KMN rezidencijos: My soul knows my meat is doing bad things 
Paulinos Drėgvaitės ir Nick Wood atviros kuratorystės projektas

Gegužės 13 d., 17 val.
(šis renginys yra „Gallery Weekend Kaunas” dalis)

Koks interneto švaistymas, padarau ištisos valandos transliaciją ir niekas neateina.
– busykitty

Paskutinis rezidencijos renginys – YouTube prezentacija ir diskusija – yra įkvėptas to, kas lieka paraštėse. Tiek nuobodulys, tiek nesėkmė yra švaistymo atspindžiai – ir atvirkščiai. YouTube algoritmas mus įtraukia, amžinai manipuliuodamas mūsų dėmesiu, naviguodamas jį vaizdinių sūkuryje. Galbūt tai tariamas produktyvumo, užimtumo šaltinis, visuotinai apšviečiantis mus nuo sriubos receptų ir fitneso instruktažų iki universiteto lygio paskaitų ir plaukimo pamokų… tačiau kaip galime išmokti džiaugtis švaistymo malonumais? Kaip galime tyrinėti trajektorijas, nepasiduodančias sėkmės ir užimtumo retorikai?

Viena kertinių šio renginio ašių – pastišo mintis, aprėpianti tiek archyvo, tiek imitacijos sąvokas ir suteikianti galimybę iš arčiau pažvelgti į kūrybinio originalumo idėją nematomo kolektyvo/publikos kontekste. Atsitiktinai įkrauti siužetai, bandomieji video, tariamai nesuprastas viešosios erdvės laukas – YouTube savyje talpina kasdienybės atliekas. Pro jas patenkame išskirtinį Anti-Archyvą, reprezentuojantį viską, kas sudaro mūsų būties pagrindą, tačiau ko matyti nenorime.

„Palikite komentarą ir pasakykite man, ką turėčiau daryti su savo gimtadieniu vakarėlyje. Ačiū.“

Šių metų gegužės mėnesį Kauno menininkų namuose reziduos menininkai, kuratoriai Paulina Drėgvaitė (LT/JK) ir Nick Wood (JK). Rezidencijos metu menininkai KMN įkurs studiją, kurioje vystys atviros kuratorystės projektą „My soul knows my meat is doing bad things. Pasitelkdamas YouTube kaip kasdienybės ir mikro-istorijų archyvą, šis projektas tyrinėja kounter-kultūros idėjas ir kvestionuoja produktyvumo ir archyvavimo diskursą kino kuratorystės ir šiuolaikinio meno kontekste. Ieškodamas kasdienės nesėkmės, nuobodulio ir švaistymo atšvaitų YouTube platformoje, „My soul knows my meat is doing bad things“ siekia apmąstyti alternatyvas visuomenėje dominuojančioms sėkmės bei produktyvumo sistemoms.

YouTube video siužetai aprėpia viską: platformoje telpa murkiančios katės, šeimos gimtadieniai, plaukų dažymo instruktažai, kelionės į parduotuves, parodomieji produktų išpakavimai ir įvairūs kiti vaizdai. Visa tai transliuojama šalia muzikinių vaizdo klipų, oficialios archyvinės medžiagos ir tiesioginių Jungtinių Tautų posėdžių. YouTube platformoje ši medžiaga egzistuoja horizontalėje, leisdama žiūrovams betarpiškai tyrinėti daugialypes akimirkas, patirtis ir idėjas. Ši platforma – tai publiką užburiantis slapčiausių norų, išpažinčių, privačių ir viešų nesėkmių archyvas. 

„My soul knows my meat is doing bad things“ kviečia į ypatingą YouTube vakarėlį. Menininkai siūlo drauge kuruoti, tyrinėti bei nebežiūrėti instrukcinių siužetų ir begalinių kačių video vienumoje. 
https://mysoulknowsmymeat.tumblr.com/

Visi rezidencijos renginiai nemokami.

[column_break]

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar