Šių metų vasario 15 d., 18.30 val. Kauno menininkų namuose vyks antrosios rašytojos ir mentorės Sandros Bernotaitės rašymo dirbtuvės “GRAFOLABAS: Rasiomono efektas”.

Pasak Sandros, “skaitytojo regimąją vaizduotę sužadinantys literatūros kūriniai dažnai apibūdinami kaip „kinematografiški“. Išties literatūra ir kinas naudoja nemažai tų pačių elementų. Vienas iš jų – pasakotojo perspektyva.

Akiros Kurosawos filme „Rasiomonas“ vieno įvykio scena parodoma iš keturių veikėjų – samurajaus, žmonos, plėšiko ir medkirčio – perspektyvų. Visų versijos skiriasi, tiesa tampa reliatyvi, o žiūrovui siūloma susidaryti nuomonę pačiam. Toks skirtingų perspektyvų pasakojimas vadinamas Rasiomono efektu.”

Rašymo laboratorija GRAFOLABAS su Sandra Bernotaite — tai teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas, kurio metu dalyviai išsamiai susipažins su literatūros kūrimo procesu ir galės išmėginti savo jėgas gausiai rašydami.

Vis dar tenka susidurti su menkinančiu požiūriu, jog rašyti gali tik tie, kuriuos aplanko įkvėpimas ir kurie yra apdovanoti mistiniu talentu. Rašymo laboratorija GRAFOLABAS laužys šį stereotipą ir suteiks žinių apie meistriškumo pagrindus, o tai savo ruožtu padės rašantiesiems susipažinti su įvairiomis teksto kūrybos strategijomis ir atrasti sau efektyviausią kūrybos metodą.

Dalyvio mokestis – 10 eurų. Vietų kiekis ribotas.
Prašome registruotis adresu sandrabern@yahoo.com. Elektroniniame laiške trumpai pristatykite savo santykį su literatūra.

S. Bernotaitė yra išleidusi keturias knygas: novelių rinkinį, du romanus ir studiją „Laisvojo rašymo elementai“. Jos tinklaraštis: www.grafomanija.lt

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar