Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE).
Rezidencijos metu Kauno menininkų namuose menininkai ves atvirus šokio užsiėmimus „Apšilimas kaip choreografija“, kurie vyks kovo 12-16 dienomis, 10 – 11.30 val. Pagrindu šiems užsiėmimams tapo Ošo / Kundalini meditacija – aktyvi meditacijos praktika, kurios metu kūnas pereina įvairias fizines stadijas, tokias kaip kratymasis, šokis, lankstymasis, įvairūs mankštos pratimai ir, galiausiai, – poilsis. Lizos ir Sidney šokio dirbtuvėse įprastinė Ošo meditacija papildoma naujais metodais, kurie leidžia patirti skirtumą tarp individualaus irgrupinio kūno apšilimo. Menininkai garantuoja gerą muziką ir puikią nuotaiką, taigi, prisijunkite, prisijunkite, prisijunkite!
Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, šokio patirtis nebūtina. Užsiėmimų dalyviai turi atsinešti judesių nevaržančią aprangą.

 

Menininkų biografijos:
Liza Baliasnaja yra lietuvių kilmės šokėja ir choreografė, gyvenanti Briuselyje. Lizos šokio studijų pradžia – „Artez“ menų institute Olandijoje. Po vienerių studijų metų Liza buvo pakviesta prisijungti prie P.A.R.T.S šokio mokyklos Belgijoje. 2016 m., po studijų P.A.R.T.S., Liza kaip atlikėja dalyvavo Mårteno Spångbergo ir Eszter Salamon kūriniuose.
Savo kūryboje Liza žaismingai žiūri į judesio choreografiją, savo darbuose neretai naudoja kryžmines nuorodas, o esamas idėjas pasitelkia naujai. Jos paskutinis darbas gali būti suvokiamas skulptūros ir šokio, formalaus ir vizualinio, abstraktaus ir meditacinio pobūdžio menų sankirtoje.
2015 m. Liza, kartu su „Auros“ šokio teatru, sukūrė choreografiją spektakliui „Klymaxless“, kuris buvo pristatytas „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Vilniuje 2016 m. bei „LitauenTanzt ’17“ festivalyje Berlyne. 2016 m. jos darbas „Commensurate“ buvo pristatytas
„Kaaistudios“ (Briuselis) ir „Vooruit“ (Gentas) kaip P.A.R.T.S baigiamųjų darbų parodos dalis. 2017 m. ji kartu su Sidney Barnes pradėjo šokio projekto „Figūros“ kūrybinį procesą. Projektas „Figūros“ bus pristatytas rezidencijoje Kauno menininkų namuose, „Kelim“ šokio centre Tel Avive bei „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Menų spaustuvėje Vilniuje. Liza yra vizituojanti dėstytoja Vilniaus dailės akademijoje bei M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje.

Sidney Barnes yra britų kilmės menininkas, kompozitorius ir šokėjas, šiuo metu gyvenantis Barselonoje. Baigęs „Arts Educational School“ menų mokyklą Londone Sidney buvo pakviestas prisijungti prie P.A.R.T.S treniruočių ciklo Belgijoje. 2016 m. Sidney kaip atlikėjas dalyvavo Eszter Salamon ir Mårteno Spångbergo performansuose.
Savo darbe Sidney daugiausia dėmesio skiria muzikai ir įsiklausymui į auditoriją. Choreografinių procesų metu Sidney ieško skirtingų būdų, kaip choreografija gali paskatinti įsiklausyti, ir atvirkščiai – kaip įsiklausymas gali įkvėpti šokiui. 2017 m. jis kartu su Liza Baliasnaja pradėjo šokio projekto „Figūros“ kūrybinį procesą. Projektas „Figūros“ bus pristatytas rezidencijoje Kauno menininkų namuose, „Kelim“ šokio centre Tel Avive bei „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje Menų spaustuvėje Vilniuje.
Šiuo metu Sidney kuria muzikinę dokumentaciją „Figūros E.P.“, kuria siekiama atrasti naujus būdus dokumentuoti bei vystyti šokio kūrinius. Šis kūrinys yra traktuojamas ne kaip muzikinė kompozicija, o greičiau kaip atminties sužadinimo mechanizmas ar tiesiog garso meno kūrinys. Sidney taip pat užsiima neperformatyviomis praktikomis ir šiuo metu asistuoja menininkui Tommo Hammikui dirbant su spaudų kolekcija „Lunar Voyage“.

Rezidencijoje Kauno menininkų namuose menininkai vystys šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Šis kūrinys – tai jau beveik metų trukmės abiejų choreografų bendradarbiavimo rezultatas. 2016 m. kūrėjai susipažino P.A.R.T.S šiuolaikinio šokio mokykloje Belgijoje, o 2017 m. menininkų duetas pradėjo spektaklio „Figūros“ kūrybinį procesą.
Spektaklio „Figūros“ premjera įvyks Kauno menininkų namuose šių metų kovo 16 d. 19 val. 

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar