DAIKTASVIETA. Performatyvi diskusija apie Įkūnytą erdvę už Kauno menininkų namų su Vaida Stepanovaite, nomadiškos projektų erdvės Kabinetas kuratore.

– Sveiki atvykę į Kauno menininkų namų vidinį kiemelį. Šis bevardis žaliasis taškas kartais veikia kaip erdvė trumpalaikiams susibūrimams, kuri renginio metu bus išbandyta kaip Daiktasvieta; turint omenyje senąją Daikto [Thing] kaip susirinkimo vietos sampratą, Marco Augé mintis apie sąvokas ‘non-place’ ir ‘space’, bei naudojant atviras Platz kaip erdvės, vietos, patalpos, aikštės reikšmes, kurios matomos ir pavadinime Dingplatz (tiesioginiu vertimu – Thingplace ar Daiktasvieta).

Juokaujant apie taip dažnai sutinkamą performatyvios paskaitos renginio formatą, ši performatyvi diskusija numatyta kaip renginys renginyje ar procesas procese, bandant permąstyti galios santykį nuo įvykio steigėjo iki dalyvio iki pačios erdvės.

Šis renginys kuriamas atsiliepiant į Kauno menininkų namų kvietimą pasidalinti darbinėmis pastarųjų metų patirtimis dalyvaujant meno projektuose Europoje; ir visa tai glaudžiai susiejant su tęstiniu tyrimu apie Įkūnytą erdvę, atliekamą Vaidos kuruojamos nomadiškos projektų erdvės.

Renginys yra KMN rezidencijų programą lydinčių renginių ciklo dalis. 2018 metais pradėjusi veikti KMN rezidencijų programa, skirta pristatyti aktualius šiuolaikinius menininkus, kuratorius, kultūrinio lauko tyrinėtojus, veikiančius Lietuvoje ir užsienyje, Kauno miesto gyventojams ir svečiams. Programa siekiama skatinti tarpkultūrinį, tarpinstitucinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams rezidavimo metu susipažinti su istoriniu ir kultūriniu miesto kontekstu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno lauko operatoriais bei vietos bendruomenėmis.

Vaida Stepanovaitė yra kuratorė, vadybininkė ir prodiuserė, gyvenanti tarp Lietuvos ir Vokietijos. Šis renginys įvyks ją dominančių erdviškumo temų, bendradarbystės metodų, „how to“ filosofijų ir procesualumo nuostatų kontekste, kaip įprasta, išbandant tarpusavio juokus kaip viešas idėjas. Minėtini paskutiniai projektai – su menininku Luku Daniu ko-kuruotos grupinės parodos „Paranormal“ Kopenhagoje ir „Unfinished Tales“ Berlyne.

Renginys vyks lietuvių kalba, esant poreikiui – anglų kalba.