Kauno komiksų rezidencijos kvietimu šių metų gegužės mėnesį Kaune gyvena ir kuria menininkė iš Estijos Liisa Kruusmägi. Visą mėnesį komiksų autorė lanko įvairias Kauno vietas ir kuria istoriją, įkvėptą vietos architektūros, gamtos bei žmonių. Gegužės 30 d. 18.30 val. Kauno menininkų namuose vyks kūrėjos parodos atidarymas ir rezidencijos metu sukurto bei „Kitokios Grafikos” studijoje rizografijos būdu atspausdinto zino (nedidelės apimties mažo tiražo leidinio) pristatymas. Po parodos atidarymo vyks pokalbis su menininke, kurį ves Kauno technologijos universiteto lektorius Jamesas McGeeveris, dalyvaujantis įvairiuose bendruomenes įtraukiančiuose kultūriniuose projektuose.

Šis renginys yra KMN kultūros informacijos centrą lydinčių renginių ciklo dalis. KMN kultūrinės informacijos centras (infocentras) – nauja, 2018 m. pradedanti veikti platforma, užsiimsianti kultūrinių reiškinių bei meno informacijos sklaida ir koordinavimu Kauno mieste. Atliepiant Kauno kultūros strategiją, infocentro veikla siekiama ne tik skatinti miesto gyventojų ir jo svečių įsitraukimą bei domėjimąsi Kauno miesto bei regiono kultūros ir kūrybinių industrijų žemėlapiu, bet ir gerinti, skatinti komunikaciją tarp vietinių kultūros operatorių, keitimąsi patirtimi ir resursais.

Be šio projekto gegužės 16 d. L. Kruusmägi kvietė kauniečius į atviras kūrybines komiksų dirbtuves. Dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairius piešimo žaidimus ir eksperimentus, kuriuos kūrėja naudoja dirbtuvėse Estijoje, vedamose kartu su menininkų kolektyvu MUST JOON.

Liisa Kruusmägi yra menininkė iš Estijos, dirbanti tapybos, iliustracijos ir komiksų srityse. Pagrindinis kūrėjos įkvėpimo šaltinis – kelionės. Keliaudama po visą pasaulį L. Kruusmägi dalyvauja parodose ir įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose, kurie neapsiriboja tik iliustracija – ji taip pat kuria performansus, animaciją ir skulptūras.

Paroda veiks iki birželio 13 d.

Liisa Kruusmägi darbų portfolio
MUST JOON veikla

Renginį pristato: Kitokia Grafika
Daugiau apie KMN infocentrą

Kauno komiksų rezidenciją 2018 m. remia Nordic Culture Point programa.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar