Šių metų birželio 4 d. 20 val. Kauno menininkų namuose vyks pirmojo Yumiko Yoshimoto, Arno Mikalkėno ir Gailės Griciūtės albumo „Yoshimoto/Griciute/Mikalkenas“ pristatymo koncertas.

Laisvosios improvizacijos trio:
Yumiko Yoshimoto — elektrinė gitara
Arnas Mikalkėnas — būgnai
Gailė Griciūtė — preparuotas pianinas

Albumo paklausyti galima čia

Apie atlikėjus

Yumiko Yoshimoto gimė ir gyvena Tokijuje, Japonijoje. Karjeros pradžioje menininkė muzikavo roko grupėse, o 2006 m. prisijungė prie vizualinių menų atstovo Higuma Haruo Echigo Tsumari meno trienalėje. Nuo tada Y. Yoshimoto yra bendradarbiavusi su daugybe muzikantų ir interdisciplininių menų atstovų, pvz. Masuda Naoyuki, Manjome Jun, Karimata Michio, Hata Makiko, Ueno Yuji ir Chino Shuichi. Y. Yoshimoto groja grupėse „Aun no Kakokyu“, „Iammtarra“ ir „Tochukaso“, tuo pačiu akcentuodama solinę improvizaciją.

Gailė Griciūtė – pianistė, kompozitorė ir garso menininkė, gyvenanti Lietuvoje. G. Griciūtė studijavo Sibelijaus muzikos akademijoje Suomijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat yra dalyvavusi įvairiuose garso meno projektuose, improvizacinės muzikos festivaliuose ir renginiuose Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Japonijoje, Butano karalystėje ir Lietuvoje. Savo pianistės ir kompozitorės veikloje menininkė plėtoja muzikinės indeterminacijos idėją, naudodama improvizaciją kaip kompozicinę techniką, kvestionuodama, sluoksniuodama ir pindama garsus, mintis ir požiūrius tarpusavyje. Šiuo metu G. Griciūtė intensyviai dirba kartu su Vokietijoje gyvenančia menininke Thuy-Han Nguyen-Chi. Kartu su šiuolaikinės meninės muzikos ansambliu „Varjo“ G. Griciūtė yra koncertavusi Tokijuje, Berlyne, Londone ir Helsinkyje, o gyvendama Butano karalystėje menininkė subūrė laisvosios improvizacijos grupę „Driklam Namza“.

Arno Mikalkėno karjeros pradžia – klasikinio akordeono, dirigavimo ir džiazo fortepijono studijose Juozo Gruodžio konservatorijoje bei Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje. Šiuo metu A. Mikalkėnas dėsto šiose institucijose. Muzikantas – vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, veikiantis kaip ansamblio vadovas, kompozitorius ir neseniai pradėjęs veikti teatro ir performansų meno muzikos sferose.

Dalyvavimas koncerte nemokamas.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar