Sausio 26 d. 18 val. Kauno menininkų namuose vyks atvira diskusija „Kūrėjo statusas šiandien: tarp meno ir komercijos”. Diskusijos dalyviai: rašytoja, mentorė Sandra Bernotaitė bei politikas, filosofas, dailininkas Arūnas Gelūnas.

Menas visais laikais buvo svarbi visuomenės grandis, jungianti įvairias bendruomenės grupes, kurstanti ir papildanti dialogą, iškelianti klausimus ir įžvelgianti konfliktą. Menas ne tik įtakoja visuomenės vystymąsi, bet ir atspindi jos tikrąjį veidą. Tai abipusė sąveika: kintant politinei sistemai, neabejotinai keičiasi ir kūrėjų sluoksnio statusas.

Diskusijoje paliesime šiuos klausimus:

Kaip šiandieninė valstybės politika įtakoja menininko situaciją?
Ar vartotojiškas požiūris į kūrybą keičia jos pobūdį?
Kaip sukurti kokybiško meno paklausą?

Šis renginys yra antrasis preliudas į Kauno menininkų namuose šiuo metu vykstančius „Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimus”, čia organizuojamus jau nuo 1998-ųjų. Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimų metu, kūrybinės sąjungos ir kultūros įstaigos pateikia kandidatus, kurie, jų teigimu, verti šio titulo, atsižvelgiant į jų nuopelnus ir pasiekimus einamųjų metų eigoje, jų kūrybinį aktyvumą ir kūrinių sklaidą Lietuvoje ir užsienyje. Rinkimuose gali dalyvauti ir menininkų nuopelnus įvertinti ne tik Kauno menininkų namų sudaryta komisija, bet ir visi menu besidomintys Kauno ir kitų Lietuvos miestų gyventojai.

2018-aisiais įsimintiniausią Kauno menininką renkate ir Jūs, tai galite padaryti iki sausio 31 d. 12 val. užpildę anketą: https://goo.gl/REqU92

Įsimintiniausias 2017 m. Kauno miesto menininkas bus skelbiamas 2018 m. vasario 1 d. Nugalėtojams, gavus aukščiausius publikos ir komisijos įvertinimus, bus įteiktos premijos, kurių vienos vertė – 400 eurų.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar