Sausio 22 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atvira diskusija „Meno premijų nauda ir gausa Lietuvoje”, moderuojama architektūrologės, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentės, šių metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narės Jūratės Tutlytės. Diskusijos dalyviai: POST galerijos direktorius, menininkas Andrius Pukis ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika.

Nors Lietuvos premijavimo kultūra pastaruoju metu ypač gaji, tačiau meno kūrėjams siūlomi apdovanojimai ne visada tikslingi, ar pakankamai atliepiantys šiandienos kultūros aktualijas. Meno premijų ir konkursų gausoje neretai neišvengiamas populizimo aspektas, nepakankamai argumentuotas meno ir politikos sutapatinimas. Diskusijos metu bus siekiama aptarti ne tik konkursų bei premijų, skirtų meno kūrėjams, gausos fenomeną ir jo priežastis, bet ir tikslines šių konkursų auditorijas, menininko ir sąjungų vaidmenį tokio pobūdžio renginiuose bei realią tokių konkursų bei premijų naudą menininkui.

Nors praėjusiais metais šie ir panašūs klausimai buvo iškelti kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas”, diskusija Kauno menininkų namuose sumanyta kaip preliudas į šiuo metu vykstančius Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimus, čia organizuojamus jau nuo 1998-ųjų. Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimų metu, kūrybinės sąjungos ir kultūros įstaigos pateikia kandidatus, kurie, jų teigimu, verti šio titulo, atsižvelgiant į jų nuopelnus ir pasiekimus einamųjų metų eigoje, jų kūrybinį aktyvumą ir kūrinių sklaidą Lietuvoje ir užsienyje. Rinkimuose gali dalyvauti ir menininkų nuopelnus įvertinti ne tik Kauno menininkų namų sudaryta komisija, bet ir visi menu besidomintys Kauno ir kitų Lietuvos miestų gyventojai.

2018-aisiais įsimintiniausią Kauno menininką renkate ir Jūs, tai galite padaryti iki sausio 31 d. 12 val. užpildę anketą: https://goo.gl/REqU92

Įsimintiniausias 2017 m. Kauno miesto menininkas bus skelbiamas 2018 m. vasario 1 d. Nugalėtojams, gavus aukščiausius publikos ir komisijos įvertinimus, bus įteiktos premijos, kurių vienos vertė – 400 eurų.

„Vargas dėl premijų. Metų pabaigos anketa”, diskusija kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas”:
http://literaturairmenas.lt/2017-12-22-nr-3643-3644/4390-publicistika/6681-vargas-del-premiju-metu-pabaigos-anketa