Šių metų gruodžio 15 dieną, 19 val. Kauno menininkų namai ir knygynas „Six chairs books“ maloniai kviečia į BOOKS NIGHT OUT – naujų šiuolaikinio meno leidinių išpardavimą ir kalėdinį žiburėlį, kurį lydės menininko Sauliaus Leonavičiaus ir Gabrielės Nemirskytės organizuojama psichodelinė „Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid“ ir šokiai su „Filomino DJ’s“.

BOOKS NIGHT OUT

„Time is an insect that leaves its maggots to hatch on an open wound of a mammal. There’s more face on these thighs than on all of the women’s bodies.”

Dorothea Lasky „Scene from Medieval War“ (December Issue, 2017, Poetry Foundation)

Šiuolaikinio meno ir teorijos tekstų knygynas „Six chairs books“ vakarui ir nakčiai atveria savo lentynas, barą, dėžes, virtualias ir tikras erdves, ir kviečia visus į BOOKS NIGHT OUT – naktinę kitų metų skaitinių žvejybą, ateinančių metų pažadų surinktuves ir, jeigu tik panorėsite jūs – skaitymus. Naktinė prekyba iki paskutinio atokvėpio. Nauji leidiniai iš leidyklų: „Spector Books“ (Leipcigas), „Primary Information“ (Niujorkas), „Valiz“ (Amsterdamas), „Roma Publications“ (Amsterdamas), nauji žurnalai – „Extra Extra“ 9, „Graphic“ #37, „Volume“ #51, „Terremoto“ #10, „Harvard Design Magazine“ #44 ir daugelis kitų.

„Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid”

Kas bendro tarp meninio tyrimo ir virtuvės, farmakono ir gliuteno, etno-botanikos ir neuro-“hackinimo”, psichodelinės estetikos ir institucinės kritikos? Įmaišom klausimus į tešlą ir kepam vaflius.

„Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid” yra naujos dietos (gr. diaita: gyvensena, režimas) s(t)imuliacija. Tai ritualo laboratorija, kurioje archainė virtuvės etika derinama su psichodeline estetika. Per somatinį patyrimą ieškoma būsimos virtuvės vizijos. Tyrimas paremtas bazinėmis nuostatomis: a) visas maistas yra psichoaktyvus (maisto sudėtis veikia sąmonę ir jos raidą), b) mityba yra ideologiška (maisto pasirinkimai lemia gyvenimo būdą, socialinius ryšius ir tapatybę). Bendroje vakarienėje sureikšminamas maistas ir jo kilmė, taip pat dalyvaujančių tarpusavio elgesys ir nuotaika. Audžiamas tinklas tarp materijos, sąmonės ir bendruomenės. Čia svarbu ne vien žaidimas stiliumi, bet ir dėmesys tam, kokius (sub)kultūrinius aktualumus jis sujungia / užtrumpina. Esminė šio vyksmo motyvacija yra pats socialumo atvejis ir jo nenuspėjamumas. Kas gali atsitikti, susijungti ar persikeisti, kokie atsitiktinumai ar tikrovės apsireikš?

Renginys Kauno menininkų namuose tęsia ritualinių „Vegan on Acid“ vakarienių ciklą ir kviečia išbandyti naują vaflių receptą.
Po abiejų renginių žiburėlį tęs ir svečius šokdins „Filomino DJ’s.

Projekto „Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid“ autoriai: Saulius Leonavičius ir Gabrielė Nemirskytė.
Visi kalėdinio žiburėlio renginiai yra nemokami.

 

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar