Gruodžio 21 d. 18.30 val. Kauno menininkų namai maloniai kviečia į klasikinės muzikos koncertą „Violončelės ir fortepijono dialogai“, kuriame savo kūrybą atliks viena ryškiausių savo kartos violončelininkių, amerikiečių ir italų kilmės muzikantė Natania Hoffman ir lietuvė pianistė Monika Daržinkevičiūtė.

Koncerto programa:

Liudvikas van Bethovenas: „Sonata violončelei ir fortepijonui Nr.4 op.102 No.1“
Johanesas Bramsas: „Sonata fortepijonui ir violončelei Nr.1, op.38“
Sergejus Prokofjevas: „Sonata violončelei ir fortepijonui op.119“

Programoje pristatomos trys sonatos fortepijonui ir violončelei, sukurtos klasikinės muzikos meistrų ir atspindinčios skirtingus jų kūrybos laikmečius. Iki Bethoveno sonatų, skirtų violončelei ir fortepijonui, violončelė buvo dažniau traktuojama kaip akomponavimo priemonė, o ne savarankiškas instrumentas. Bethoveno sonatos žymi kompozicijų, skirtų violončelei ir fortepijonui, pradžią: 1817 metais sukurta „Sonata Nr.4“ yra it gyvsidabris – ji persmelkta intymių, dramatiškų, humoristinių epizodų. Vėlyvuoju Bethoveno kūrybos periodu sukomponuota sonata atspindi klausą praradusio, nuo visuomenės tolstančio genijaus emocijas ir idėjas. Puse amžiaus vėliau sukurta Johaneso Bramso sonata fortepijonui ir violončelei savo stiliumi atsigręžia į senąsias tradicijas ir atskleidžia unikalų Bramso romantizmą. 1950 metais pasauliui pristatyta kompozitoriaus ir pianisto Sergejaus Prokofjevo sonata – tai kūrėjo, apkaltinto formalizmu, idėjų rečitavimas sovietų sistemai priimtina, bet iki galo nesuprantama kalba. Nors Prokofjevo kūrinys iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti konservatyvus, ši sonata violončelei ir fortepijonui – viena svarbiausių XX amžiaus kamerinės muzikos kompozicijų, kurioje atskleidžiama kompleksinė abiejų instrumentų dermė.

Apie atlikėjas:

Ne pirmą kartą Lietuvoje griežianti violončelininkė Natania Hoffman (g. 1992 m. Ohajo valstijoje, JAV) yra grojusi Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalyje, „Encuentro de Santander“, „Music Academy of the West“, „IMS Prussia Cove Open Chamber Music“ muzikos festivaliuose. Hoffman dalyvavo meistriškumo kursuose su pasaulyje žymiais violončelininkais, tokiais kaip Davidas Geringas, Ralphas Kirshbaumas, Janosas Starkeris, Fransas Helmersonas, Natalia Gutman ir kt. Kartu su kameriniais ansambliais Hoffman koncertavo Europoje, JAV, Kinijoje, Indijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Ji buvo globojama „Villa Musica“ bei „Live Music Now“ organizacijų. Hoffman reguliariai koncertuoja su Gary‘u Hoffmanu, Augustinu Dumay, Josephu Kalichsteinu, Mihaela Martin ir Gillesu Apapu. Ji koncertavo kartu su Gustavo Malerio jaunimo orkestru, buvo Sinsinačio simfoninio jaunimo orkestro koncertmeistere. Yra grojusi solo su tokiais orkestrais kaip Valonijos karališkasis kamerinis, Namuro kamerinis, Sinsinačio simfoninis, Sinsinačio jaunimo simfoninis bei Leiklendo pilietinis orkestras. 2016 m. ji kartu su smuikininku Benjaminu Hoffmanu bei Pekino bambukinių fleitų orkestru Nacionaliniame Pekino vaizduojamųjų menų centre Kinijoje (NCPA Beijing) atliko kompozitoriaus Joelo Hoffmano kūrinio „Sizzle“ premjerą. Tais pačiais metais tapo tarptautinių konkursų „Giovani Musicisti“, „Città di Paola“ ir „Città di Cremona“ laimėtoja Italijoje.

Pianistė Monika Daržinkevičiūtė (g. 1992 m. Vilniuje) – tarptautinių konkursų laureatė, Josepho Darche „Piano Prize 2017“ laimėtoja. Monika aktyviai koncertuoja kaip solistė, yra kamerinių ansamblių narė. Ji yra grojusi daugelyje Europos šalių ir Turkijoje, surengusi solo pasirodymą su Lvovo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestrais, diriguojant Igoriui Pylatiukui, Modestui Pitrėnui, Martynui Staškui. Monika dalyvavo ir koncertavo prestižiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Aurora Chamber Music Festival“, „Rencontres Musicales Internationales d’Enghien“, „Flagey Piano Days“, „Apeldoorn Festival“, „Schiermonnikoog Jong Talent Festival“, „Akoesticum Talent Program“, „Academie Internationale d`Ete de Nice“, „Harmos Festival“, „Bieszczady Bez Granic Piano Forum“, „Kristupo vasaros festivalis“ ir kituose. Monikos įrašai skambėjo „Musiq3“ (Belgija), „BRAVAׅ“ (Olandija), Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kanaluose. Atlikėja tobulino meistriškumą su tokiais žymiais pianistais kaip Michelis Beroffas, Evgenijus Bozhanovas, Vitaly Samoshko, Abdelis Rahmanas El Bacha, Matti Raekallio ir Andrzejus Jasinskis.

Bilieto kaina 7 Eur (moksleiviams, studentams, senjorams – 5 eurai). Bilietus 1,5 val. prieš renginį galima įsigyti Kauno menininkų namuose, o taip pat visose TIKETA kasose.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar