text that describes this image

Šių metų sausio ir balandžio mėnesiais Kauno menininkų namuose rezidavo lietuvių kūrėjai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Rezidencijos metu menininkai siekė įgyvendinti vaizdinį kūrinį „Kauno studija“ – komplimentą unikaliam Kauno modernizmui ir tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį. Šis kūrinys bus pristatomas KMN gegužės 11 d. 20.30 val. kartu su gyvu Pijaus Džiugo Meižio (Münpauzn) pasirodymu renginio „Gallery Weekend Kaunas“ metu. 

Rezidencijos metu buvo tyrinėjamas Kaunas ir jo architektūriniai, skulptūriniai bei gamtos objektai, o užfiksuoti vaizdai papildė vaizdinį kūrinį, atspindintį naują, dinamišką miestą virtualiojoje 3D erdvėje. Prie menininkų projekto „Kauno studija” realizavimo prisidėjo iniciatyva „Ekskursas“ ir architektūros fotografas Lukas Mykolaitis, taip pat buvo surengtos kūrybinės fotogrametrijos dirbtuvės, kurių dalyvių užfiksuoti Kauno miesto fragmentai tapo „Kauno studijos” vaizdinio kūrinio dalimi.

Tęstiniame projekte „Miesto studijos“ fotogrametrijos raišką pasitelkiantys menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys į kiekvieną tiriamą miestą ar regioną stengiasi pažiūrėti asmeniškai. Pasak menininkų, jie kuria „daugiasluoksnį kiekvieno miesto maršrutą ir virtualųjį žemėlapį, kuris kur kas didesnis nei reali miestų teritorija ar ją atkuriančių technologijų galimybės. Mūsų kuriama erdvė – technologiškai kintantis ir tąsus miestas. Nesistengiame sukurti vientisos erdvės – ji sutrūkinėjusi ir pabirusi, kaip ir mūsų tapatybės. Žemėlapis nebūtinai yra tik realybės atvaizdas, tai ir jos kūrimo priemonė. Pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus perkeliant, sukabinant vieną su kitu susidaro keista, vaiduokliška ir siurreali miesto perspektyva, kuri ne tik perkuria urbanistinį peizažą, bet ir užbėga realybei už akių“.

„Kauno studija“ veiks iki gegužės 18 d. 11–19 val.

Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje personalinėje parodoje 2017 m. jau pristatytos Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų studijos.
Plačiau apie projektą „Miesto studijos” skaitykite

Apie menininkus:
Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, grupių „Cooltūristės“ ir LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga) narė.
Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais, kūryboje pasitelkiantis trafaretus.

Pagrindinės abiejų menininkų kūriniams būdingos raiškos priemonės: fotografija, videomedžiaga, 3D grafika ir tekstas. Kūrėjų darbuose su klasikinėmis meno formomis jungiasi technikos ir mokslo atradimai, juos dominančios temos – intymi ir vieša erdvė, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė. Tyrėjus įkvepia istorija, šiuolaikinis menas, teorija ir sentimentai.

Daugiau informacijos apie kūrėjus:
www.daliamikonyte.lt
www.zudys.lt

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar