Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, vienijantis vienus iš originaliausių jaunosios kartos Lietuvos muzikos atlikėjų, atvyksta į Kauną: rugpjūčio 1 d. 19 val. Kauno menininkų namuose skambės itin retai Lietuvoje atliekamų muzikinių kūrinių programa, atspindinti tarptautines šiuolaikinės muzikos aktualijas. 

Provokuojantis programos pavadinimas „Cool People Playing Strange Music“ (liet. „Kieti žmonės grojantys keistą muziką“) apeliuoja į šiuolaikinės muzikos įvaizdį Lietuvoje ir tuo pačiu siūlo požiūrį, atliepiantį šiuolaikinės akademinės muzikos tendencijas.

Programa
Régis Campo (Prancūzija) „Pop – Art“ (2002);
Panayiotis Kokoras (Graikija/JAV) “Crama” (2006);
Yann Robin (Prancūzija) „Ftera“ (2014);
Sylvain Marty (Prancūzija) „Lithuanian Rotation“ (2016);
Lenka Novosedlíková (Slovakija) „twenty:seven:twenty“ (2017)

Koncerto bilieto kaina – 5 EUR (3 EUR moksleiviams, studentams, senjorams). Bilietus galima įsigyti renginio vietoje ir Tiketa kasose bei interneto svetainėje.

Apie „Synaesthesis“ 
Ansamblį „Synaesthesis“ 2013 m. įkūrė dirigentas Karolis Variakojis ir kompozitorius Dominykas Digimas. Studijas Lietuvoje ar svetur baigusių ir vis dar studijuojančių ambicingų muzikantų komanda ėmėsi misijos pristatyti Lietuvos ir užsienio kūrėjų eksperimentinės muzikos kūrinius. Atlikėjams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas.

„Synaesthesis“ aktyviai dalyvauja Lietuvos šiuolaikinės muzikos gyvenime, kaip reziduojantis ansamblis pasirodo tarptautiniuose projektuose (DAR Druskininkuose, Užsienio menininkų rezidencija Kintuose) ir žengia užtikrintus žingsnius į tarptautinę sceną. 2016 ir 2017 m. atlikėjai iš tarptautinės vasaros akademijos Austrijoje parsivežė apdovanojimus „Just Composed“ už geriausią naujai sukurto kūrinio interpretaciją. Ansamblis taip pat pasirodė „Gaidos“, „Melos Ethos“ (Slovakija) ir „Crossroads“ (Austrija) festivaliuose.

Meno vadovas: Karolis Variakojis
Vadovė: Marta Finkelštein

Atlikėjai
Karolis Variakojis (dirigentas), Vytautas Oškinis (fleita), Artūras Kažimėkas (klarnetas), Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Gunda Baranauskaitė (violončelė), Marta Finkelštein (fortepijonas).

Daugiau apie ansamblį