Šių metų gegužės 10 – 13 dienomis vyks jau trečiasis „Gallery Weekend Kaunas“ renginys, kurio kontekste Kauno menininkų namuose bus surengta intensyvi, įvairi renginių programa, pristatanti paskutinių šio pavasario KMN rezidentų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio bei Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood projektus, taip pat kviečianti į KMN svečių, šiuolaikinio meno ir teorijos knygyno „Six chairs books“ skaitymus, zinų pikniką ir YouTube vakarėlį.

 Tęstiniu tampantis galerijų savaitgalis miestiečius ir miesto svečius sukviečia į tiek galerines, tiek netikėtas erdves viso savaitgalio metu. Veikiantis kaip globalios iniciatyvos, vienijančios daugybę pasaulio miestų, dalis, „Gallery Weekend Kaunas“ – vienas pirmųjų tokio pobūdžio įvykių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Renginių programos pradžią KMN žymės menininkų D. Mikonytės ir A. Žudžio video kūrinio „Kauno studija“ pristatymas kartu su gyvu Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymu gegužės 11 d., 20.30 val. Sausio ir balandžio mėnesiais KMN rezidavusių menininkų video kūrinys – unikalus žvilgsnis į išskirtinį Kauno modernizmą bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalis, 3D erdvėje sukurianti naują, dinamišką miestą bei kviečianti iš naujo susipažinti su pažįstamais miesto objektais. Kūrinys buvo kuriamas pasitelkiant fotogrametrijos metodą, kuomet fotografijos ir kompiuterinių technologijų priemonėmis iš plokštuminio vaizdo atkuriamas virtualus trijų dimensijų objektas. „Pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus perkeliant, „sukabinant“ vieną su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurreali miesto perspektyva, kuri ne tik perkuria urbanistinį peizažą, bet ir užbėga realybei už akių,“ teigia menininkai.
Prie menininkų projekto „Kauno studija” realizavimo prisidėjo iniciatyva „Ekskursas“ bei architektūros fotografas Lukas Mykolaitis, taip pat buvo surengtos kūrybinės fotogrametrijos dirbtuvės, kurių dalyvių užfiksuoti Kauno miesto fragmentai tapo „Kauno studijos” video kūrinio dalimi. Penktadienį „Kauno studija“ bus pristatoma su gyvu projekto maršrutų ir žemėlapių kūrėjo kompozitoriaus P. D. Meižio pasirodymu. Nespėjus susipažinti su kūriniu „Gallery Weekend Kaunas“ metu, jį galima pamatyti iki šių metų gegužės 18 d., 11 – 19 val.

 

Šeštadienio renginiai įsikurs žaliuojančioje KMN terasoje ir kvies skaityti bei bendrauti atvirame ore. 13 – 16 val. vyks sugrįžtantis zinų piknikas, renginio dalyviams siūlysiantis vartyti, dalintis ir diskutuoti apie šią nepriklausomą leidybinę formą. Atmosferą kurs dueto „Kambariniai augalai“ muzikinės selekcijos ir iš geležinkelio stoties į Putvinskio gatvę atsikrausčiusio „Ridiko“ falafeliai, o zinų kolekcijomis dalinsis „Kitokia grafika“, aktyvistės, mobilaus infošopo „Kukuma“ atstovės Rasa Kavaliauskaitė ir Elena Švilpė bei socialinis centras „Emma“.

 

Šeštadienį taip pat vyks KMN svečių, rezidentų šiuolaikinio meno ir teorijos knygyno „Six chairs books“ atvira skaitymo grupė „Clap when you want to!” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja. Dukart per mėnesį vykstanti skaitymo grupė šįsyk kviečia permąstyti santykius tarp kūniškumo ir jausmingumo. Šioje sesijoje somatinių praktikų pratimai dalinsis erdve su vaizdiniai iš Mario Perniolos, Vilemo Flusserio ir Louis‘o Beco tekstų. „Praktikuosime teorijos ir galimų praktikų susipynimus, kuriuose fikcija varstys tikrovę ir nepastebimai ją keis“, intriguoja skaitymų organizatorės. Dalyviai kviečiami registruotis info@sixchairsbooks.lt bei atvykti su patogia, judesių nevaržančia apranga.

 

„Gallery Weekend Kaunas“ programa finišuos sekmadienį, gegužės 13 d., KMN rezidentų Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood atviros kuratorystės projekto „My soul knows my meat is doing bad things“ Youtube medžiaga iliustruotoje paskaitoje-diskusijoje „Švaistymas“ bei YoutTube vakarėlyje „Geri dalykai nutinka, kai palieku namus“. Renginių pradžia – 17 val. Projektas „My soul knows my meat is doing bad things“ tyrinėja kounter-kultūros idėjas ir kvestionuoja produktyvumo ir archyvavimo diskursą šiuolaikinio meno bei kino kuratorystės kontekste.
Ieškodami kasdienės nesėkmės, nuobodulio ir švaistymo atšvaitų YouTube platformoje, menininkai siekia apmąstyti alternatyvas visuomenėje dominuojančioms sėkmės bei produktyvumo sistemoms. YouTube video siužetai aprėpia viską: platformoje telpa murkiančios katės, šeimos gimtadieniai, plaukų dažymo instruktažai, kelionės į parduotuves, parodomieji produktų išpakavimai ir įvairūs kiti vaizdai. Visa tai transliuojama šalia muzikinių vaizdo klipų, oficialios archyvinės medžiagos ir tiesioginių Jungtinių Tautų posėdžių. YouTube platformoje ši medžiaga egzistuoja horizontalėje, leisdama žiūrovams betarpiškai tyrinėti daugialypes akimirkas, patirtis ir idėjas. Ši platforma – tai publiką užburiantis slapčiausių norų, išpažinčių, privačių ir viešų nesėkmių archyvas.

 

[column_break]

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar