KMN rezidencijos: My soul knows my meat is doing bad things 
Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood atviros kuratorystės projektas

Gegužės 4 d., 18 val.

Jeigu tau nepasiseka iš pradžių, galbūt nesėkmė yra tavo stilius
– Quentin Crisp

Pirmasis „My soul knows my meat is doing bad things“ renginys – paskaita-diskusija apie nesėkmės idėją YouTube platformos kontekste. Vakaro metu tyrinėsime virtualius archyvus kaip bedugnę, tamsią ir tariamai begalinę laiko ir istorijos tuštumą, vadovaujamą algoritmų-sargų ir naudotojų-kuratorių. Taipogi žvelgsime į nesėkmę kaip į vilčių nepateisinimą bei lūžio tašką šiuolaikinės visuomeninės laimės idėjos kontekste – nesugebėjimas (arba nenoras) būti laimingais atrodo vis labiau netoleruotinas savęs tobulinimo, produktyvumo ir potencialo projektų akivaizdoje.

Sugretindami vizualinę medžiagą bei tekstus, kartu keliausime skaitmeniniuose peizažuose, slysdami, krisdami, klupdami, kėblindami ir visgi nepasiekdami kelio pabaigos.
„Jaučiuosi blogai, nes juokiausi.“

Šių metų gegužės mėnesį Kauno menininkų namuose reziduos menininkai, kuratoriai Paulina Drėgvaitė (LT/JK) ir Nick Wood (JK). Rezidencijos metu menininkai KMN įkurs studiją, kurioje vystys atviros kuratorystės projektą „My soul knows my meat is doing bad things. Pasitelkdamas YouTube kaip kasdienybės ir mikro-istorijų archyvą, šis projektas tyrinėja kounter-kultūros idėjas ir kvestionuoja produktyvumo ir archyvavimo diskursą kino kuratorystės ir šiuolaikinio meno kontekste. Ieškodamas kasdienės nesėkmės, nuobodulio ir švaistymo atšvaitų YouTube platformoje, „My soul knows my meat is doing bad things“ siekia apmąstyti alternatyvas visuomenėje dominuojančioms sėkmės bei produktyvumo sistemoms.

YouTube video siužetai aprėpia viską: platformoje telpa murkiančios katės, šeimos gimtadieniai, plaukų dažymo instruktažai, kelionės į parduotuves, parodomieji produktų išpakavimai ir įvairūs kiti vaizdai. Visa tai transliuojama šalia muzikinių vaizdo klipų, oficialios archyvinės medžiagos ir tiesioginių Jungtinių Tautų posėdžių. YouTube platformoje ši medžiaga egzistuoja horizontalėje, leisdama žiūrovams betarpiškai tyrinėti daugialypes akimirkas, patirtis ir idėjas. Ši platforma – tai publiką užburiantis slapčiausių norų, išpažinčių, privačių ir viešų nesėkmių archyvas. 

„My soul knows my meat is doing bad things“ kviečia į ypatingą YouTube vakarėlį. Menininkai siūlo drauge kuruoti, tyrinėti bei nebežiūrėti instrukcinių siužetų ir begalinių kačių video vienumoje. 
https://mysoulknowsmymeat.tumblr.com/

Visi rezidencijos renginiai nemokami.

[column_break]

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar