Šeštadienį, birželio 30 d., 11.00 – 16.30 val. Kauno menininkų namai kviečia vaikus ir suaugusiuosius į šeštadienį su muzika – į multiinstrumentalisto Hannes Heyne (Vokietija) vedamas etninių instrumentų ir žaidimų dirbtuves. 

Kaina:
Pirma dirbtuvių dalis: 10 EUR
Antra dirbtuvių dalis: 15 EUR
Registracija iki birželio 28 d. – menas@kmn.lt

Hannes Heyne į muziką žvelgia kaip į neatskiriamą buvimo pasaulyje dalį. H. Heyne – diplomuotas hidrologas, garso tyrėjas ir instrumentų gamintojas, kuriantis metodus, padedančius žmonėms patirti muziką kaip esminį peną bei dirbantis muzikinės ekologijos, tarpdisciplininės muzikos mokymo, mokslo, meno ir tarpkultūrinio supratimo srityse, taip pat rengiantis tarptautinius projektus, festivalius, stovyklas ir garso objektus. H. Heyne taip pat įkūrė „ KlangHütte“ projektą Dresdene, Vokietijoje.

Daugiau apie projektą

11.00 – 12.30 val. Pirmoji dirbtuvių dalis: žaismingas susipažinimas su ypatingais ir netradiciniais instrumentais

Pirmojoje dirbtuvių dalyje laukia susipažinimas su unikaliais, skirtingos kilmės instrumentais kaip didžeridū, turndunu (Australija), vandens būgnu, „dardančiu plaustu“, kalimba (Afrika), gopičandu, anklungu, bawu, litofonu (Azija), bambukiniu įpjovos būgnu, erelio meilės fleita (Amerika) ir kitais, tarp kurių – paties Hannes Heyne sukurti instrumentai. Jautriai tyrinėjant, žaidžiant ir improvizuojant bus grojama daugiau kaip 30 instrumentų. Į dirbtuves taip pat įsitrauks dalyvių popietės metu pagaminti instrumentai.

Išankstinės žinios ar patirtis muzikos srityje nebūtinos. Dirbtuvės rekomenduojamos suaugusiems ir vaikams nuo 8 m. Dalyvių kiekis ribotas, dalyvavimo kaina – 10 EUR. 

14.00 – 16.30 val. Antroji dirbtuvių dalis: įvairių kultūrų instrumentų gamyba

Dirbtuvių pradžioje bus gaminamos garso lazdelės iš medžių šakų, skirtos įvairiausiems žaidimams: žongliravimui, mėtymui, balansavimui, teatrui, ritmikai ir kitoms fantazijoms. Pagal savo amžių ir įgūdžius dalyviai gali rinktis, kokį instrumentą norėtų pagaminti: „vabzdžio balsą“, turnduną, „čarškantį ritinį“, „niūniuojančią lėkštę“, gremžtuką, Pano fleitą, okariną, sulenktą metalofoną, kazu, žvangutį ar kitą. Visus instrumentus, pagamintus iš medžio ir bambuko, sieja striprus ryšys su gamta tiek sudėtimi, tiek garsu. Šis procesas – akustinės ekologijos praktika, o savos gamybos instrumentai tarpusavyje suskambės mažame eko-koncerte.

Išankstinės žinios ar patirtis muzikos srityje nebūtinos. Dirbtuvės rekomenduojamos suaugusiems ir vaikams nuo 8 m. Dalyvių kiekis ribotas, dalyvavimo kaina – 15 EUR (+1 EUR už medžiagas savos gamybos instrumentams). 

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar