Menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys tęsia sausio mėnesį Kauno menininkų namuose pradėtą rezidenciją, kurios metu siekia įgyvendinti video kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį. Šių metų balandžio 24 d. 18 val. vyks KMN rezidentų rengiamos kūrybinės fotogrametrijos dirbtuvės, kurių metu bus tyrinėjamas Kaunas ir jo architektūriniai, skulptūriniai ir gamtos objektai, o užfiksuoti vaizdai papildys video kūrinį, atspindintį naują, dinamišką miestą virtualioje 3D erdvėje. Šis kūrinys bus pristatomas gegužės 11 d. KMN kartu su gyvu Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymu, renginio „Gallery Weekend Kaunas“ metu.

Dirbtuvių dalyviai pasiners į ekskursiją po Kauną, kurioje sena ir nauja, tradiciška ir šiuolaikiška, vieša ir asmeniška yra susipynę. Kūrybinėse dirbtuvėse laukiami visi. Dalyviai turi atsinešti savo fotoaparatus – tinka bet koks modelis ar kokybiškai fotografuojantis telefonas.

Dirbtuvių metu bus išbandoma sena, nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis.

Į dirbtuves prašome registruotis adresu menas@kmn.lt iki balandžio 23 d. 17 val.

Menininkų biografijos:

Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, grupių „Cooltūristės“ ir LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) narė.
Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais, kūryboje pasitelkiantis trafaretus.

Pagrindinės abiejų menininkų kūriniams būdingos raiškos priemonės: fotografija, videomedžiaga, 3D grafika ir tekstas. Kūrėjų darbuose su klasikinėmis meno formomis jungiasi technikos bei mokslo atradimai, juos dominančios temos – intymi ir vieša erdvė, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė. Tyrėjus įkvepia istorija, šiuolaikinis menas, teorija ir sentimentai.

Plačiau apie projektą „Miesto studijos” skaitykite: http://narratives.lt/2017/12/19/dalia-mikonyte-ir-adomas-zudys/
Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje personalinėje parodoje 2017m. jau pristatytos Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų studijos.

Daugiau informacijos apie kūrėjus:
www.daliamikonyte.lt
www.zudys.lt