Kovo 8 d., ketvirtadienį, 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kviečia į antrąją dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. Šį kartą kalbėsime apie dėmesingo ir jautraus skaitymo ir tuo pačiu mokslinio metodo praktikas, siūlomas fizikės, feministės ir filosofės Karen Barad, bei artumu, o ne nauda pagrįstus evoliucinius tarprūšinius santykius, įtraukusius Darviną, jo mylimas orchidėjas ir vabzdžius tyrėjų Carlos Hustak ir Natashos Myers tekstą.

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskaitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai. Antrosios sesijos metu kviečiame susipažinti su naujojo materializmo siūlomomis ne nešališko stebėtojo, o įsitraukusio dalyvio mokslinio metodo praktikomis.

ANTROJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: „New Materialism: Interviews and Cartographies” (Interviu su Karen Barad, p. 48-70); Carla Hustak & Natasha Myers „Involutionary Momentum: Affective Ecologies and the Sciences of Plant/Insect Encounters” (differences, Vol. 23, Issue 3, 2012, ištrauka, p. 74-94). Siūlomi skaitiniai – anglų kalba. Pokalbiai apie juos – lietuvių arba anglų kalbomis, pagal dalyvaujančiųjų nuotaikas ir poreikius.
REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.
Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai / V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime karštais gėrimais.

CLAP IF YOU WANT TO!
Trečioji skaitymo grupės sesija numatoma ketvirtadienį, kovo 22 d. 18:00-20:00 knygyne (KMN). Sesijos skaitiniai bus patikslinti artimiausiu metu.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar