Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vysto šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Kovo 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks spektaklio „Figūros“ premjera. 

 

Šis kūrinys – tai jau beveik metų trukmės abiejų choreografų bendradarbiavimo rezultatas. 2016 m. kūrėjai susipažino P.A.R.T.S šiuolaikinio šokio mokykloje Belgijoje, o 2017 m. menininkų duetas pradėjo spektaklio „Figūros“ kūrybinį procesą.

„Figūros“ – tai spektaklis apie geometrinius ir fizinius santykius, kurio choreografija – iliuzinių įvykių seka bei iššūkis įprastiniam vizualiniam patyrimui. Spektaklyje veikia daugiaprasmės dvimatės figūros, kurios gali būti suvokiamos kaip keli skirtingi personažai vienu metu. Perėjimas nuo vieno vaizdinio suvokimo prie kito gali įvykti staiga arba pamažu, priklausomai nuo tam tikrų vizualinio suvokimo savybių. Toks svyravimas yra vadinamas Geštalto principu. (angl. „Gestalt switch“). Ir nors šį sąmonės svyravimą yra įmanoma dalinai suvaldyti, dažniausiai jis nekontroliuojamas, vykstantis virš suvokimo ribų bei stulbinantis. Geštalto svyravimo metu kartu su skirtingais vaizdiniais kinta ir vizualinės, intelektinės bei emocinės vaizdinio suvokėjo patirtys. Tai sužadina žiūrovo savistabą – stebimas išorinių aplinkybių ir vidinės būsenos santykis. „Figūros“ kviečia žiūrovą sutelkti dėmesį į asmeninę minčių choreografiją, kurią stimuliuoja atlikėjų kuriamos figūrinės kompozicijos.”

Spektaklio anonsas:

Spektaklio trukmė: 45 min. Renginys nemokamas.
Speciali padėka Lietuvos kultūros tarybai, Nidos Meno kolonijai, Rosas / P.A.R.T.S, „House Gaesbeek“ mokyklai ir Kauno menininkų namams.

Menininkų biografijos:
Liza Baliasnaja yra lietuvių kilmės šokėja ir choreografė, gyvenanti Briuselyje. Lizos šokio studijų pradžia – „Artez“ menų institute Olandijoje. Po vienerių studijų metų Liza buvo pakviesta prisijungti prie P.A.R.T.S šokio mokyklos Belgijoje. 2016 m., po studijų P.A.R.T.S., Liza kaip atlikėja dalyvavo Mårteno Spångbergo ir Eszter Salamon kūriniuose.
Savo kūryboje Liza žaismingai žiūri į judesio choreografiją, savo darbuose neretai naudoja kryžmines nuorodas, o esamas idėjas pasitelkia naujai. Jos paskutinis darbas gali būti suvokiamas skulptūros ir šokio, formalaus ir vizualinio, abstraktaus ir meditacinio pobūdžio menų sankirtoje.
2015 m. Liza, kartu su „Auros“ šokio teatru, sukūrė choreografiją spektakliui „Klymaxless“, kuris buvo pristatytas „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Vilniuje 2016 m. bei „LitauenTanzt ’17“ festivalyje Berlyne. 2016 m. jos darbas „Commensurate“ buvo pristatytas „Kaaistudios“ (Briuselis) ir „Vooruit“ (Gentas) kaip P.A.R.T.S baigiamųjų darbų parodos dalis. 2017 m. ji kartu su Sidney Barnes pradėjo šokio projekto „Figūros“ kūrybinį procesą. Projektas „Figūros“ bus pristatytas rezidencijoje Kauno menininkų namuose, „Kelim“ šokio centre Tel Avive bei „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Menų spaustuvėje Vilniuje. Liza yra vizituojanti dėstytoja Vilniaus dailės akademijoje bei M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje.

Sidney Barnes yra britų kilmės menininkas, kompozitorius ir šokėjas, šiuo metu gyvenantis Barselonoje. Baigęs „Arts Educational School“ menų mokyklą Londone Sidney buvo pakviestas prisijungti prie P.A.R.T.S treniruočių ciklo Belgijoje. 2016 m. Sidney kaip atlikėjas dalyvavo Eszter Salamon ir Mårteno Spångbergo performansuose.
Savo darbe Sidney daugiausia dėmesio skiria muzikai ir įsiklausymui į auditoriją. Choreografinių procesų metu Sidney ieško skirtingų būdų, kaip choreografija gali paskatinti įsiklausyti, ir atvirkščiai – kaip įsiklausymas gali įkvėpti šokiui. 2017 m. jis kartu su Liza Baliasnaja pradėjo šokio projekto „Figūros“ kūrybinį procesą. Projektas „Figūros“ bus pristatytas rezidencijoje Kauno menininkų namuose, „Kelim“ šokio centre Tel Avive bei „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Menų spaustuvėje Vilniuje.
Šiuo metu Sidney kuria muzikinę dokumentaciją „Figūros E.P.“, kuria siekiama atrasti naujus būdus dokumentuoti bei vystyti šokio kūrinius. Šis kūrinys yra traktuojamas ne kaip muzikinė kompozicija, o greičiau kaip atminties sužadinimo mechanizmas ar tiesiog garso meno kūrinys. Sidney taip pat užsiima neperformatyviomis praktikomis ir šiuo metu asistuoja menininkui Tommo Hammikui dirbant su spaudų kolekcija „Lunar Voyage“.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar