KMN rezidencijos: My soul knows my meat is doing bad things 
Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood atviros kuratorystės projektas

Gegužės 8 d., 18 val.

Kur link, kur link nukreipti savuosius žingsnius
Idant pabėgti nuo neapykantos verpeto
Kad pabėgti nuo bedugnės, atsiveriančios prieš mane?
– J.V. Gėtė „Torquato Tasso“

Antrasis rezidencijos renginys aptaria nuobodulį, neatleistiną nesugebėjimą maksimaliai išnaudoti savo laiko, tyrinėdamas šią idėją produktyvumo ir asmeninio, neproduktyvaus laiko šantažo kontekste. Šis renginys žengia į tamsiąją Vidudienio Demono, viduramžių vienuolių laikyto neišvengiamu, erdvę. Nuobodulio jausmas patenka į nesėkmės malonumų erdvę – valandos, iššvaistytos virtualioje bedugnėje, povandeninėse istorijos srovėse, susidedančiose iš akimirkų ir gyvenimų, nepatekusių į didįjį istorinį naratyvą.

„Nuobodulys“ žvelgia į nuobodulio atšvaitus YouTube platformoje, nuo naktinių tiesioginių transliacijų iki šeimyninių išvykų į prekybos centrą ir kitų veiklų, keldamas virtualios bendruomeninės patirties klausimus. Kodėl visgi dalinamės neveiklumo, sąstingio ir nuobodulio momentais?

„Ši kova yra reali
Nesijaudink!
Tu nevienintelis kuriam būna nuobodu“

Šių metų gegužės mėnesį Kauno menininkų namuose reziduos menininkai, kuratoriai Paulina Drėgvaitė (LT/JK) ir Nick Wood (JK). Rezidencijos metu menininkai KMN įkurs studiją, kurioje vystys atviros kuratorystės projektą „My soul knows my meat is doing bad things. Pasitelkdamas YouTube kaip kasdienybės ir mikro-istorijų archyvą, šis projektas tyrinėja kounter-kultūros idėjas ir kvestionuoja produktyvumo ir archyvavimo diskursą kino kuratorystės ir šiuolaikinio meno kontekste. Ieškodamas kasdienės nesėkmės, nuobodulio ir švaistymo atšvaitų YouTube platformoje, „My soul knows my meat is doing bad things“ siekia apmąstyti alternatyvas visuomenėje dominuojančioms sėkmės bei produktyvumo sistemoms.

YouTube video siužetai aprėpia viską: platformoje telpa murkiančios katės, šeimos gimtadieniai, plaukų dažymo instruktažai, kelionės į parduotuves, parodomieji produktų išpakavimai ir įvairūs kiti vaizdai. Visa tai transliuojama šalia muzikinių vaizdo klipų, oficialios archyvinės medžiagos ir tiesioginių Jungtinių Tautų posėdžių. YouTube platformoje ši medžiaga egzistuoja horizontalėje, leisdama žiūrovams betarpiškai tyrinėti daugialypes akimirkas, patirtis ir idėjas. Ši platforma – tai publiką užburiantis slapčiausių norų, išpažinčių, privačių ir viešų nesėkmių archyvas. 

„My soul knows my meat is doing bad things“ kviečia į ypatingą YouTube vakarėlį. Menininkai siūlo drauge kuruoti, tyrinėti bei nebežiūrėti instrukcinių siužetų ir begalinių kačių video vienumoje. 
https://mysoulknowsmymeat.tumblr.com/

Visi rezidencijos renginiai nemokami.

[column_break]

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar