Gruodžio 20 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks speciali filmo „Kalėdų blogis“ („Christmas Evil“, 1980 m.) peržiūra. Šis renginys – tai įžanga į nuo 2018 metų sausio mėnesio Kauno menininkų namuose prasidėsiantį filmų ciklą, kurį pristato edukacinė platforma „Kitas Kinas“.

„Kalėdų blogis“ – tai keistas, siurrealus trileris, kurio pagrindinis veikėjas – vyras vardu Haris Stadlingas. Dar būdamas vaikas, vieną Kalėdų vakarą Haris užtiko mamą ir Kalėdų Senelį užsiimančius intymiais reikaliukais. Suaugęs Haris tampa apsėstas Kalėdų šventės ir įsidarbina žaislų gamykloje. Paskendęs Kalėdinėse fantazijose Haris stebi kaimynų vaikus ir užrašinėje žymisi gerus ir blogus jų darbus. Nors iš pažiūros viskas atrodo gan nekaltai, pažemintas boso ir išjuoktas katalikiškų „japių“ Haris nebeatlaiko ir Kalėdų išvakarėse visiškai praranda kontaktą su realybe. Netrukus jis parodys savo šlykštiems bendradarbiams ir kitiems neklaužadoms, kas yra tikroji Kalėdų dvasia!

Šis filmas – lyg išprotėjusi Martino Scorsesės „Taksi vairuotojo“ („Taxi Driver“, 1976 m.) kalėdinė versija. Nors priskiriamas „slasher“ subžanrui (filmams, kuriose pasakojama apie smurtaujantį žudiką-psichopatą, persekiojantį savo aukas su peiliu ar kirviu rankoje), „Kalėdų blogis“ yra per daug lėtas ir per menkai brutalus, kad patenkintų užkietėjusius siaubo filmų gerbėjus. O ir pats Hario personažas, nepakenčiantis žmonių, išnaudojančių Kalėdų tyrumą savanaudiškiems tikslams, yra ne tik gąsdinantis, bet ir simpatingas.

„Kitas Kinas“ – tai edukacinė platforma, pristatanti ir apžvelgianti plačiai auditorijai menkai pažįstamus filmus, su jais susijusias asmenybes ir istorijas. Platformos tikslas – iš užmaršties prikelti nepelnytai apleistus filmus bei apžvelgti įdomesnes šiuolaikinio, nepriklausomo kino apraiškas, skatinti žmonių domėjimąsi alternatyvia kino istorija, lavinti ne tik gerą, bet ir blogą skonį.
Bendradarbiaudamas su Kauno menininkų namais „Kitas Kinas“ pristato pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą, kuriame bus rodomi mažai žinomi, sunkiau savo žiūrovą atrandantys kūriniai. Tokie filmai – unikalūs savo kultūriniu kontekstu, nevaržomu kūrybiškumu, nestandartiniais siužetais, o jų kūrėjai ir kūrybiniai procesai apipinti keisčiausiomis istorijomis. Peržiūrų ciklas neapsiribos vienu laikmečiu ar vietove, o jo pradžią žymės filmai iš Šiaurės Amerikos – regiono, turinčio gilias kino kūrimo ir žiūrėjimo tradicijas bei didžiulį pogrindinio kino palikimą. Šiuo ciklu „Kitas Kinas“ kviečia diskutuoti apie nepriklausomą kiną bei jo egzistavimo sąlygas šiandienos pasaulyje.

Renginys nemokamas.
https://www.facebook.com/kitaskinas.lt
http://www.kitaskinas.lt/

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar