Birželio 21 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su videomenininke ir kuratore Gerda Paliušytė kviečia į SEPTINTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje kalbėsime apie tai, kaip keičiasi istorijos apie juodoadožių patirtis jas pasakojant juodiesiems, taip pat – kas bendro tarp Twin Peaks’o ir hip-hopo bei kodėl 2016-uosius televizijoje būtų galima įvardinti afro-pesimizmo metais.

2016 m. žiniasklaidoje neretai vadinami juodaodžių kultūros renesansu televizijoje. Populiaraus ir kritikų išgirto televizijos serialo-siurrealios komedijos „Atlanta” (2016 – iki dabar) autorius ir pagrindinis aktorius afroamerikietis Donaldas Gloveris viename iš interviu pamini, kad jo tikslas kuriant serialą buvo „parodyti baltiesiems, kad jie nežino visko apie juodųjų kultūrą”. Pokalbyje su „The New Yorker“ žurnalu Gloveris prisimena pirminį televizijos kanalo „FX“ siūlymą apgyvendinti narkotikų prekeivių personažą itin skurdžiame būste. Pasak jo – „tai išgirdus mūsų (afroamerikiečių serialo kūrėjų) reakcija buvo: bet juk jis – narkotikų prekeivis, taigi turi užtektinai pinigų gyventi įprastuose namuose”. Gloverio teigimu, kuriant Atlantą, kai kurie dalykai buvo tokie subtilūs ir juodi, kad juos galėjo suprasti tik serialo kūrybinė grupė.

Įkvėptos „Laukinės gamtos” (Monikos Janulevičiūtės ir Monikos Kalinauskaitės grafinė novelė) posakio, jog „Negalėdami skaityti kūnų, neperskabitysime kygų“, tikime, kad šios skaitymo grupės siūloma kūnų skaitymo praktika metodologiškai pasitarnaus išmėginant naujas tekstų skaitymo praktikas. Šiai skaitymo grupei rūpi feminizmo praktikos ir jų palikimas, tai, kas komiška ar kosmiška, bei tarprūšinė priklausomybė, kurią akylai tyrinėja kultūros teorijos, biologijos, feministinių tiksliųjų mokslų ir technologijų mąstytojai.

SEPTINTOJO SUSITIKIMO SKAITINIAI: „Donald Glover Can’t Save You” – Tado Friend’o straipsnis apie Donaldą Gloverį žurnale „The New Yorker” (2018 m. kovo 5 d. nr.); Franko B. Wildersono „Red, White & Black: Cinema and the Structure of U.S. Antagonisms” (Duke University Press Books, 2010); Ta Nehishi Paul Coates „Between the world and me” (Spiegel and Grau, 2015).

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.

Sesija vyks knygyne (Six chairs booksKauno Menininkų Namai/ V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais.

CLAP IF YOU WANT TO!

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar