Gallery Weekend Kaunas metu, šeštadienį, gegužės 12 d. 15 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs boooks” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja kviečia į ŠEŠTĄJĄ dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją.

Šioje sesijoje – READING EXTENDED – dalyviai kviečiami susidurti su tekstais bei kūnais bendroje erdvėje ir permąstyti santykius tarp kūniškumo ir jausmingumo. Siekiant destabilizuoti mūsų griaučių ir raumenų efektyvumą, šioje sesijoje somatinių praktikų pratimai dalinsis erdve su vaizdiniais iš Mario Perniolos ir Supervert tekstų. Praktikuosime teorijos ir galimų praktiktų susipynimus, kuriuose – fikcija varstys tikrovę ir nepastebimai ją keis. Pasitelkiant rašytinio žodžio poetiką, mėginsime prisiartinti odos porėtumą, ištirpdyti ribas tarp vidinių ir išorinių, intymių ir erotinių, abstrakčių ir konkrečių sensancijų.

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskaitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai.

ŠEŠTOJO SUSITIKIMO FIZINĖS PRAKTIKOS: kvėpavimo pratimai; lietimo ir buvimo liečiamu pratimai (aka hands on)

ŠEŠTOJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: Mario Perniola „5. Becoming Extraneous Clothing” iš knygos „The Sex Appeal of the Inorganic” (Continuum, 2004), Supervert „Extraterrestrial Sex Fetish” (ištrauka TBA)

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; esant geram orui, skaitysime KMN terasose. Dalyvius kviečiame atvykti su patogia, judesių nevaržančia apranga. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais.

CLAP IF YOU WANT TO! SEPTINTOJI skaitymo grupės sesija numatoma ketvirtadienį, gegužės 31 d. 18:00-20:00 knygyne (KMN). Svečio sesija. Skaitiniai bus patikslinti artimiausiu metu.