Balandžio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks filmo „Nusikaltimų banga“ (angl. „Crime Wave“, 1985 m.) seansas. Šis renginys – penktoji edukacinės platformas „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis.

„Nusikaltimų banga“ – tai įstabios vaizduotės, juodojo humoro ir inovatyvių idėjų pilnas kūrinys. Šio filmo istorijos ašis – tylusis Stevenas Penny (pats filmo režisierius John Paisz), rašytojas, besistengiantis parašyti geriausią visų laikų kriminalinio kino scenarijų filmui „Nusikaltimų banga“. Vienintelė bėda – Stevenas puikiai rašo istorijų pradžias ir pabaigas, tačiau niekaip nesugeba jų išvystyti.

Jis gyvena garažo palėpėje priemiestyje, kur jo kūrybines kančias akylai stebi Kim (akt. Eva Kovacs), namo savininkų dukra. Paaiškinęs, kodėl rašo tik gatvės žibintų šviesoje, Stevenas susižavėjusiai Kim demonstruoja savo „Bolex“ kamerą, o ši stengiasi jam padėti užbaigti tą nelemtą scenarijų – tiesa, ne itin sėkmingai. Kai jau atrodo, kad filmo scenarijus niekada nebus pabaigtas, pasirodo daktaras Jolly, esą padėsiantis Stevenui išspręsti savąsias kūrybines kančias. Tačiau šis daktaras turi savų ketinimų…

Anot Geoff Pevere, „Nusikaltimų banga“ – galbūt didžiausias užmirštas Kanados kino lobis, įkvėpęs tokius postmodernistinius meta-filmus kaip Spike Jonze „Adaptacija“. Filmo metu regime Steveno filmų scenarijus, kuriuose figūruoja tokie personažai kaip Elvio Preslio imitatorius, psichotiški oro gaiviklio platintojai, rašytojas, besistengiantis užvaldyti savipagalbos knygų industriją. Pasak Pevere, šio filmo žanras – tai „prerijų postmodernizmas“, kuriame persipina B kategorijos filmų atmosfera, nuorodos į pop kultūrą ir 6-ojo dešimtmečio estetiką. Metams bėgant „Nusikaltimų banga“ įgavo kultinio filmo statusą ir pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo kaip 9-ojo dešimtmečio Vinipego nepriklausomo kino produktas.

Filmo platintojas: „The Winnipeg Film Group“.
Filmas bus rodomas anglų kalba.
Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 eur. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

„Kitas Kinas“ – tai edukacinė platforma, pristatanti ir apžvelgianti plačiai auditorijai menkai pažįstamus filmus, su jais susijusias asmenybes ir istorijas. Platformos tikslas – iš užmaršties prikelti nepelnytai apleistus filmus bei apžvelgti įdomesnes šiuolaikinio nepriklausomo kino apraiškas, skatinti žmonių domėjimąsi alternatyvia kino istorija, lavinti ne tik gerą, bet ir blogą skonį.

Bendradarbiaudamas su Kauno menininkų namais, „Kitas Kinas“ pristato pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą, kuriame bus rodomi mažai žinomi, sunkiau savo žiūrovą atrandantys kūriniai. Tokie filmai – unikalūs savo kultūriniu kontekstu, nevaržomu kūrybiškumu, nestandartiniais siužetais, o jų kūrėjai ir kūrybiniai procesai apipinti keisčiausiomis istorijomis. Peržiūrų ciklas neapsiribos vienu laikmečiu ar vietove, o jo pradžią žymės filmai iš Šiaurės Amerikos – regiono, turinčio gilias kino kūrimo ir žiūrėjimo tradicijas bei didžiulį pogrindinio kino palikimą. Šiuo ciklu „Kitas Kinas“ kviečia diskutuoti apie nepriklausomą kiną bei jo egzistavimo sąlygas šiandienos pasaulyje.

https://www.facebook.com/kitaskinas.lt
http://www.kitaskinas.lt/

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar