Atidariusi lauko kino sezoną, edukacinė platforma „Kitas Kinas“ tęsia pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą ir pristato amerikiečių režisieriaus Rogerio Cormano filmą „Kibiras kraujo“ (angl. k. „A Bucket of Blood“, 1959 m., 66 min). Tai – kultinė juodoji siaubo komedija, satyriškai žvelgianti į meną, bitnikų judėjimą ir jauno vaikino pastangas užsitarnauti genialaus menininko reputaciją: netyčia nužudęs savo namo valdytojos katę, jis paslepia įkalčius šios kūną padengdamas moliu. Išsyk išgarsėjęs, netikėtas menininkas susiduria su spaudimu sukurti kuo daugiau panašių skulptūrų, tad toliau kaupia medžiagą savo kūriniams. 

Pagrindinį vaidmenį filme atlieka Dickas Milleris, vėliau išgarsėjęs legendinio „Gremlinų“ (angl. k. „Gremlins“) režisieriaus Joe Dante filmuose, vaidinantis Walterį Paisley, užguitą, beveik nepastebimą indų plovėją dirbantį elitinėje bitnikų susitikimų vietoje – kavinėje „The Yellow Door“. Nors vargšas Walteris pats norėtų būti menininku, šiai svajonei, regis, nelemta išsipildyti – taip atrodo kas vakarą iš jo besijuokiantiems juodai apsirengusiems kavinės lankytojams.

Viskas pasikeičia po incidento su kate. Nužudytos savo šeimininkės katės skulptūrą Walteris pavadina paprastai – „Negyva katė“ – ir išsyk yra pripažįstamas kaip tikras menininkas, mikro-genijus, naujojo realizmo atstovas, negailestingai žvelgęs mirčiai į akis. Tolesniems kūriniams kačių aplink nebesimato, tačiau žmonių šalia – nors vežimu vežk.

Šio filmo biudžetas buvo juokingai mažas, apie 50 000 dolerių, jo filmavimas užtruko penkias dienas. „Aš ir Chuckas Griffithas filmo scenarijų sukūrėme eidami nuo vienos bitnikų kavinės iki kitos penktadienio naktį Sunset strip, ir paskutinis mūsų kelionės taškas buvo apie 2 valandą nakties tokioje kavinėje, kurioje mūsų draugė Sally Kellerman, besistengianti būti aktore, dirbo padavėja. Ji uždarė kavinę, mes trise prisėdome ir kartu sugalvojome filmo finalą,“ apie filmo kūrimą interviu pasakojo R. Cormanas, dažnai vadinamas „pop kino“ popiežiumi. Didžiosios Britanijos kino žurnalas „Sight & Sound“ šį filmą vadina geriausiu R. Cormano, vėliau sukūrusio tokius siaubo perlus kaip „The Little Shop of Horrors“ ir „Death Race 2000“, darbu.

Filmai bus rodomas anglų kalba.
Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 EUR. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

„Kitas Kinas“ – tai edukacinė platforma, pristatanti ir apžvelgianti plačiai auditorijai menkai pažįstamus filmus, su jais susijusias asmenybes ir istorijas. Platformos tikslas – iš užmaršties prikelti nepelnytai apleistus filmus bei apžvelgti įdomesnes šiuolaikinio nepriklausomo kino apraiškas, skatinti žmonių domėjimąsi alternatyvia kino istorija, lavinti ne tik gerą, bet ir blogą skonį.

Bendradarbiaudamas su Kauno menininkų namais, „Kitas Kinas“ pristato pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą, kuriame bus rodomi mažai žinomi, sunkiau savo žiūrovą atrandantys kūriniai. Tokie filmai – unikalūs savo kultūriniu kontekstu, nevaržomu kūrybiškumu, nestandartiniais siužetais, o jų kūrėjai ir kūrybiniai procesai apipinti keisčiausiomis istorijomis. Peržiūrų ciklas neapsiribos vienu laikmečiu ar vietove, o jo pradžią žymės filmai iš Šiaurės Amerikos – regiono, turinčio gilias kino kūrimo ir žiūrėjimo tradicijas bei didžiulį pogrindinio kino palikimą. Šiuo ciklu „Kitas Kinas“ kviečia diskutuoti apie nepriklausomą kiną bei jo egzistavimo sąlygas šiandienos pasaulyje.

https://www.facebook.com/kitaskinas.lt
http://www.kitaskinas.lt/