių paralelių ne vien gvildenant jųdviejų kūryboje atpažįstamas temas, bet ir mąstant apie jųdviejų laikyseną meno ir kino sričių kontekste. Anouk aktyviai formuluoja savo kaip menininkės, kuriančios audiovizualinius kūrinius, poziciją ir kalba apie poreikį su atskiru dėmesiu traktuoti menininko filmo kategoriją tiek produkcijos, tiek jo sklaidos etapuose. Emilija taip pat tikslingai ieško kelio tarp šių dviejų – meno ir kino – institucijų. Pokalbis vyks tiek apie kūrybinius kontekstus, tiek apie produkcijos apibrėžtis bei apie tai, kaip tampriai kūrybiniai procesai susiję su gamybos strategijomis.

Tiek Emilija, tiek Anouk Tarptautiniame Kauno kino festivalyje lankosi ne pirmą kartą. 2013 m. Kaune buvo surengta Emilijos retrospektyva, Anouk savo filmą “Tai” (angl. k. Thing, 2013) pirmą kartą Kaune pristatė 2014 m. Šiuo renginiu Tarptautinis Kauno kino festivalis tęsia tradiciją skirti ypatingą dėmesį menininkų filmų pristatymui bei pokalbiui apie būtiną filmų produkcijos priemonių, finansavimo šaltinių bei sklaidos strategijų įvairėjimą.

Kūrybinio pokalbio programoje numatoma parodyti:
Emilijos Škarnulytės filmai „Aldona“ (2012) ir „Sirenomelija“ (angl. k. „Sirenomelia“, 2017) bei Anouk de Clercq filmai „Žaibo dirigentas“ (angl. k. „Conductor“, 2004), „Atlasas“ (angl. k. „Atlas“, 2016), „Po šimts, ne ta planeta“ (angl. k. „Oops, wrong planet“, 2009) ir „Tai“ (angl. k. „Thing“, 2013).

Anouk De Clercq
Belgų režisierė ir menininkė Anouk De Clercq savo kūryboje tyrinėja audiovizualinės kalbos galimybes sukurti naujus meninius pasaulėvaizdžius, pasižyminčius ryškiu architektoniniu charakteriu. Menininkė yra gavusi daugybę apdovanojimų, tarp jų – „Illy“ prizas Briuselio meno mugėje 2005 metais bei „Prix Ars Electronica“ garbingas paminėjimas 2014 metais. Anouk De Clerq kūryba buvo rodyta Tate Modern, Centre Pompidou, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia, MAXXI, Centre d’Art Contemporain Genève muziejuose, Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje, Ars Electronica bei kitur. Menininkė bendradarbiauja su Gento universiteto menų mokykla kaip meninės sferos tyrėja. Režisierė yra viena iš „Auguste Orts“ meninės platformos įkūrėjų ir yra atstovaujama Sofie Van de Velde galerijos.
Daugiau informacijos apie Anouk De Clerq rasite čia: http://www.portapak.be/

Emilija Škarnulytė
Emilijos Škarnulytės darbai buvo rodyti Venecijos bienalėje (Italija), Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje (Olandija), San Paulo bienalėje (Brazilija), Tarptautiniame Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje (Vokietija), „Hors Pistes“ Pompidou kino festivalyje (Prancūzija), „Whitechapel“ galerijoje Londone (Jungtinė Karalystė) bei kitur. Menininkė yra gavusi „Kino der Kunst“ projekto apdovanojimą, Lietuvos Jaunojo kūrėjo premiją bei Anne ir Jakob Weidemanns apdovanojimą „Høstutstillingen“ meno parodoje Osle (Norvegija). Emilijai Škarnulytei šiemet atiteko prestižinė šiuolaikinio meno galerijos „Oslo Kunstforening“ bei DNB taupomojo banko paramos fondo įsteigta stipendija Norvegijoje. Naujausios Škarnulytės solo parodos: „Mirror Matter“ „Künstlerhaus Bethanien“ galerijoje Berlyne (Vokietija), „Manifold“ „Podium“ galerijoje Osle (Norvegija), „Extended Phenotypes“, „Viafarini“ galerijoje Milane (Italija) bei „QSO Lęšis“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.
Daugiau informacijos apie Emiliją Škarnulytę rasite čia: https://www.emilijaskarnulyte.co/

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar