Gegužės 24 d., 19 val. Kauno menininkų namuose vyks dailininko Artūro Šlipavičiaus-Šlipo ir saksofoninko Vytauto Labučio projekto „Haruspicija“ pasirodymas. 

„Haruspicija“ – tapybos, muzikos ir video meno performansas A. Šlipavičiaus sukurtų paveikslų tematika, atskleidžiantis vidinį šių kūrinių skambesį. Savo avangardiniais performansais duetas klausytojus visame pasaulyje stebina jau 30 metų, tačiau niekada nesikartoja. Anot menininkų, „Haruspicija – gyvas organizmas, kuris ne vakar ar rytoj, o čia ir dabar. Muzikos žanras – neapibrėžiamas, o pats pasirodymas labiau tinka naujojo-avangardinio teatro vizijai“.

Pasak A. Šlipavičiaus, „etruskų žynys Haruspikas, pasitelkęs dangaus žvaigždes ir laukinių žvėrių vidurius, burdavo savo genčiai ateitį – ar bus geras derlius, ar metai bus vaisingi, ar nebus karų. Visi muzikos instrumentai, kuriuos jis naudodavo per apeigas, buvo vadinami haruspikais. Ši idėja man labai patiko, tad ėmiausi ją plėtoti. Juk mes grojame ne tik įprastais instrumentais, bet ir viskuo, kas tuo metu yra šalia mūsų, – viskas skamba ir dalyvauja rituale, todėl ir pavadinimas „Haruspicija“ čia labai tinka.“

Į Kauną projektas sugrįžta po ilgos pertraukos ir žada menines muzikines burtų apeigas.

Koncerto bilieto kaina – 6 € (moksleiviams, studentams, senjorams – 4 € ). Bilietus galite įsigyti renginio vietoje ir visose TIKETA kasose.

Apie atlikėjus
Dailininko Artūro Šlipavičiaus – Šlipo biografijoje gausu tapybos parodų užsienyje ir Lietuvoje ir įvairiausių muzikinių projektų. Dailininkas gimė 1962 metais Vilniuje. Dailininką dainos ir aliejinių dažų kvapas menininką lydėjo nuo pat ankstyvosios vaikystės. A. Šlipavičius tapė akvarele, aliejiniais dažais, grojo gitara ir kūrė balades. Ilgą laiką dailininkas svajojo kurti muziką savo paveikslams, kolekcionavo pasaulio muzikos instrumentus ir pats juos kūrė. 1987 metais Vilniuje įvyko pirmoji dailininko tapybos – muzikos paroda, kurioje skambėjo muzika, sukurta kartu su džiazo muzikantu Vytautu Labučiu, o po pusės metų buvo įkurta avangardinės muzikos grupė “IR VISA TAI KAS YRA GRAŽU YRA GRAŽU”. 1988 m. įvyko dar vienas tapybos – muzikos projektas, po to dar vienas, ir dar. Menininkas teigia trokštantis sukurti naująjį Meno Pasaulį, kuriame visi menai yra lygus ir vienodai svarbūs.

Vytautas Labutis, kaip ir daugelis Lietuvos džiazo žvaigždžių, muzikanto kelią pradėjo nuo akordeono Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje, o groti saksofonu ir džiazo improvizacijų mokėsi pas V. Čekasiną. Po sėkmingo debiuto 1982 metais su legendiniu P. Vyšniausko kvartetu Birštono džiazo festivalyje V. Labutis koncertavo bemaž visoje Europoje, taip pat Amerikoje (“Ford Montreux Jazz Festival” Detroite), Australijoje, Azijoje (Kinijos, Indijos džiazo festivaliuose). Jis – įvairiapusis muzikas: savitas improvizatorius, pedagogas, atlikėjas daugiainstrumentininkas, taip pat nuolatinis grupių lyderis, tarsi savotiška Lietuvos džiazo įvykių ašis. V. Labutis atlieka akademinę muziką, dalyvauja performansuose, groja indų muzikos ansamblyje, su simfoniniu orkestru, šiuolaikinės kamerinės muzikos kolektyvais, rašo muziką kinui ir teatrui. Tarsi protestuodamas prieš muzikos rutiną, jis dažnai išsivaduoja iš įprastų džiazo rėmų ir nustebina netikėta menine išraiška.